Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit lehet csinálni?

Ilyenkor mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

A bátyám barátnője tegnapelőtt meghalt. Most szegény nagyon ki van akadva :S. Egész nap csak a szobájába van és vagy ül vagy fekszik. Még enni, inni és wcre se megy. Az a legnagyobb baj, hogy magát okolja. Azért mert együtt voltak akkor. Autóbaleset volt és úgy történt, hogy aki beléjük ment annak pont piros lámpa volt, de gyorsan átment ők pedig pont ott mentek el és jobbról jött a kocsi ezért a lányt találta el. Júliusban házasodtak volna össze :S, kemény 6 évig voltak együtt.

Szerintetek mit lehet csinálni? Nem akar senkivel beszélni. Ő midig olyan volt, hogy senkinek nem mondott semmit a gondjairól csak a barátnőjének.

21 éves.

17/L


2010. jún. 11. 11:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
semmit, hagyjátok békén pár napig...vigyél neki legalább inni a szobájába, de csak tedd le az asztalára, ne zaklasd :(
2010. jún. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az első időben ne zavarjátok, gyászolnia kell. Sok idő lesz, légy vele figyelmes, de ne tolakodó. Ne próbáld még vigasztalni, esetleg simogasd meg vagy annyit mondj neki, hogy ha majd beszélni szeretne valakivel, te ott leszel! Ez az egész családodnak nehéz lesz. Kitartás!
2010. jún. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Pár napig hagyjátok őt a gyászával egyedül. Ha egyedül akar lenni, engedjétek, és ne erőltessetek rá semmit. A gyászmunka időbe tart, nem lehet siettetni.


Ha már néha kimozdul a szobájából, üljetek mellé, főzzetek neki teát, kínáljátok meg. De ezt se erőltessétek. Ha beszélni akar, hallgassátok meg, de ha csak csendben akar ülni mellettetek, abban is támogassátok. Ha engedi, meg lehet érinteni, vagy megfogni a kezét, hogy érezze, nincsen egyedül. Fontos, hogy most az történjen, ami neki jól esik, és türelemmel kell lenni hozzá. Még nagyon friss a gyász, de idővel kicsit könnyebb lesz. Fontos, hogy ha beszélgettek, biztosítsátok róla, hogy nem ő a hibás a történtekért, és hogy azzal, hogy okolja magát, semmi nem fog változni. Olvassatok utána a gyászmunka folyamatának, és ha azt vennétek észre, hogy valahol elakad, és nem tud továbblépni, akkor segítsetek neki. Csak a szeretetekkel tudjátok őt átsegíteni ezen a nehéz időszakon.

2010. jún. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos beletelik, akár 1-2 évbe is, mire rendbe jön, talpra áll, és új kapcsolatba mer kezdeni. Igazuk van az előttem szólóknak, most még egyelőre csak említsd meg neki, hogy tudja, mindig számíthat rád bármiben. Vigyél be neki innivalót és valami könnyű kaját. Később majd valahogy vedd rá, hogy menjen ki kicsit az udvarra a friss levegőre. Ne ugráld nagyon körül, és ne nézz rá mindig sajnálkozva. Ha beszélgetsz másokkal és ő megjelenik a színen, ne fagyjon meg a levegő, próbáljatok meg olyan természetesnek tűnni, amennyire csak lehet.

Sajnálom a tesód, és szép, hogy így aggódsz érte. Biztos nagyon szerette a lányt. Én is pont 6. éve vagyok együtt a párommal...

2010. jún. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Basszus. Ez gáz. Nem fogsz tudni mit csinálni. Ebbe bele fog betegedni. Valamit mégis csinálnotok kell. Állj mellette, segíts neki sokat, légy jó vele, fogjatok össze a család, hogy kihozzátok ebből a szeretettel, megértéssel, hallgatással, minden jóval, de készülj fel sok időre és energiára lesz szükségetek.
2010. jún. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez biztos? O.o
2010. jún. 11. 21:25
 7/12 A kérdező kommentje:

A többieknek köszi.

Még jöhetnek válaszok.

2010. jún. 11. 21:25
 8/12 anonim ***** válasza:
A gyászunkkal csak mi magunk tudunk megbirkózni, ilyenkor nagyon fontosak a társas kapcsolatok, ezért mellette kell, hogy legyetek, esetleg kérdezzétek meg, hogy mit szeretne, mert akkor ti is érezni fogjátok, hogy hogyan kell ilyenkor hozzá állni. A gyászfolyamat egy hosszú idő, általában a halál után 1 évvel kezdődnek csak el az igazán nehéz dolgok, de ne ijedj meg, csak légy mellette, ha kell csendben, ha kell beszélgess vele, de kérdezd meg, hogy ő mit szeretne, mert így biztos azt teszed vele, amit szeretne.
2010. jún. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ma be akartam menni hozz, kopogtam is és az volt a válasz, hogy "hagyjál!". Később megint próbálkoztam, benyitottam és megint "hagyjál!". Utána megint de nem kopogtam, nem nyitottam be meg semmi csak mondtam, hogy megyünk a boltba van-e kedve jönni azt mondta, hogy nincs. Kérdeztem, hogy kell-e neki valami mondta, hogy nem. Én meg mondtam neki, hogy ha van kedve beszélgetni vagy szeretne valamit szóljon de erre is annyit mondott, hogy "nem kell semmi"...
2010. jún. 12. 20:19
 10/12 anonim ***** válasza:
Jópár napig most ő ilyen lesz. Napi 3-4 alkalomnál többet szerintem ne próbálkozz nála, amíg a válaszai ennyire elutasítóak. Aztán se mássz rá nagyon, csak lassan, óvatosan. Lehet, hónapokba is beletelik, mire beszélni tud az esetről. Valamit azért eszik? Figyeljetek a víz mennyiségére, igyon eleget, mert nagy melegek vannak. A kiszáradás nagyon veszélyes. Én rendszeresítenék a szobája ajtaja előtt egy kis asztalkát, oda raknék neki szendvicset meg friss vizet, ha úgy érzi éhes, szomjas, igyon, egyen, amikor akar. Vagy vmi ilyesmi.
2010. jún. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!