Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bánt meg mindig?

Miért bánt meg mindig?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak az utóbbi időben egy jó szava sincs hozzám. Sose mondja, hogy szeret, soha semmi pozitív nem hagyja el a száját ha rólam van szó. Mikor meglát reggel rögtön elkezdi, hogy már megint hogy vagyok felöltözve, szörnyen nézek ki. Mindenre negatív megjegyzést tesz nyilvános helyen is.

Én kedves vagyok hozzá, nem szólok vissza ehhez hasonló dolgokat, mert tudom hogy rosszul esne neki.

Egyszerűen nem értem, hogyan változott meg ennyire.

Néha úgy elszomorodom. :(


2010. jún. 9. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Nemed? korod? Ezek ismeretében talán könnyebb lenne tanácsot adni.
2010. jún. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát most elgondolkoztam ezen, mert nekem is van két nagylányom és egyszerűen én érzem azt, hogy nem szeretnek, csak egy gép vagyok, aki mos, főz, takarít, vasal rájuk és elvárják, hogy mindig mindenre tudjak adni pénzt, elengedjem őket mindenhova. Közben nem kérdezik meg, hogy telt a napom, hogy érzem magam, és ha kérdezem őket egy szóban válaszolnak, és folyton durcásak. Néha úgy mondanám nekik, hogy szeretem őket, de félek, hogy arra csak egy szájrándítást kapnék válaszul... Én is sokszor elszomorodom:(
2010. jún. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok és lány.

Nálunk nem így mennek a dolgok, sokszor én főzök, besegítek a házimunkában ott ahol tudok és nem pumpolom pénzért.

2010. jún. 9. 14:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy anyukádat bántja valami az utóbbi időben, amiről nem tudsz. Lehet, hogy el sem fogja mondani, mert még nem tart elég nagynak hozzá. De azért esetleg rákérdezhetsz, hogy történt-e valami mostanában, ami miatt sokszor feszült.
2010. jún. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az utóbbi években minden rossz megtörtént, ami megtörténhetett, de ez szerintem nem ok erre.
2010. jún. 9. 15:03
 6/6 anonim válasza:
szia, ismerős ez a helyzet csak nálam az apámmal volt régen elég gyakran most már egyre ritkábban. Ő nem mindig csinálta ezt (csak egy időben heti rendszerességgel és ordítozva), de azt tudom hogy akkor viselkedett úgy velem hogy mindenbe belekötött, ha valami baja volt. Konkrétan az én cseszegetésemmel vezette le a feszültséget. Hát rengeteg sok mindent megpróbáltam, de igazán csak az hatott hogy annak ellenére is hogy örökké kaptam a fejemre éreztettem vele hogy mellette állok (gondolom neked is elváltak a szüleid) az enyémek is mikor annyi idős voltam mint te (most 23 vagyok) Nagyon megértem min mész keresztül, mert bennem is elég erősen nyomot hagyott ez az egész, de amíg vele kell élj, addig amikor beléd kötne valahogy őszintén meg kell neki mondanod minden harag nélkül, hogy ez neked nagyon fáj és nem érted miért csinálja...nálam ez mindig hatott, igaz nagyon nehezen változott a dolog. De ezen túl kell esni, hallgasd meg hogy mit mond, miért csinálja és talán meg lesz a megoldás. De ez rajta is nagyon múlik hogy ő mennyire érti ezt meg. Nekem évek kellettek, mire apám valamit változott,de talán egy anyával könnyebb, meg kell próbálni. És ne félj, én is mindig féltem ezt előhozni,de bátornak kell lenni, mert szó szerint a te jövőd múlik azon hogy most ez milyen nyomot hagy benned.
2010. jún. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!