Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érjem el, hogy az új...

Hogy érjem el, hogy az új nevemen szólítsanak?

Figyelt kérdés

2éve változtattam meg a nevem, már mindenki az újon hív, szinte elfelejtettem a régit.

Most apával vagyok és féltesómmal meg anyujával. Ők a régi nevemen szólítanak. Apának mutattam az újat mondta hogy érti, nevetett..azt hittem végre úgy fog hívni(ezelőtt az újon hívott) de nem továbbra is a régin. Komolyan mondom az életkedvem megy el. Szeretek ott lenni de mikor meghallom a régi nevem..legszívesebben megdögölnék. Nem poénból változtattam meg. Ami a másik már egyáltalán nem figyelek.

Tanácstalan vagyok:( Ha nem figyelek akkor úgyis addig mondják amég nem figyelek. Szeretem őket, egyedül ez zavar.


2010. jún. 12. 01:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

átérzem a problémád!:D én kiskoromtól kezdve (óvoda), gyülöltem a keresztnevem és mindig mondtam, hogy: "nem vagyok az!" Nem is voltam hajlandó hallgatni rá, kitaláltam magamnak beceneveket, hogy hogyan hívjanak. Ez nem csak a gyerekkori dackorszak miatt volt, mert anyámék 12 éves koromban hozzákapcsoltak egy másikat így hivatalosan is használhattam utána a másikat csak az a baj, hogy akkor még nem lehetett az elsöt eltörölni! És mai napig gyülölöm azt a nevet, most azon vagyok, hogy eltöröljék végleg mert ugye hivatalos helyen a tudatlanoknak fel sem merül, hogy nem azt használom és engem ne idegesítsenek! Tízezrembe fog kerülni de megéri, hogy lelki békém legyen.

Szerintem az a megoldás, hogy nem hallgatsz a régi nevedre, mivel már "nem te vagy". Egy idö után megszokják hidd el. Anyámmal is ez volt, de 10 év alatt hozzászokott az újhoz és ö is azt használja. Sok sikert!:)

22/L

2010. jún. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Melyik nevet utáljátok ennyire? Margit? Jolán? Irén?
2010. jún. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
De most komolyan, írjátok már le mi volt a nevetek, hogy ennyire utáltátok!
2010. jún. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:

A névváltoztatósoktól kérdezem: ennyire nem tisztelitek a szüleiteket, h lecserélitek a nevet amit Tőlük kaptatok?


De engem is érdekel, h miről mire változtattad....

Béláról Katára? :D

Mert ha igen, akkor el is hiszem, h nem akarnak az új neveden szólítani

2010. jún. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Na most már én is baromi kíváncsi vagyok :D
2010. jún. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Héééé, az anyukám is Margit :P

Amúgy lehet Gitának, Margónak becézni, szóval ne írjátok már le ezt a keresztnevet na :P

2010. jún. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem a szülő tisztelet semmibevétele, ha én fiú lennék olyan nevet kaptam volna, hogy még a gondolattól is rosszul vagyok, tutira megváltoztattam volna, a mostanival semmi baj.

Már egnem is érdekel milyen nevet kellett megávltoztatni!

2010. jún. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Figyeljetek!


Amikor én tini voltam, én is nagyon utáltam a keresztnevemet is, vezetéknevemet is...

Évekig terveztem, hogy megváltoztatom valami másra, utána jártam, hogyan kell elintézni, stb.


Aztán amikor 18 éves lettem és elintézhettem volna, már gondolkodóba estem : akik ezen a nevemen már megismertek, már úgysem fognak az új nevemen hívni! Hogyan fogom mindegyik régi osztálytársam, barátom értesíteni, hogy X.Y. helyett engem már Z.J.-nek hívnak???...


Nagyon gyorsan sikerült férjhez mennem és az akkori szokások szerint örömmel vettem fel a férjem nevét : Sz.Jánosné lettem! (Férjemnek nagyon szép neve volt, ez külön tetszett.)


Na, ekkor jöttem rá, hogy az én eddig gyűlölt lánykori nevem ÉN VAGYOK, a felvett nevemhez semmi közöm...


A házasságomról hamar kiderült, hogy rossz lépés volt, elváltunk és én örömmel vettem vissza a lánykori nevem, azóta megtanultam értékelni és már semmi pénzért nem változtatnám meg!


Rájöttem, hogy a különös vezetéknevem EGYEDI, ilyen nem sok embernek van, nem egy tucatnév és már büszkén viselem!


Az addig gyűlölt keresztnevemet (Éva) is megtanultam szeretni : a Bibliában az első nő neve volt! A Föld bármely pontján bemutatkozhatom vele, mindenütt ismerik az Éva (jelentése: életet adó; formái: Havva, Evelin, Evita, Ewa, Eve,stb.) különböző formáit...


Ma már nevetek azon, hogy valamikor mennyire meg akartam változtatni a nevem!


=======================


Érdekes, hogy a lányomnak és a fiamnak is volt ugyanilyen korszaka...


A lányom is hosszú évekig gyűlölte a keresztnevét (Gabriella), kikérte magának, ha Gabinak szólítottuk!


Ma már (19 éves) szereti a nevét, örül, hogy ezt a nevet kapta, sőt kis fityegőket vesz amik a nevére szólnak (több helyen kapni ilyesmit) és büszkén kiteszi a táskájára, tolltartójára! :DDD


A fiam (Csaba) is pár éve átesett ezen a "betegségen" : ő olyan nevet szeretett volna felvenni, ami külföldön is ismert...


Ma már (18 éves) szóba sem hozza ezt, pedig én nem elleneztem 1 szóval sem! Rájött, hogy különleges a neve, ha külföldre megy vele, még különlegesebb és egyedi, hogy neki olyan neve van, ami másoknak nincs! :DDDD


SZÓVAL : Én azt gondolom, hogy ezen a névváltoztatási "betegségen" sokan átesünk kamaszkorunkban, aztán egy idő múlva (mikor benő a fejünk lágya) rájövünk, hogy akármilyen a nevünk az MI VAGYUNK!

Felvehetünk bármilyen szép másik nevet, az mindig idegen lesz tőlünk...

2010. jún. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Apu úgy hív, csak akkor nem HA féltesóméknál vagyok.

Nem szerettem irtóztam a nevemtől. Nem írom le mi volt és mi lett, mert nem akarom hogy ráismerjenek a kérdésemre ismerősök.

A másik meg hogy mindenki más az ÚJON hív!!! 2év alatt a régi ismerősök is megszokták, kivétel nélkül.

Számmisztika..ismerem, tudok róla.

2010. jún. 13. 07:34
 20/22 anonim ***** válasza:
régi és uj nevedet nem fogja senki felismerni mert másnak is lehet ugyanilyen régi nevük...nem vezeték nevedre vagyunk kivik hanem keresztnévre.
2010. jún. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!