Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám alkoholista?

Anyukám alkoholista?

Figyelt kérdés
Hello! Anyukám kb. 10 éve pszichológiai problémákkal kűzd (kezelt). Tegnap bevallotta nekünk (apunak és a tesóimnak), hogy néhány hónapja alkohol problémától szenved. :( Úgy érzi eljött az a pont, amikor minden nap gondol az alkoholra, sokat bulizik, és kisebb összegeket is ráköltött már. Ilyenkor mi a teednő?? Kérlek segítsetek!!
2010. jún. 7. 00:00
 1/9 A kérdező kommentje:
Eddig nem tudtunk róla, mert apu és anyu nem élnek együtt, csak most kért segítséget. :( 23/L
2010. jún. 7. 00:01
 2/9 A kérdező kommentje:
Jah, és ha gyógyszerekre iszik, attól felpuffadhatott az arca?? Sűrgősen pszichiáterre lenne szüksége, vagy elég, ha Ő megy el magától? Bocs a sok kérdésért és köszi!!
2010. jún. 7. 00:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Létezik elvonókúra. Ha beismeri, hogy problémája van a piával,az egy nagyon jó pont. Bementek a pszichiátriára és ott elmondják hová kell menni. Nem betegekkel lesz összezárva, nem is lesz rosszul meg semmi. Fájdalommentes terápia.
2010. jún. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyógyszerre piál attól csak jobban lerészegedik, az arcpüffedésnek más oka lehet.
2010. jún. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2010. jún. 7. 00:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Az alkoholtol felpuffedhet az arca. Az en anyam is alkoholista, evek ota, aztan ket eve nyaron lett egy epilepszias rohama (en voltam vele egyedul itthon, teljesen lemerevedett, elkekult-megjegyzem elotte(es utana) egesz nyaron en foztem, mostam, takaritottam, vasaroltam be stb. alig 15 evesen) korhazba kerult, de amint eljohetett a korhazbol gyakorlatilag azonnal abbahagyta az elvonohoz tartozo terapiat. Szerintem meg mindig iszik, de engem mar nem erdekel. Csinaljon amit akar.

Csak azert meseltem el, hogy tudd, hogy ez nem jatek, eleteket tehet tonkre, ha beismerte, hogy iszik, akkor azonnal vigyetek elvonora, az lesz neki a legjobb, es ne hagyjatok, hogy feladja.

17/l

2010. jún. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó régen volt egy ismerős házaspár, mind a ketten ittak, de a nő rengeteg töményet. Már hajnalban pálinkával kezdte. Olyan normális gyerekeik voltak (osztálytársaim), inkább a nagyinál laktak, mint otthon. Aztán a nő arca egyre puffadtabb lett, beteg volt a szíve. Pár hónappal később elrepedt a nő mája, szabályosan elvérzett. Hiába jöttek a mentők, nem tudtak segíteni rajta, csurom vér volt az egész lakás. Volt vagy 47 éves.
2010. jún. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ha beismrei es segitseget ker az nagyon jo..gondolj bele hogy neki az mennyire nehez hisz bekell vallani olyasmit amire biztosan nem buszke. Az elvono nagyon jo de ha nem onszantabol megy akkor semmi ertelme(anyukam a az igazi pelda),tudom hogy nagyon nehez de mellette kell lenni es csak segiteni tudunk ilyen embrereknek.
2010. jún. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
vagy elmegy alkohol elvonó kúrára vagy el kell hagyni őt a fenébe.
2019. jan. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!