Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől múlt el egyik napról a...

Mitől múlt el egyik napról a másikra a szikra?

Figyelt kérdés

Szerelem nélküli lakótárs-szerű házasságban élek nyolc éve, kisgyerekkel. Tavaly megismerkedtem interneten valakivel, akivel rengeteget beszélgettünk, majd a barátság észrevétlenül átváltott szerelembe. Hónapok óta nem tudok semmi másra gondolni csak rá, végtelen tizenórákat beszélgetünk naponta, csak ha rá gondoltam bizsergett mindenem, elvesztettem a fejem. Ő is nagyon szeret, ebben biztos vagyok. Már odáig jutottunk, hogy gondolkozás nélkül feladtam volna érte mindent, fogtam volna a fiamat és költöztem volna (külföldön lakik).

Aztán múlt héten komolyan beszélgettünk erről, és hosszú vívódás után úgy döntöttünk, hogy a gyerek érdekében nem megyek, nem mehetek - legalábbis most még nem. Azóta valahogy visszakeveredtünk barátságba, nincs meg a szikra.

Ez ijesztő - hogy lehet, hogy pár hete még gondolkodás nélkül felrúgtam volna mindent és indultam volna az ismeretlenbe, hogy vele legyek, most meg... Mi a fene bajom van?? Annyira szerelmesnek éreztem magam, most meg már nem tudom mit érzek :/ Megrémiszt, hogy lehet, hogy ha kimentem volna, akkor utána ugyanígy eljön ez az üresség?? Vagy csak azért múlt el, mert "lehetetlennek" látom most a helyzetet??


2010. jún. 11. 10:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért érezted a szerelmet mert "ismeretlen" az az ember, és neten sokkal könnyebb szerelembe esni, ugyanis abba szeretsz bele akit elképzelsz. Ez volt velem is. Én is két évig szerelmes voltam egy külfüldi pasiba, aki végül eljött hozzám. Mondanom sem kell, az első perctől azt vártam, hogy mikor megy már vissza.
2010. jún. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nem akarok messzemenő következtetéseket levonni, de szerintem a házasságod eleve egy üres, szikra nélküli kapcsolatra épült. ezen esetben pedig ha a szomszéd 98 éves Pista bácsi udvarolgatni kezdene neked, attól is bebizseregnél. Tehát. Neked a külföldi férfi egy menekülési útvonal lett volna. mivel a nagy érzelem átváltott itt is az ürességbe, valószínű a külföldi úriember sem igazán komolynak gondolta, mert aki VALÓBAN szerelmes, tenni is képes. pl. idejön Magyarországra, hogy legalább találkozzatok). Meg tudod ez olyan, hogy amíg konkrétan nem beszélsz, nem találkozol vele, addig olyan kamu képet küld amilyent csak akar. Lehet hogy felesége van meg gyerekei, csak egy kis flörtre vágyott etc.

2010. jún. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%

minden kapcsolat ugyanolyan.

az elején van pár hónap, netán 1 év lángolás, aztán vége az egésznek.

2010. jún. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%
Találkoztatok valaha is személyesen? Ha nemleges a válaszod, hogy tudtál neten keresztül beleszeretni? Nekem egyébként mindig furi ez az internetes szerelem, pláne úgy, hogy a felek sosem találkoztak személyesen. Szerintem ne bánkódj utána. Ha nem jó a mostani kapcsolatod, és nem akarod már helyrehozni, vagy nem lehet, akkor lépj ki belőle.
2010. jún. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

nincs olyan ,h elmúlik egyik percről a másikra. sosincs ilyen, legfeljebb akkor amikor hirtelen rohadt nagyot csalódsz. de akkor se azért érzed, h lemúlt mert elmúlt, hanem azért mert a csalódás érzése erősebb a szerelemnél és elnyomja.


nyilván a kapcsolatodat bsztatok mind2en karbantartani. ha összejössz mással és ott se bezséltitek meg a dolgokat mit hogy merre mikor stb, akkor az is ugyanarra a sorsra jut.


És igen te is hibás vagy, nem is kicsit, hanem nagyon nagyon ,hogy idáig fajult. Ha egy 14 éves kis fruska lennél, akkor megérteném, hogy képtelen vagy rendesen cselekedni gondolkodni, de egy gyerekes anyánál ez nagyon gáz. Persze tudom, a legtöbb szülő manapság ilyen sajnos.

2010. jún. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

én csak azt nem értem, hogy van egy felnőtt, remélhetőleg dolgozó pasinak tízenórái arra hogy beszélgessen egy nővel... :)


amúgy meg egyáltalán találkoztál vele személyesen?

2010. jún. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd a bizsrgést! Rászoktál, mint én az internetre.A házsságod, acsládod ezerszer többet ér ennél!!És ez tapasztalat. Ne játsz a tűzzel! Ne az idegen tűznél melegedj, elhamvad az is! Az otthoni hamudat kapargasd meg! Hidd el, lapul alatta szikra! Azt élesztgesd! Ha ennyi időt a férjedre szánsz, mint szántál a netre, lángoló szerelmeben lesz részed 3 hónapon belül! Az csak illúzió. Más egy virtuális lélekkel közel kerülni, bizonyos értelemben könnyebb, mint cipelni a mindennapok sallangját. De a te Igazi Párod melletted van! Figyelj rá! Nyiss felé! Változtass a szokásaidon! Meglátod, reagálni fog rá.

