Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan valaki, aki egy...

Van itt olyan valaki, aki egy nevet az alapján kedvel vagy utál, hogy milyen viszonyban van a név viselőjével?

Figyelt kérdés

Kifejtem: van egy ilyen berögződésem, már kicsi koromtól kezdve, hogy a neveket mindig ahhoz kötöm, hogy kit ismerek olyan névvel és azt kedvelem-e.

Tehát, pl. van egy Janka, akit nagyon nem kedvelek, akkor magát a nevet sem szeretem. Tehát eleve taszít a név, nem tetszik és nem adnék ilyen nevet a gyerekemnek.

Ha ritkább névről van szó és egy ellenszenves ember viseli, akkor biztos, hogy sosem fogom azt a nevet megszeretni. :D De fordítva is igaz, ha valami ritkább nevet viselő illetőt megismerek és megkedvelek, akkor a neve is nagyon szimpatikus lesz.

Most talán hülyeségnek hangzik a kérdés; eddig akárkinek meséltem ezt a név-mizériámat, csodálkozott, hogy ilyenről még nem is hallott. :D De szerintem más is lehet így ezzel.


2010. jún. 9. 17:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mivan ha ketten is ugyanazt viselik s egyiket utálod amíg a másikat szereted?


Engem egy Nikivel csalt meg a férjem. Hát azóta herótom van ettől a névtől.

2010. jún. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Én pl a Szonja névtől vagyok rosszul...bajom nem volt a csajjal, csak egy rifke volt, és annyira belém rögzült ez, hogy szóba sem jöhetett a név, mikor lányom született!
2010. jún. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Baccus!

Engem is egy Nikivel csalt meg az exem, szintén herótom van a névtől...

viszont volt egy kedves Niki-lakótárs...elején nem komáltam pont a neve miatt, de aranyos volt...

2010. jún. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Na igen, gyakoribb nevekből persze ismerhetek többet is. Pl. férfinevekben a Tamás. Ismerek hülyéket is ilyen névvel, de két számomra fontos ember is Tamás, így szeretem a nevet. :)

De érdekes, én is ismerek egy Szonját és az is olyan könnyűvérű féle. :D

2010. jún. 9. 17:23
 5/25 anonim ***** válasza:
17:19 lehet a név kötelez ? (Szonja):D:D:D:D:D:D
2010. jún. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a barátomra volt rákattanva egy Kitti nevű csaj.Azóta nem szeretem azt a nevet:D:D

Van egy barátnőm őt is Kittinek hívják:D

Másik legjobb barátnőm Eszti,nekem nem tetszik ez a név:D

Úgy hogy mikor hogy van ez nálam.

2010. jún. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Tímea nem nagyon jön be. Érdekes, mert nem egyetlen személyhez kötődik, hanem kapásból legalább 5 Tímeát, akivel személy szerint nekem, vagy családom egyéb tagjának konfliktusa volt. Ezek a Tímeák mind rosszindulatú, sz@rkeverő nőszemélyek voltak. Volt egy évfolyamtársam is Timi, na ő viszont kedves, szerény lánynak tűnt, bár nem voltunk nagyon közeli kapcsolatban, szóval ki tudja...:-)
2010. jún. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen van ilyen nálam is. Pl. párom egy exének a neve, Fruzsina...ki nem állhatom! Alapból sem tetszett (elnézést azoktól akiket így hívnak), de így mégjobban utálom...a csajt is egyébként, nem csak azért mert ex.

22/L

2010. jún. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

én max. a személyiségét tippelem másnak a neve miatt.

pl. ismertem kiskoromban egy Anitát, aki visszafogott, szégyenlős, halkanbeszélő lány volt. most ismertem meg egy másik Anitát, aki meg pont nagyszájú, bátor, sbt. Elsőre furcsa volt, de végül hozzászoktam

2010. jún. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Tetszik egy srác, akit ugyanúgy hívnak, mint apámat. Nem ritka név, de olyan sokat nem ismerek ilyen névvel. És valahogy eleinte nagyon zavart, hogy ugyanaz a nevük... mondjuk még most is. :D


Egyébként olyat még szoktam játszani, hogy valakiről megtippelem a nevét. És ha valami hozzá nem illő neve van, akkor gondolatban átkeresztelem. :D

2010. jún. 9. 17:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!