Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális a nagymamám? Reggel...

Normális a nagymamám? Reggel suli kapuja előtt várt, hogy rákérdezzen egy pletykára.17/L

Figyelt kérdés

Azt a pletykát terjesztették rólam, hogy egy 32 éves pasival kavarok, akinek családja van.

A pletyka abból indult, hogy amikor meghalt a kutyám nagyon magam alatt voltam és ő látta rajtam és megkérdezte, hogy mi a baj. Elmondta, neki és elkezdtem sírni. Erre ő azt mondta, hogy gyere ide kicsim és átölelt (mint barátot). Aki látta és annyitt hallott, hogy gyere ide kicsim az rögtön elkezdett kombinálni és terjeszteni.

Ezt a pletykát hallotta a mamám és reggel bejött a suli elé, hogy megkrdezze, hogy igaz e a pletyka.


2010. jún. 11. 17:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Bírom ezeket az "amint nagykorú leszel, költözz el otthonról" típusú válaszokat, annyira röhejesek.

Aggódik érted a nagyid? Érdekli a szüleidet, hogy mi van veled? Nem nevelnek drogos ribinek? Költözz el otthonról, ezt már nem tehetik! Ha normális a családod és normálisan nevelnek, akkor hagyd őket a francba, gyorsan rohanj el otthonról, amint 18 leszel! Mert 18 évesen már nagykorú vagy, ergo bölcs vagy, érett, felnőtt, önálló, tudsz magadról gondoskodni, megtapasztaltál már mindent, költözz el!

Nevetségesek vagytok.

2010. jún. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

kedves utolsó...

képzeld engem nem neveltek ri*inek és örülök is neki..de fárasztó hogy túlféltenek, és emiatt úgy érzem egy csomó mindenről lemaradtam...még mindig felügyelnének, pedig már nagykorú vagyok...és tudod ez néha boszantó tud lenni...kell az embernek magánélet, és hogy dönthessen, magától..különben honnan tanulná meg hogy milyen a helyes döntés, ha soha nem engedik hibázni?

én amint az anyagiak engedik el fogok költözni, mert tudod lehet hogy ez neked normális, de sz*r az ha az ember "nem kap levegőt" saját otthonában.

2010. jún. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem szánalmas, hogy valakiről pletykát terjesztenek, főleg, ha rokonok, és még szánalmasabb, ha egyből futnak az illetőhöz kérdezni, hogy igaz-e. A normális nevelés nem ez.
2010. jún. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

11:39

Te elolvastad a kérdést?


Egyrészt nem a rokonok terjesztették a pletykát. A nagymama hallotta meg...


Másrészt úgy lehet rövidre zárni egy pletykát, ha rögtön az érintettől kérdezünk rá, ezzel elkerülve, hogy még tovább dagadjon, egyre több bajt okozva az érintetteknek.


Ennyit a "normális" nevelésről.

2010. jún. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
55%

Utolsó: ha anyukája vagy apukája otthon megkérdezi, hogy igaz-e, az teljesen oké. De hogy a nagymamája odamegy az iskolája elé, azért hogy erre rákérdezzen az nem. Ezt lehet tapintatosabban is. Ha tegyük fel, nem a nagymamája neveli, akkor első körben nem is neki kell ezt lerendezni. Na meg nyilván terjedt a családon belül is a pletyka, mert a nagymama ezt nyilván nem a lány legjobb barátnőjétől hallotta (gondolom én).

Szóval olvastam a kérdést. Mások írták előttem, hogy ez a normális nevelés. Én erre reflektáltam.

Amúgy a kérdésre válaszolva. Nem normális.

2010. jún. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

13:59

A kérdés úgy szól, hogy "normális a nagymamám?" Nem azt kérdezi, hogy jól tette-e, normális viselkedés-e, ha ezt és ezt teszi a nagymama.


És, ha valaki -feltehetően jó szándékból, az unokáját féltve- hibázik, azaz nem viselkedik elég körültekintően, szerintem a megbocsátható (elnézhető) bűnök közé tartozik:)

A nagymamák zömére nem a fiatalok laza, de sokszor sarkos gondolkodásmódja jellemző, ők előbb kétségbeesnek (talán mert több mindent éltek át), felnagyítanak egy-egy problémát stb.

2010. jún. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nekem csak annyi bajom volt, hogy a suli előtt letámadt. Tudom félt és jót akar. Am a nagybátyámtól hallotta.

2010. jún. 13. 13:23
 18/18 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy ilyen nagymamád van. Örülj neki, hogy van még nagymamád.
2010. jún. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!