Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szigorú vagyok? Netán még...

Szigorú vagyok? Netán még igazságtalan is?

Figyelt kérdés

A férjem összetörte az én autómat. Hogy venni tudjunk egy másik öregecskét, ki kellett vennünk a "halálpénzt". /ezt igyekszünk mindig tartalékolni, de már többször elköltöttük, ha nagyon muszáj volt/ Forintról-forintra szedtük össze a kocsira valót. Egy vasunk sem marad. És még jön a bírság is.

Az első sokk után a férjem bejeletette, hogy elmegy éjszakai horgászatra. Nagy nehezen beleegyeztem. Reggel megjött. Hozott 4 db. "macskahalat" /6-10 centisek/. Még ez se zavart volna különösebben, de mikor megmondta, hogy nem ott voltak, ahova a horgászengedélye szól, hanem egy másik tónál napi jeggyel /2.500.-ft./. Ekkor eldurrant az agyam. Rettenetes harag támad bennem, mert ha pénzről van szó, úgy viselkedik, mint egy tíz éves. Nem ismeri a korlátokat és fogalma sincs, hol és mikor kell megállni. Mit tettetek volna a helyemben?


2010. jún. 11. 21:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Semmit. A kocsidat gondolom nem direkt törte össze, örülj, hogy nem történt baja. Neki is meg kellnyugodnia, a legrosszabb az, ha az ember tudja, hogy ő volt hülye. Ehhez kellett neki a peca. Hogy máshova mentek az gondolom nem csak az ő döntése volt, hiszen azt írtad többen mentek.Legalább megnyugosott egy kicsit. 2500 forinton már nem múlik semmi. Nem ezért vagy rá mérges, hanem akocsi miatt.
2010. jún. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
Kellően vagy szigorú,és egyáltalán nem vagy igazságtalan,Helyesen cselekedtél!
2010. jún. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Érthető a dühöd - de hidd el pocsék érzés összetörni az autót, főleg ha nem is a sajátod! Párod valószínű nem most lett ilyen "felelőtlen" anyagiakban, és mégis szereted, szóval, valóban a kocsi miatt vagy inkább mérges. Hosszú durcizást nem érdemel az ügy, örüljetek egymásnak!
2010. jún. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Ne legyél mérges,és igazsàgtalan se!Örüljél,hogy a férjednek nem lett semmi baja.Majd biztosan legnyugszol.
2010. jún. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

"A férjem összetörte az én autómat. "


én valahogy másképp látom a dolgokat, mint az előttem szólók...sajnálom...de szerintem a pasinak legalább egy hétig nem illett volna kimozdulni, hanem elgondolkozni, hogy ki is volt a hibás, hogy eméssze magát, nem pedig a haverokkal elmenni horgászni, mintha mi sem történt volna... gondolom a bírság valami oknál fogva keletkezett? Gyorshajtás? Vagy valami más? Szerintem nem gyerek, simán felfoghatná, hogy ha vezet akkor másik ember életét is kockáztatja, ha nem figyel oda rendesen... és ha lett volna egy gyerkőc mellette? Akkor is elment volna a haverokkal, vagy ne adj isten de valaki meghal? Hm, érdekes... az biztos...

2010. jún. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az én saját kocsim volt. A bírságot azért fogják kiszabni, mert a károsult rendőri intézkdést kért. Egyébként mellette ültem és az én oldalamat kapta el a VW. A pecázás meg az ő ötlete volt, nem a barátjáé.
2010. jún. 11. 22:38
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
...ez szerintem az én férjem.:)Ő is gavallérosan szórja a nincsből.
2010. jún. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Amúgy hogy érzed a pasid (férjed) mennyire volt ludas a balesetben? Mert ha tök véletlen történt - hisz mellette ültél, akkor oké, valamennyire megértem, hogy ki kell ereszteni a gőzt, de gondolom, pont az ellenkezője történt:károsult, +bírság ... Veled ellentétben, ha hibás, és ő találta ki a pecázást, akkor egyből azt mondtam volna, hogy:"nem", vagy "mit képzelsz, szerinted most tényleg szórnunk kellene a pénzt?" vagy valami hasonlót...


Amúgy írtad, hogy a Te kocsid, akkor ezek szerint neki is van egy? Ha igen, akkor mennyire adja oda? (hiszen ha jól gondolom, akkor az ő hibájából tört össze, ráadásul nem is az övét?! és hogyhogy ő vezetett, hiszen a Te kocsid?) Máskor is volt(ak) már ilyen felelőtlen pillanatai?

2010. jún. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

...és lenne még egy kérdésem...

A kocsit a házasság előtt vagy alatt szerezted (saját spórolás, vagy közös spórolás)..nem fogok semmi jogi maszlagot ide kanyarítani, csak azért kérdem, hogy végül is miben állapodtatok meg, mivel ő törte össze a tiédet....valamennyivel beszáll, vagy közös spórolásból lesz új, csak a tiéd lesz vagy az már közös lesz vagy hogy? Mert ha házasság előtt szerezted saját pénzből, és most közös pénzen akartok/akar/akarsz kocsit venni, akkor olyan mintha elvesztetted a kocsidat, hisz az már jogilag a kettőtöké lesz .... remélem érted...

2010. jún. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ezt a kocsit én vettem a saját pépnzemből. A mostanit majd a közösből vesszük. Nem is ez a baj /nekem már mindegy a tulajonjog/, hanem az, hogy minden fillér számít. 2500.- volt csak a napijegy, de a benzin is annyi, vagy még több. Ezt képtelen felfogni, hogy ha az ember fillérjei meg vannak számolva, akor nem költünk. Feleslegesen még EGY forintot sem. Nem fickándozunk!
2010. jún. 12. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!