Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tetszenek az általunk...

Hogyan tetszenek az általunk választott nevek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok az ilyen kérdés, de érdekelne minket a véleményetek.


Lány: Flóra, Fanni, Hedvig, Hédi, Lili

Fiú: Csongor, Hunor, Örs, Farkas, Gergely


A nevünk kötőjellel van írva és hosszú mind a kettő és elég ritka (nem magyaros hangzású :() nevek. Köszi! :)


2010. jún. 8. 22:31
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
70%

A Hedvig női név germán eredetű, mindkét tagjának jelentése: harc.A Hédi a becézett formája, de önálló névként is megállja a helyét.

Imádom, ahogy néhány ember erényt kovácsol a tudatlanságából és még igen magabiztos is, osztja az eszet.:)

Nekem a Farkas tetszik a legjobban, de nagyon jó nevek.

Sok boldogságot.

2010. jún. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
70%

A suliban volt egy srác...úgy hívták Pusztai Hont a legjobb barátja neve pedig Álmos volt.

Lánynevek közül és a Reginára szavazok(nagymamám), vagy a Gerda( Hókirálynő), Gréta.

A Lilla nem olyan gyakori, mint a Lili.

Hella, Blanka.

Lehet persze, hogy ezek mind kutyanevek, parasztosak, túl magyarosak;)

2010. jún. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
53%

a Fanni szerintem egy felnőtt nőnek nevetséges, a Lili túl tucatnév(nekem az ismerősi körömben 3 most született kislányból 2 Lili), a Flóra jó, de nekem nem tetszik, a Hedvid tetszik bár kissé fiús, nekem a kedvencem a Hédi, aranyos és felnőttnek is el tudom képzelni.

a fiúnevek közül csak Hunor tetszk

2010. jún. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
70%

Én ismerek egy 30 éves Fannit, hát mit ne mondjak csini csaj, nem néz ki 30-nak, hozzá illik a neve, mert olyan aranyos. :P

Én a fiamnak a Csongor vagy a Gergely nevet adnám. :)

2010. jún. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
0%

Lánynevek közül a Hedvig nekem nem tetszik, olyan nőietlen. de a többi igen, főleg a Hédi. olyan kis bájos név és felnőtt nőnek is okés.

Fiú nevek közül a Csongor és az Örs jön be. a Farkas nagyon nem.

de összességében jó név mind szerintem.

2010. jún. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:
Köszönjük! ;) A Hont is szép!! :)
2010. jún. 9. 11:19
 37/42 toteszke ***** válasza:
70%

Esetleg Zétény?


Ha majd lesz feleségem és el fogunk jutni a családalapításig, nem tartanék részemről elképzelhetetlennek egy olyan megoldást, hogy ha fiunk születne, akkor kapná az én keresztnevemet (Péter), ha lányunk, akkor meg az asszony keresztnevét. Tulajdonképpen nekem csak annyi lenne a lényeg, hogy egészséges legyen és normális neve legyen, ne ilyen Kevin meg Ármándó meg ilyenek, hanem mondjuk Réka, Júlia, Julianna, Mária, Marianna vagy éppen Péter, János, Ferenc, István. De úgyis akkor fog eldőlni, amikor már ott fogok tartani asszonykámmal.

2010. jún. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
előttem mindent leírtak.Mondjuk nekem még fiú névbe tetszik a Levente és a Flórián(kisfiam az utóbbit viseli):D lány névbe Nekem az Eszter a befutó de a Hédi is tetszik!
2010. jún. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

22:57-es: A Hedvig miért parasztlányos? Nagy Lajos királyunk kisebbik lányát is Hedvignek hívták. Na mindegy. Egyébként a Hedvig jó név. Ezzel két legyet ütsz egy csapásra, mert becézheted Hédinek. :D

Fiú nevek közül a Csongorra és a Gergelyre szavazok.

2010. jún. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
55%

Aki a Hedvigre azt hitte, hogy férfinév, nyilván sokat hiányzott töri órákról. :D


Előző voltam

2010. jún. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!