Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan valaki, aki egy...

Van itt olyan valaki, aki egy nevet az alapján kedvel vagy utál, hogy milyen viszonyban van a név viselőjével?

Figyelt kérdés

Kifejtem: van egy ilyen berögződésem, már kicsi koromtól kezdve, hogy a neveket mindig ahhoz kötöm, hogy kit ismerek olyan névvel és azt kedvelem-e.

Tehát, pl. van egy Janka, akit nagyon nem kedvelek, akkor magát a nevet sem szeretem. Tehát eleve taszít a név, nem tetszik és nem adnék ilyen nevet a gyerekemnek.

Ha ritkább névről van szó és egy ellenszenves ember viseli, akkor biztos, hogy sosem fogom azt a nevet megszeretni. :D De fordítva is igaz, ha valami ritkább nevet viselő illetőt megismerek és megkedvelek, akkor a neve is nagyon szimpatikus lesz.

Most talán hülyeségnek hangzik a kérdés; eddig akárkinek meséltem ezt a név-mizériámat, csodálkozott, hogy ilyenről még nem is hallott. :D De szerintem más is lehet így ezzel.


2010. jún. 9. 17:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
A Tímeákkal szinte csak rossz tapasztalataim vannak, és van 1-2 név még, amit ha meghallok és egy személyhez kötök-általában negatívan.... De azért van olyan, hogy "nomen est omen" , nem igaz? ;))
2010. jún. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ami iylen a Kata és a Kitti...

Minden kapcsolatomnak vagy egy Kata miatt, vagy egy Kitti miatt lett vége... Vagy mindkettő, olyan is volt.xD

2010. jún. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez velem is így van,teljesen ugyan így és eddig azt hittem,hogy csak nekem van ilyen fura szokásom.

Amúgy azt én is észrevettem,hogy vannak nevek,amik úgy "köteleznek".Szóval ahogy az egyik válaszoló írta,hogy a Szonja egy könnyűvérű nőt takart (az ő esetükben).

Nálam ez a Nikivel volt így.Ismerek egy pár Niki nevű lányt és először mindről asz volt a benyomásom,hogy jaj de szépek,okosak kedvesek,szóval csak jó tulajdonságokat láttam bennük először.

Aztán ahogyan jobban megismertem ezeket a Niki nevű csajokat,rájöttem,hogy az összes egy bunkó,szemét és sz@rkavaró.

Úgyhogy azóta nem szeretem ezt a nevet.


De a legjobb példa,hogy nekem minden Lilla nevű lánnyal/nővel volt valami konfliktusom.Mindegy,hogy mennyi idős vagy ki az,mindig volt a Lillákkal konfliktusom.

Úgyhogy ebben a neves dologban biztosan van valami.

:D

Üdv!

2010. jún. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Én a Klaudiától vagyok rosszul, egy Klaudia nevű csaj nagyon hajtott az ex pasimra meg mindenféléket hazudozott róllam egy kétszínű kis ribi volt. Ezért nem kedvelem ezt a nevet.

Az én páromat is úgy hívják mint apukámat engem is néha még zavar.

2010. jún. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem leginkább a Krisztina. Kifejtem:

A volt vőlegényem előttem lévő barátnője Krisztina volt. Amikor megcsalt egy csajjal, és kidobtam, akkor a volt barátnőjével akart kavarni.

A jelenlegi páromnak volt középiskolában egy Krisztina nevű barátja, és a csaj nagyon rá van akaszkodva. Tudom, hogy nincs rossz szándéka, egyszerűen csak túlzásokba esik (nyakba ugrás, így szeretlek, úgy szeretlek, Valentin-napon felhívta). Utálom ezt a nevet!

Most is van egy Krisztina nevű ismerősöm, aki ugyanilyen, csak nem az én párommal csinálja (vagyis nyíltan nem).


Mellesleg minden névhez lehet egy embertípust kapcsolni.

Múltkor olvastam egy kérdést, hogy mi jut eszébe az embereknek a Ramóna névről, és kb. mindenki ugyanazokat mondta.

2010. jún. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg nagyon érdekes.

Én a Niki nevet nagyon utálom.Eddig rossz tapasztalataim voltak a nikikkel :D Mindegyikről csak annyi,hogy birtoklóak és beképzeltek és kétszínűek voltak. ( bár tiszt.a kiv.-nek )

Az Adrienn nevet se szeretem annyira.:S

Gondolatban én is átkeresztelem őket.:D:D

2010. jún. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Én a Hajnit is rühellem. Régen beszélgettek de a párom beszüntetett vele minden kapcsolatot mivel az volt a kényszerképzete, hogy ha ráköszön az utcán akkor akar is tőle valamit. Több mint egy évig egyfolytában mérgezte a kapcsolatomat, heti szintem legalább 50 nemfogadott ismeretlen hívás, sms döpping nekem és a páromnak de főleg neki. Kavarás, áskálódás, nyomulás és egy idegbeteg volt. Akárhányszor váltottunk számot mindig megszerezte pl: felhívta a szülei, hogy kórházban van a fiuk.
2010. jún. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
91%

Én Niki vagyok :) (a tesóm mindig mondja h minden Niki egy ... :) )

De én is így vagyok a nevekkel. Soha nem adnák a gyerekemnek olyan nevet,amivel kapcsolatban ellenszenvet érzek vmi miatt.

Most pl: utálok egy Réka nevű csajt nagyon(h miért az hosszú történet),herótot kapok ha csak meghallom a nevet. De van egy csaj nagyon szimpi és aranyos,bár eleinte a nevével kapcsolatban voltak fenntartásaim,de mára kiderült h a név nem minden esetben kötelez :)

2010. jún. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Én a Zsófia nevűekkel vagyok így. Eddig az összes Zsófit utáltam az életemben kivétel nélkül.


[17:29] Véletlenül nem egy társaságból vagyunk? :D Én Eszter vagyok, barátnőm Kitti és Niki. :D

2010. jún. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Magdolna...
2010. jún. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!