Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem segít egy kicsit?

Miért nem segít egy kicsit?

Figyelt kérdés
Röviden: Gyeden vagyok itthon a kislányunkkal, a napirendünk a következő: fél 8-körül reggeli,mosakodás,bevásárlás,játszótér,fél 12-kor ebéd,fél 1-től 3-ig alvás(közben én megsőzöm a másnapi ebédet),egy kis házimunka, kb. 16-18-h-ig játszótér, 19h-kor vacsi, fürdés( ezt nagyritkán bevállalja a férjem) 20h30-körül megyünk aludni. Megvárom míg elalszik a kislányom és megyek én is aludni. Hétvégén van másfél napom amikor a kislány a szüleimnél van. Ha ilyenkor esetleg szeretnék elmenni v.hova, nem lehet, mert a férjem mindig fáradt. Neki soha nincs kedve menni sehova. De nem érti meg h nekem kell egy kis kikapcsolódás. Ha valami bajom van, biztos hogy neki is ugyan az a baja, csak az övé sokkal rosszabb. Az ő problémája sokkal nagyobb mint az enyém. Most már ott járok, h nem bírom elviselni még a jelenlétét sem. Hiába mondom neki h segítsen nekem egy kicsit ( és leginkább lelki és érzelmi téren kellene a segítség) magasról tesz rám! Mit csináljak?
2010. jún. 7. 13:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Lehet, hogy a párod többet dolgozik, mint te és tényleg fáradt. Örülj a másfél szabad napnak, szerezz barátnőket és velük szervezz valamilyen programot.
2010. jún. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

hát figyelj, sok férfi ilyen h nincs kedve sehova se menni.....a fáradtság szerintem időszakonként, alkalmanként érthető a részéről, de azért mindig ez elég rossz kifogás....

viszont szerintem a legtöbb férfi olyan hogyha felöltözöl és épp látja h Te aztán nélküle is elmész valahova, akkor rögtön nem lesz annyira fáradt és akkor már ő is menne, próbáld csak ki, szerintem ennyi "elvárható" egy férjtől, h hétvégenként valami kis programban részt vegyen, az h nem segít otthon az meg rengeteg nő problémája, lehet próbálkozni, trükközni, de ha nem akar úgyis kibújik a "munka" alól

2010. jún. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
9%
Gondolom, ő napi 8 órában dolgozik 5 napot hetente. Ha igen, akkor ennyi a válasz. Fáradt. Nem csak a gyereknevelés a megerőltető
2010. jún. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
8%
Ő fogadja el, hogy neked kell a kikapcsolódás, de te nem ismered el, hogy ő viszont dolgozik.. bizonyára megerőltető játszótérre járni és főzni..
2010. jún. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

szerintem is kezdj azzal a másfél nappal valamit első körben a férjed nélkül

ha csak átmeneti lustulás kapta el , akkor egy idő után úgyis érdekelni fogja hova mész,mit csinálsz és csatlakozik is


mellesleg jó programot nem csak házon kívül lehet szervezni ;)


én értem, mert a ygereknevelésben nem is az a fárasztó, hogy játszótérre kell vele menn, vagy csinálni kell a háztartást. az ember napirendje, hormonjai egész élete hirtelen összekuszálódik és a fárasztó inkább az egy anyukának,hogy vissztaláljon a középpontjához.

szerintem legyén türelmes és finoman próbáld kizökkenteni a férjedet, ne erőszakosan :)

ha arra hivatkozik,hogy fáradt, hát masszírozzd végig. Ha megint bensőségessé válik a kapcsolatotok, talán a többi is megoldódik... :)

2010. jún. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

én elhiszem h fárasztó dolgozni, én is dolgoztam, de a gyereknevelés egy egészen más projekt....én ahhoz hasonlítanám, mint amilyen a vizsgaidőszak a fősulin, megállás nélkül egy dologgal foglalkozol, mellette nem eszel, alszol.....szóval kemény....a férfiak ezt általában nem értik, mivel kívülről tényleg nem tűnik akkora dolognak a játszótérre lófrálni naphosszat....

Én szerveznék kötött programokat....pl szerdán felhívnám, h édesem szombatra foglalok mozijegyet van kedved jönni, ha nem akkor sincs baj...megyek a csajokkal......csak lazán...ne várd h majd ő szervez valamit, a legtöbb férfinek a tv előtt ülés egy jó program...:)....bocs fiúk!

2010. jún. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%
Azért mire eljutott odáig, hogy játszó térre járnak, már igazán hozzászokhatott volna a hormonokhoz meg az összekuszálódott napirendhez anyuka.
2010. jún. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

én elhiszem h vannak egyes nők, akik a hormonoktól ilyenkor házisárkánnyá vállnak, de azért kevesebben vannak mint a többség szeretné hinni, terhesség, ill. az első pár hónapra inkább igaz, h a hormonok irányítják az embert....

az h a kérdező el akar menni kikapcsolódni az nem a hormonok műve

2010. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudjatok meg, de teljesen jogos amit a kérdező szeretne. Ne vicceljünk már, a kedves apuka semmibe sem segít, és még ő a fáradt? ugyan ugyan

napi 8 óra munka (még a fizikai is) ugyanolyan fárasztó mint a gyerekkel lenni(még ha imádod is a kicsit)

Mellesleg a gyerek nem napi 8 óra... és szellemileg nagyon megerőltető, és hiányzik a társaság, akivel nem csak a baba a téma.

Próbálj meg kompromisszumot kötni Vele, nem hiszem hogy legalább egy cukrászdába nem sétálna el veled. Ennyire senki nem lehet fáradt, aztán szép lassan mehettek egyre több felé

(mellesleg figyelj oda rá, nem érzi, hogy elhanyagolod a baba mellett?)

2010. jún. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Miért kellene menni valahova?

Hívjál barátokat,szervezz szalonnasütést,vegyél ki dvd-t.

Kezd el a dolgokat csinálni és a párod majd bekapcsolódik.

ha közben meg elmész barátnőzni egyet,nem dől össze a világ.

Nagyon sok embernek nem kikapcsolódás,ha "elmegy valahova".

Pl ki vezet ilyenkor?mert az is fárasztó lehet.


A gond az,hogy mivel pici a gyerek,gondolom nem jutsz megfelelő felnőtt társasághoz.

Nos egyszerű szervezd át a napjaidat.Mi a csudáért kell mindennap boltba menni?Elég hetente egyszer.A többi délelött lehetne buszozni/vonatozni/múzeumba/könyvtárba/uszodába/strandra vinni a gyewreket.Nem pont gyerekprogramokra,kitűnően fog almazkodni a felnőttekhez.

Minden délután felesleges a játszótér.Menj el tornázni,olyan helyre,ahova viheted a kicsit is és vannak labdák,karikák amivel szórakozhatsz.Sőt legyen neki is tornafelszerelése-imádni fogja!

Aztán elrepül az a pár év és sajnálni fogod,hogy nem tartott tovább....

2010. jún. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!