Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám alkoholista. Tehetek-e...

Anyukám alkoholista. Tehetek-e valamit?

Figyelt kérdés

2 éve voltunk Igalon,és anyukám barátnője már akkor is ivott..Anyukám is elkezdett inni,de akkor még csdak sört..Az alatt a 2 év alatt egyre többet ivott(nem csak sört!!!)

És a 2 év után,9 hónapig nem ivott..Karácsony előtt 1 nappal,nagyon stresszes volt(mert karácsonykor váltak el apámmal,és akkor halt meg apukája)Szoval nagyon stresszelt..Azóta "sunyiba" megint elkezdett inni..Igaz,hogy nem látom mikor iszik,de leeht rajta érezni,látni hogy részeg..

De ha emgkérdezem tőle,vagy ordibál,hogy nem iszik vagy letagadja..

Én mégcsak 11 éves vagyok,és már depresszíós lettemm...Minden nap sírok pár órát,anyukám miatt..

Tehetek-e ellene valamit?Apukámnak szóllni nem szólhatok,mert ő elvinne,és intézetbe adna..Ez nem lenne valami jó,nemde??

Mamámnak szólhatnék,fogok is..de ő neki is szerintem már elege van,64 évesen..

Tehetünk e a mamámmal valamit????


2010. dec. 25. 11:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sajnos már nincsen kényszer alkohol elvonó, csak saját akaratából mehet be bárki is. Az alkoholistáknak nincs betegség tudatuk, tehát letagadják, hogy isznak, mert szégyellik. Próbálj meg leülni anyukáddal beszélni akkor, amikor józan, és mondd meg neki,mennyire szereted, és aggódsz érte. Így elveszítheti az állását, a barátait, a szeretteit. Ezekkel próbáld őt rávenni, hogy ne igyon.
2010. dec. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

basszus... de rossz neked :S


Egyetértek az első válaszolóval, ülj le vele és beszélj, próbálj a lelkére hatni.

2010. dec. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, anyukádnak nem az ivás a probléma gyökere, hanem, amint mondtad, megviseli a sok stressz és a válás. Sajnos, ő úgy dolgozza fel, hogy az italhoz menekül. Ez még egyelőre, ahogy gondolom a leírtak alapján, nem alkoholizmus, de ha így folytatja, könnyen az lehet belőle. Ilyenkor az ember nem érzi ennek a súlyát, úgyhogy nehezen tudod róla majd meggyőzni, hogy ebből problémák lehetnek. Addig nincs baj, amíg az ember néha úgy ereszti ki a gőzt, hogy iszogat magában egy kicsit, akkor viszont igen, ha ez rendszeressé válik és olyan szinten, hogy rányomja a bélyegét az életére és nem tud meglenni nélküle. Ha úgy látod, hogy anyukád olyan helyzetben van, hogy továbbra sem tud felülemelkedni a problémáin és egyre jobban az italban keresi a megoldást, akkor próbálj meg vele beszélni, de nem vádaskodva, hanem megértően.

Valószínűleg segítségre lenne szüksége. Valószínűleg nem elvonóra. Az az utolsó megoldás, ha az ember már tényleg nem tudja kontrollálni magát és fizikai tünetei is vannak az elvonásnak.

Először mindenképpen pszichológushoz vagy pszichiáterhez kellene elmennie, hogy megtanulja máshogy feldolgozni a problémáit, vagy levezetni a feszültséget. Az alap problémát kell megoldani, mert szerintem az ivás nála egy tünet.

2010. dec. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat..!! De sajnos letagadja ha iszik..Ha józan AKKOR IS LETAGADJA!és ha elvonót szóba hozom,akkor rögön:Nem iszok többé..Nincs szügségem elvonóra!!

De 3 napig megint nemivott

KARÁCSONYKOR ISZOK ÚJÉVKOR ISZIK ELÉÉÉÉG!!

2011. jan. 1. 01:07
 5/14 A kérdező kommentje:
iszik*
2011. jan. 1. 01:07
 6/14 A kérdező kommentje:
most megint nem ivott 2 napig..de nekem az a rossz ebbe,hogy iskola elkezdődött,és így koncentrálni se tudok..még csak 6.-as vagyok..=((
2011. jan. 4. 17:49
 7/14 A kérdező kommentje:
Sokszor mondom anyunak,hogy akkor adjon intézetbe ha neki fontosabba pia..akkor meg azt mondja hogy"Dehogy fontosabb te vagy mindennél fontosabb"..De ha azzal fenyegetem.hogy meg ölöm magam(multkor majdnem sikerült),akkor meg azt mondja,hogy nem iszik soha többé,más nap,petig,ismét részeg..És még ő kérdezi,hogy mirét nézek igy rá?!
2011. jan. 4. 18:13
 8/14 anonim válasza:
Szia kedves barátom, remélem még nem csináltál semmi hülyeséget, és nem is fogsz. Hát hasonló a szituációd mint amiben én voltam. Én 6 éves korom óta mást sem láttam mint hogy apám részeg és ordibál sokszor duhajkodás lett a vége. volt olyan hogy a kés a fejem mellett 1 cm-el állt bele a csempe fugába. Ez 14 éves koromig tartott és elköltöztünk. A mai napig jóba vagyok vele holott a tüske mindig ott van bennem a sok szemétségért de tudom hogy józanon sose tenné meg. Még mindig iszik de már mondhatni megváltozott, rájött hogy elvesztett mindent a családját egyedül élhet. De a piát végleg nem tudta letenni. De nem is ez a lényeg. Hanem hogy tarts ki erősnek kell lenned. Próbáld úgymond észre se venni hogy anyukád be van piálva. Ha már rábeszélni nem tudod hogy ne igyon. És nyugtasson meg az hogy más is volt már ilyen helyzetben, és kibírta. És öngyilkosságon még véletlenül se gondolkozz. Sok Sikert! Szia
2011. jan. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a lelkesítést..:)
2011. jan. 8. 12:31
 10/14 A kérdező kommentje:
Már megint nem ivott 3-4 napig..Ma pedig olyan részeg volt,hogy előttem dugdosta el a bort a sütőbe..Azt hittem a fejébe verem,mert nagyon ideges voltam..12 éves vagyok,és a sok eszemmel,mióta anyum iszik,én azóta cigizek is..De csak azért,mert az le tud nyugtatni,1 ideig..De utána megint robban a bomba,és újra legszivesebben kimennék 1 kamion elé..Nem merem megtenni sajnos,de élni se akarok..KI AKARNA ÍGY ÉLNI?Hát nem én..Nem tudom mihez fogjak..Próbálom lelkesíteni anyut,hogy hozom a jobbnál-jobb jegyekket,gratulál,aztán le se szarja a fejem..2 en élünk együtt...Mi tévő legyek?1edül kell főznöm,12 évesen én főzök,sütök,mosogatok,begyújtok,süprök,takarítok és a többi..Miközbe anya meg vedel..!!Neki ez a paradicsom de nekem maga a pokol..nem bírom már..='(
2011. febr. 3. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!