Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltoztatás külföld miatt?

Névváltoztatás külföld miatt?

Figyelt kérdés

1x megváltoztattam tizen évesen a vezetéknevem (születési) majd férjhez mentem akkor felvettem kötőjellel a férjemet.

Sose gondoltam volna, de úgy hozta a sors, hogy külföldön fogunk élni.

A keresztnevemet viszont senki nem tudja külföldön leírni és kimondani sem, emiatt sok a kellemetlenség már most is.

Lehetőségem van még azt is módosítani? Az angol megfelelőjére gondoltam.



2018. febr. 2. 13:16
1 2
 11/15 anonim válasza:
32%
10 válasz kellett, hogy valaki leírja normálisan -_-" Köszönöm 10. válaszoló!
2018. febr. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
96%

"Mindazonáltal neked nem itthoni névváltoztatásra lenne szükséged, hanem a célországban. Amennyiben komolyan gondoljátok a kint élést, nem csak vendégmunkásként, akkor az ottani jogszabályoknak kell utánanézned."


Teljesen mindegy , hogy hol él, magyar állampolgárként a magyar törvények vonatkoznak rá ilyen esetben. Tehát ha 50 évig él Angliában, mint magyar állampolgár, akkor továbbra se lehet belőle hivatalosan Elisabeth, ha Erzsébet a neve.

2018. febr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
82%
Hiába pontoztal le, akkornigen így van. Ilyen esetekre az állampolgárság szerinti állam törvénye vonatkozik. Hollandiában se köthet azonos neművel házasságot egy magyar állampolgár, hiába legális amúgy a homoszexuális házasság ott.
2018. febr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fölösleges ezért megváltoztatni. Ha pl. Erzsébet a neved akkor Elizabeth-ként "hívatod" magad majd a barátaid körében, de szólsz nekik, hogy ez csak könnyítés. Az én nevem külföldön gyakoribb mint itt, el is fogadott, de így is képesek elírni...
2018. febr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 vmybias válasza:
59%
Természetesen megváltoztathatod, de ha külföldi nevet szeretnél, akkor az adott ország állampolgárának kell lenned
2018. dec. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!