Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alapítható-e láthatási jog?

Alapítható-e láthatási jog?

Figyelt kérdés
Jelenlegi páromnak élettársi kapcsolata volt korábban, az élettársának született egy kisfia, akit a vér szerinti apa sem a nevére nem vett sem pedig a mai napig tudomást sem vesz róla. A párom már születése előtt - a csaj hat hónapos terhes volt - óta gondoskodott róluk, egészen a gyerek négy és fél éves koráig, konkréta ő tartotta el őket. Az anya nem engedi látni a kicsit, pedig a gyerektartás fizetést is felajánlottuk neki. Kérdésem, hogy kérhető-e ilyen esetben láthatási jog?
2010. jún. 8. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon utálom az ilyen szülőket,akik gyakorlatilag lesz@rják,hogy a gyerekü mit érez.Annak a picinek a te párod volt gyakorlatilag az apja.Négy és fél év alatt elég erős kötelék lehetett közöttük.Sajnos úgy tudom,hogy a jog nem biztosít ilyen esetben semmit a párodnak,mivel jogilag nincs köze a gyerekhez.Nem lett gyámja,nem vette nevére és az anya sem volt a felesége.

Komolyan sajnálom,a párod helyében kitekerném a nő nyakát,amiért nem engedi látni a gyereket!

2010. jún. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én azt javasolnám, hogy a párod menjen be ezzel a kérdésével a helyi bíróságra, a heti panasznapra, és ott kérdezze meg. Ingyen adnak jogi tanácsot, és a keresetet is segítenek megírni.


Az a gyanúm, hogy lenne esélye.

2010. jún. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos mivel nem ő az apja, igy jogilag nincs köze a gyerekhez. Az anya egy bunkó, aki a párodon akar bosszút állni a gyereken keresztül.
2010. jún. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Különben én is azt gondolom, hogy valamennyire esélyes a dolog. Hiszen azért mégis ő volt az, aki születésétől kezdve vele volt, ez csak számít valamit. Vagy inkább úgy mondom, hogy sok országban nagyon is sokat számítana, más kérdés, hogy mi pont nem abban az országban élünk, de ettől még lehet, hogy itt is figyelembe veszik.


Csak egy megjegyzés: a kérdésedből állati nehéz volt kiolvasni, hogy ki kicsoda, valahogy az elején nagyon nem volt érthető, hogy a "párom" meg az "élettárs" milyen nemű személyt takar.

2010. jún. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Harmadik válaszolónak igaza van. Jogilag nincs ehhez joga.

Mi is ebben a helyzetben voltunk, az anya nem engedte a páromnak miután szétmentek, és neki adtak igazat.

Azóta el is költöztek, a páromnak semmi joga nem volt semmihez, mert nem vér szerinti szülő.

2010. jún. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzászólásokat, hát nem tudom, lehet célszerű tényleg egy ügyvédet keresnünk. A szép az egészben hogy a hölgyemény új párja iszik, drogozik a gyerek mellett kb két hete szétvert mindent akkor az anyja és a gyerek is nálunk kötött ki, akkor jók voltunk.... :(( én is a párom is a lakásom is.... egyszóval minden
2010. jún. 9. 19:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!