Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni egy kamasszal?

Mit lehetne tenni egy kamasszal?

Figyelt kérdés
Második kapcsolatomban élek. Van egy 14 éves lányom. A párommal tavaly előtt költöztünk össze. A gyerekkel való jó kapcsolatért ő mindent megtett nem szólhatok rá rosszat. Nem sajnálta rá a pénzt anyagilag, foglalkozott vele, egy szavára ugrott!!A lányom viszont be kell valljam kicsit neveletlen ez abban nyilvánul meg hogy elvárja mindig vele foglalkozzunk szinte nincs magánéletünk kettesben a párommal. Van hogy leoltja a páromat hogy mit foglalkozik az ő jegyeivel például, mert rontott a gyerek az iskolába és a tanulásra akarta rábírni.Többször beszólogat neki a gyerek és már ott tartunk hogy rámegy a mi kapcsolatunkra is ez a rossz légkör. Természetesen a páromnak hogy igy beszél vele a leány nagyon rosszul esik már ott tartunk hogy lassan nem lesz kedve hazajönni a munkából.A veszekedést h elkerülje a leányommal inkább már nem szól hozzá , kerüli a kontaktust vele odáig fajult mára a helyzet. Én meg két tűz között vagyok. Ott a lányom akit nem szeretnék elvesziteni( fenyeget hogy elköltözik az apjához) és a páromat se természetesen.
2018. febr. 7. 10:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk meg kéne neveli a lányodat. Nem a párodnak, hanem neked.

Te azért nem neveled, mert akkor megharagszik rád??? És? Ezen mindenki átesik. Senki sincs oda tiniként a szüleiért.

2018. febr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%

Kamasz, ehhez mostohaapuci sem kell :D


Én is így viselkedtem 14-15 évesen, pedig amúgy meg imádtam apát, de voltak napok, hogy nagyon "zavart", meg úgy éreztem, mindenről elszámoltat, "nagyoskodtam", stb.

De máskor meg tök normális voltam mindenkivel, kedves, halk szavú és "engdelmes", szorgalmas.


Barátnőm még durvábban tolta, ott napi szinten ment az üvöltözés nevelőapjával is, anyjával is, meg lázadozott állandóan. 16 éves korára kinőtte, egyetemet végzett, kétgyermekes családanya.

2018. febr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%
Állj a sarkadra, és térítsd észhez a lányodat. Mondjuk eddig kellett volna nevelni. Egyébként ebben a korban ez mondhatni normális. Meg aztán a párod jóformán idegen neki, ezért nem is szereti, ha ő kéri számon, parancsolgat neki. Szerintem ülj le beszélni kettesben a lányoddal. Kérdezd meg, miért viselkedik ennyire ellenségesen a pároddal. Elmondhatod, hogy a párod szereti őt, és bármikor számíthat a segítségére. Ha esetleg az apa nem szól bele a gyereknevelésbe, nem fegyelmezi, nem kéri számon, egyszóval őt nem érdekli a saját lánya, ezt is elmondhatod neki, hogy ameddig a párod türelmes, és próbálja őt jó útra téríteni (pl jegyek, magatartás), addig az apja bele se szól az életébe. Mondjuk ez egy kicsit rizikósabb, mert a lányod, lévén, hogy kamasz, és külön is él az apjától, egy darabig biztosan tökéletesnek fogja őt találni, és te leszel a rossz a szemében, hogy megpróbálod bemocskolni az apa nevét. Az aranyközéputat kellene valahogy megtalálni.
2018. febr. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
48%
Nem könnyű.:-) Szerintem is neked kell a sarkadra állnod. Légy következetes, legyenek világosak a gyerek számára a határok és a követelmények, bármennyire is lázad, neki az jelenti a biztonságot. Zsarolni pedig ne hagyd magad, jól nézünk már ki.:D A következő fenyegetéskor kérdezd meg tőle, hogy megbeszélte-e ezt már az apjával is, mert te nagyon szereted, sajnálnád, ha csak kéthetente találkoznátok, de ha ő ezt szeretné, nem gördítesz akadályokat az útjába. Nyugodtan, higgadtan, simogasd meg a buksiját, és közöld vele azt is, hogy amíg ott van nálad, addig viszont a te szabályaid az irányadók. Nem bunkózik, nem hisztizik, és elvégzi a feladatait, többek között a tanulást is, különben bünti van.
2018. febr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%

PL. mi lenne, ha te foglalkoznál a gyereked jegyeivel? Mert ez nem a párod dolga lenne ám!

Mi lenne, ha mindig azonnal szigorúan rászólnál, ha beszólogat a párodnak (a jelenlétedben)?

Nevetséges, hogy hagyod magad zsarolni azzal, hogy elköltözik az apjához. Költözzön! Csöppet sem biztos, hogy az apja örömmel fogadná. De ha igen, és ott lakna, mi történne? Egy kicsit korábbra tevődne a leválás, semmi egyéb. Csak manapság divat 30 évesen is a mama szoknyáján ülni.

Rokonságomban van olyan család, ahol mindkét gyerek messze (több, mint 100 km-re) jár középiskolába és kollégiumban lakik. Ők se látják gyakrabban a gyereküket, sőt, ritkábban.


Akkor viszont pl. nem lesz probléma, hogy pároddal kettesben legyetek.

2018. febr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
56%

"elvárja mindig vele foglalkozzunk szinte nincs magánéletünk kettesben a párommal"

Ez a célja!!! Fenyeget? pofátlan, hagynám, hogy elköltözzön apjához. Ebben az esetben ez a megoldás.

2018. febr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
63%
Neveld már meg! Hadd ismerje fel hogy nem körülötte forog a világ és hogy amit kap, a figyelem és törődés nem jár ki neki ha nem érdemli meg. Magyarázd el neki szépen hogy nagyon szeretitek, de változtasson a viselkedésén, mert ha így folytatja tovább akkor az toxikussá teszi otthon a légkört. Mindketten szívesen foglalkoztok vele, de nektek is vannak elvárásaitok stb..
2018. febr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
74%
Neked kellene rászólnod, nem a párodnak. Vagy ha a jegyeiről van szó, üljetek le közösen és beszéljétek meg.
2018. febr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%
Úgysem tud elköltözni az apjához, annak nem fog kelleni a hátára púpnak egy ngypofájú kamaszlány.
2018. febr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
98%
Nem értem hogy miért a párod próbálja nevelni amikor ez a te feladatod lenne. Ha kiabál szólj rá erényesen hogy ha rossz jegyeket kap akkor te beszélgess vele még tőled se fogja jó néven venni mert éppen a dac korszakában van pláne nem az anyja pasijától.
2018. febr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!