Mint amikor elcsábítottad anno. Hidd el, mgeéri, hogy megtartsd a családod, és lehetzs boldog, és szerelmes is még a házasságodban. Csak arra kell fordulnod. A szerelem nem tart végig folyamatosan, de újra és újra fellángol, ha engeditek, és e mellett olyan sok mindent kapsz, amit mástól soha. Pl. együtt töltött évtizedek emlékét.

Én kiköttetném az internetet, hogy könnyebb legyen az elvonás! Úgy fogod érezni magad, mint a gyógyuló alkoholista. De hidd el, érdemes erősnek lenned! Kérj segítséget a férjedtől! Őszintén! Ő sem vigyázott rád eléggé, őrizzen jobban!


Olvasd el a "A házasság négy évszaka" - Gary Chapman könyvét együtt! Most kapható.

Nem tűnik el a szikra. Nálatok nem. Ahol eltapossák, eloltják, lepisilik :) ott eltűnik. Nálatok csak hamvad. Kár lenne a családodért.

Ha nem szünteted be végleg és ma azt a kapcsolatot, akkor semmi értelme az egésznek, akkor csk megkínzod magad, a férjed és a kisfiaadat, és két év múlva tönkremenve mentek ki ebből. Ha maradsz, akkor teljes szíveddel kell maradnod, és a házasságod, a gyereked a családod felé fordulnod. Hol van a kisfiad, amíg internetezel? Voltál vele s apával epret szedni, bungallót építeni, tekézni és csigát fogni az elmúlt 2 hónapban? Ne mondd, hogy "ezekkel nem lehet!" Ez a te dolgod, egyben tartani a családot. Ebben a nők ügyesebbek.

2010. jún. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

nem, még nem találkoztun


első hozzászóló, írhatok neked privit? :/


második hsz: én is gondoltam erre, hogy talán azért éreztem mindezt, mert menekülési útvonal lett volna - de annyi lehetőségem és pasi lett volna már az életemben, aki körberajongott és mindent megadott volna érte, hogy vele legyek, és simán elhajtottam őket gondolkozás nélkül, mégse mozdított meg bennem semmit soha senki??!? Akkor miért pont ő??


Tudom, hogy az, akinek mondja magát, mivel egy nagyon jó barátomon keresztül ismertem meg és semmi flörtjellegű nem volt a megismerkedésünkben. Közös érdeklődési körünknél fogva kezdtünk el beszélgetni és sokáig csak barátok voltunk. Nem hazudna nekem, sokszor fájdalmasan őszinte volt, akkor is, mikor más hazudott volna, ő nem.


Otthon dolgozik, így ő osztja be az idejét, sokszor két napig nem aludtunk, hogy alvás helyett is beszélgetni tudjunk.

Hogy lehet neten egymásba szeretni? Könnyen :/ Rengeteg beszélgetés, odafigyelés a másikra, és a felismerés, hogy minden megvan benne, amire valaha vágytam.


Igen, a férjemmel mindketten hibásak vagyunk, hogy idáig jutottunk - ő a pénzt hajszolja, hogy nekünk jobb legyen, én pedig nem tudom megértetni vele, hogy nem attól lesz jobb, ha lecseréljük az autót, hanem ha többet van velünk. És mikor alig látod a párodat, akkor is alszik, ha beszélgetni akarsz vele, akkor vagy nem hallja, vagy közli, hogy ez őt nem érdekli - hát ez kiábrándító, és az ember egy idő után feladja a próbálkozást.

2010. jún. 11. 11:19
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Simán net(cset) függő vagy. Ez em szerelem, hanem függés. Jó hír, hogy mérséklődött, amikor avaló életedbe kezdett bekavarni. Ez azt jeleni, hogy még e tudsz állni!

Azt mondod, nem ismerlek, nincs igazam. De pont ez eaz illúzió lényege! Beszippantott a háló! Menekülj! Ez nem valóság!! A képzeleted megcsal. Akár pszichológusi segítségel, és milőbb, mert ez csak rosszabb lesz.

Utána, ha ezt eltépted, meggyógyulsz, fordulhatsz az eredeti problépma felé, mert az otthoni vákuum az ami beszippantotta ezt a túláradó érzést.

Sajnos ez így működik. Kérje segítséget!

Ha nem teszed, eg ycsaládot összeontassz, majd két é múlva ugyanott fogsz ülni a gép előtt!

Ne haragudj, érted haragszom, nem ellened!

Okos legyél!

2010. jún. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanígy elmúlt volna az érzés, és marad az üresség. Szerencse, hogy ez még az előtt kiderült, mielőtt bekövetkezett volna.
2010. jún. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!