Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni egy kamasszal?

Mit lehetne tenni egy kamasszal?

Figyelt kérdés
Második kapcsolatomban élek. Van egy 14 éves lányom. A párommal tavaly előtt költöztünk össze. A gyerekkel való jó kapcsolatért ő mindent megtett nem szólhatok rá rosszat. Nem sajnálta rá a pénzt anyagilag, foglalkozott vele, egy szavára ugrott!!A lányom viszont be kell valljam kicsit neveletlen ez abban nyilvánul meg hogy elvárja mindig vele foglalkozzunk szinte nincs magánéletünk kettesben a párommal. Van hogy leoltja a páromat hogy mit foglalkozik az ő jegyeivel például, mert rontott a gyerek az iskolába és a tanulásra akarta rábírni.Többször beszólogat neki a gyerek és már ott tartunk hogy rámegy a mi kapcsolatunkra is ez a rossz légkör. Természetesen a páromnak hogy igy beszél vele a leány nagyon rosszul esik már ott tartunk hogy lassan nem lesz kedve hazajönni a munkából.A veszekedést h elkerülje a leányommal inkább már nem szól hozzá , kerüli a kontaktust vele odáig fajult mára a helyzet. Én meg két tűz között vagyok. Ott a lányom akit nem szeretnék elvesziteni( fenyeget hogy elköltözik az apjához) és a páromat se természetesen.
2018. febr. 7. 10:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%

Hagyod, hogy fenyegessen a lányod??

Ülj le vele egy nyugodt pillanatban kettesben. Meg kell értetni vele, hogy Te boldog vagy ezzel a férfivel és ne legyen ellenséges, mert akkor boldogtalan lesz az édesanyja. És kérdezd meg, hogy talán ezt szeretné? Hogy egyedül legyél és magányos?

2018. febr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
40%

Mond meg neki, hogy költözhet.

Gondolom nem véletlen, hogy apja nem kapkod hogy vele éljen

2018. febr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
40%
Fenyeget? Hú de pofátlan.. Én megbeszélném az apjával hogy hagy menjen oda két-három hétre a lány.. és fogkaják szigorúan ott IS , akkor talán lesik neki hogy gyerek létére nem ő a főnök a családban.
2018. febr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
54%
Gratulálok, egy elkényeztetett, 14 éves kis taknyos irányít és ugráltat mind a kettőtöket, kénye-kedve szerint. Ti meg féltek tőle. Na ez azért már nevetséges.
2018. febr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is próbálkozik a magyar 11 éves lányom csak én nem hagyom.Rászólok ha szemtelen a párommal, de a páromra is ha úgy szól hozzá.

Ne hagyd magad zsarolni.Menni akar menjen.Ez csak üres fenyegetőzés.

2018. febr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
46%
"( fenyeget hogy elköltözik az apjához)" - miért ne tehetné ezt, ha inkább az apjával élne, és az apja is elfogadná?
2018. febr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez az "elköltözök apucihoz" nettó zsarolás, ne hagyd, hogy sakkban tartson vele! Legközelebb, ha ezzel próbálkozik, vegyél elő egy táskát, nyomd a kezébe és közöld vele, hogy lehet pakolni. Emellett nem ártana ha hárman(te, ő és nevelőapu) leülnétek és higgadtan átbeszélnétek a problémákat és szabályokat. Próbáljatok konszenzusra jutni. A lényeg, hogy semmiképpen ne támadóan, vagy kioktatóan álljatok hozzá.
2018. febr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
95%

A legelső válaszolónak nagyon igaza van, meg kellene nevelni! Én is voltam kamasz, nekem is volt nevelőapám 14 éves koromban és akkoriban én sem kedveltem (utólag nézve teljesen alaptalanul) és ha anyám annyiban hagyta volna, lehet elüldöztem volna őt és tényleg nagy kár lett volna érte, mert a mai napig boldog házasságban élnek anyámmal, pedig már 25 éves vagyok.


Én csak szimplán flegma voltam vele, néha beszóltam ezt-azt, engem anyám ilyenkor úgy helyretett, hogy 2 napig meg sem mertem szólalni. Apámmal zsarolni meg nem is tudtam volna, ugyanis engem is, ahogyan rengeteg más gyereket is, apám a válás óta nagy ívből lexart.


Ha normális a pasi, márpedig az írásodból annak tűnik, akkor kár volna a neveletlen kölyköd miatt elüldözni őt. Egyedül te tehetsz ellene, de ehhez a sarkadra kell állnod és határokat szabni viselkedésben, megnyilvánulásokban, és persze, legfőképp nem hagyni, hogy zsaroljon. Első körben, valószínűleg amikor megint kiejti a száján, hogy megy az apjához, odaadnám neki a telefont, hogy akkor hívja fel, hogy megy és hallgassa csak meg, mennyire "örül" neki az apja.

2018. febr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
40%
"Első körben, valószínűleg amikor megint kiejti a száján, hogy megy az apjához, odaadnám neki a telefont, hogy akkor hívja fel, hogy megy és hallgassa csak meg, mennyire "örül" neki az apja." - és leszend nagy arcra esés - már nem a lánynak - ha az apja azt mondja, hogy "gyere nyugodtan!"... az ismerőseim közt is akad olyan lány, aki (pont 14 évesen) az apját választotta... márpedig a döntés alapvetően az övé ebben a korban már. (kedves anyukák az ilyenen nagyon ki tudnak akadni, pláne, hogy ők válnak tartásdíj-fizetővé...)
2018. febr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Na de miért kell attól összeomolni, ha a kamaszlány ezután az apjánál fog lakni?

Tartásdíj? Igen, annak iránya megfordul, de hát addig is költött rá az anya, amíg nála lakott. Szerintem nagyon kivételes eset, ha az apa annyi tartásdíjat adott, hogy az anyának egy fillért nem kellett a gyerekére költenie.

Ritkábban látja? Nos, a kezdeti eufória után szinte biztos, hogy a lánynak is hiányozni fog az anyja. Normális esetben az apa is biztatja, hogy találkozzon az anyjával, ne legyen vele ellenséges.

Természetesen az apa megteheti, hogy kitömi pénzzel, nem kéri számon a tanulást, bárhová bármeddig elengedi.

Csakhogy az így elb...ott személyiséggel a továbbiakban ő fog együtt élni!

Ha az apának van párja, akkor EZERSZER (!!!) annyi ütközés várható a nevelőanyjával, mint azelőtt a nevelőapjával. Ha két nő kezd el a férfi feje fölött veszekedni, akkor nagyon hamar megbánja, hogy a lányát befogadta!

Az anya viszont felszabadul a mindennapi konfliktusok alól és sokkal több időt, figyelmet szentelhet párjának.

2018. febr. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!