Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a kislányom...

Mit tegyek, hogy a kislányom megszeresse a nevelőapukáját?

Figyelt kérdés
26/N vagyok van egy kislányom 4éves.Fél éve van egy férjem ő teljesen elfogadja a kislányomat,de a lányom utálja őt.Ha menni kell valahova és a férjem is jön ő nem szeretne jönni,mindig hisztizik ha a nevelőapukájával hagyom őt.Mit tehetnék?
2010. jún. 10. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Ajajj . Nálunk hasonló a helyzet, nekem is 4 éves a lányom, de nehezen fogadta el az új caládtagot.

Mennyi idős volt a lányod, mikor elváltatok az apjától, és mennyi amikor megismerkedett a mostani pároddal.

Enyém 2 volt, ezért mostmár kezdi megszokni, eleinte voltak csak gondok. gondolom minnél kisebb, annál könyebb. Kitartást.Szerintem nem kell erőltetni, ez a legfontosabb. Eleinte maradjon háttérben a párod, és aztán hagyni kell, hogy a gyerek kezdeményezzen. Tehát ő se erőltesse, mert annál rosszabb. ha köztetek minden ok, akkor előbb utóbb kifog alakulni köztük is a kötődés, főleg, hogy még kicsi a gyerek

2010. jún. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Féltékeny, értesd meg a gyerekkel h ő a legfontosabb neked, és a jelenlegi párod csak 2ik.

Mindenképpen csináljatok sok közös progit mert az fontos, 4 éves úgyis te mondod meg mit kell csinálni.

Az apja nem hergeli a lányt a nevelőapja ellen?

2010. jún. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves 1.!

2,5éves volt mikor elváltam az apjával és 3éves múlt mikor összeköltöztünk a jelenlegi párommal.Köszönöm a hasznos tanácsot


Kedves 2!

Nem hergeli az apja,mert barátként váltunk el..

2010. jún. 10. 15:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom,tanácsot nem nagyon tudok adni!Nekem fiam van 3,5 éves 2 éves volt mikor elváltunk az apjával.Azóta csak 4x látta az apját meg se ismerte.Páromat elfogadta rögtön,apának hívja.Nagyon apás lett.Szerintem nekem azért volt könnyebb mert fiam van.De szerintem idő kell és össze szoknak.Beszélgess el vele.Magyarázd el hogy most ti így 3 an vagytok egy család.! évesen elégé értelmesek már!!
2010. jún. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Időt kell hagyni neki. Lehet, h csak nem szokta még meg az új helyzetet, h van egy apja, akit valamennyi időközönként lát, és egy szinte idegen, akivel meg együtt él. Csináljatok együtt sok mindent, és egy idő múlva biztos megszereti, elfogadja őt. Egyébként az nem olyan biztos hogy a volt férjed nem uszítja a lányodat. Az nem jelent semmit, h barátságban váltatok el. Az én szüleim is abban váltak el, minden héten beszéltek, mégis folyton azt hallgattam apámtól, hogy szidja anyámat, meg az akkori barátját, és én sem szóltam anyának, mert nem akartam, hogy emiatt veszekedjenek. Szóval nem lehet tudni. Sok sikert!
2010. jún. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nevelőanyuka vagyok már 11 éve. Első időben nagyon nehéz volt, nálunk a nagyszülők hergelték a gyerekeket a hátunk mögött. Az évek alatt elfogadtak, de ha valamiben nem értünk egyet van hogy megkapom, hogy nem vagyok az anyjuk. Türelemmel és szeretettel nagyon szoros kapcsolatot lehet kialakítani, de biztosan lesznek még nehéz pillanatok. Tartsatok össze, mindenben közösen döntsetek, s ha a gyerekkel kapcsolatban nem értetek egyet a pároddal, ne a gyerek előtt vitassátok meg, mindíg legyen egyenértékű az Ő szava a tiéddel!!!!
2010. jún. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És ha a nevelő apa meg a 4 éves kislányod KETTESBE KÖZÖS PROGRAMOT SZERVEZNÉNEK? Pl állatkert, játszótér után fagyizással? Látnia kell a kislányodnak, hogy szereti őt a párod! Hidd el ellehet ilyen dolgokkal és egy kis kedvességgel varázsolni a kis gyerekeket! Ők megérzik ha szeretik és foglalkoznak velük!

De ha a párod semmilyen közeledést nem tesz felé, csak "téged vesz el tőle" mivel ő csak ennyit lát belőle, akkor ne csodálkozz rajta hogy a gyereked utálni fogja!

Tegyen lépéseket a párod, hogy megszeresse a gyereked!

2010. jún. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmit.A lányod 4 évesen úgy érzi,a férjed elvette az apja helyét,ezért utálja.Ha nagyobb lesz,megérti majd.A helyedben semmit nem erőltetnék,amit a kicsi nem akar.
2010. jún. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!