Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért esik ez jól anyáéknak?...

Miért esik ez jól anyáéknak? Ha elköltözök válzotni fognak?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, és főiskolára járok. Mellette diákmunkát vállalok.

Itthon szoktam segíteni a takarításban. De ha rossz kedvük van mindig azzal jönnek h sose csinálok semmit. Most is vizsga időszak van és nincsen suli, és fel vannak háborodva h miért vagyok itthon. :S Ha olyan kedvük van akkor kikapcsolják az áramot így se tv, se internet nincsen (pedig ott szoktam anyagot keresni a beadandókhoz, tételekhez) Nem akarják megérteni h nekem szükségem van erre. :( Meg ha el szeretnék menni bulizni akkor be kell jelentenem 3-4 nappal korábban, vagy ha edzésre megyek egyől hová miért mikor kezdődik mikor jövök :(

Már idegileg teljesen ki vagyok, senkivel nem tudok ezekról beszélni, mivel mindenki azt hiszi h a mi családunk teljesen normális el sem hinnék :(

Szeptemberben el fogok költözni itthonról, mindél távolabb . Szerintetek az idő majd megoldja ezeket?


2010. jún. 6. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha elköltözöl probléma megoldva. Legalábbis ezek a dolgok, hogy megszabják, mikor hol, kivel mit csinálsz.

én is így vagyok annyi, hogy én albérletben lakom, csak nyárára megyek haza:-S Persze meg lesz szabva este hányra kell otthon lenni, mindig mindenhova kérezkednem kell...:-S

Ők úgy tervezik, hogy egyetem után hazaköltözöm, de egyszer biztos nem...mindig is utáltam mikor valaki irányítani akart...

Nemrég vizsgaidőszakban is otthon voltam és annyi volt a reakciójuk mikor jöttem vissza, hogy "fiam egész nap a hátadat láttuk" (mert reggeltől estig tanultam)...:-S persze mikor nem tanultam akkor a szüleimmel voltam, csak ez nem mindig tűnik fel nekik...

Persze emiatt nem szeretem őket kevésbé és valahol próbálom megérteni őket is, csak néha nehéz.

Aztán párom is van és amiatt is vannak megjegyzések, hogy kivel mennyi időt töltök:-S természetesen időm nagyrészét otthon vagyok de ez sem jelent semmit...emellet persze megpróbálok segíteni amennyit tudok...de na...


Bocsi, hogy nem segítettem, de legalább együtt érzek:D

20-L

2010. jún. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én anyám is hasonló természetű. Mióta elköltöztem, tök rendes mikor találkozunk. Nem nyaggat. Néha mondja a dolgait, ha épp akkor jön ide, amikor takarítok, hogy ezt is csinál, meg azt is...olyankor mondom, hogy majd sorra kerül az is. Itt be van fejezve. Nem tudom ezzel segítettem-e, de a lényeg, hogy már nem leszel folyton ott mellette, kevesebbszer fog látni, jobban fog örülni, mint, hogy kötekedjen. Szerintem.

22/L

2010. jún. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk még rosszabb volt, de sokat segített, amikor elköltöztem, eleinte persze hazarángattak, nem adtak pénzt, csak ha leutaztam hozzájuk. Erre elkezdtem dolgozni, most máér nem találnak fogást rajtam, érdekes módon hirtelen mézesmázosak lettek.

Anyám iszik, közöltem, hogy ha részegen látom, az első vonattal utazom vissza. Azóta valahogy mindig kibírja, hálistennek :)

Szóval igen, jobb lesz, ha nem leszel rájuk szorulva, kb onnantól fognak felnőttnek tekinteni.

Más kérdés, hogy néha, amikor hullafáradtan hazaérek egyetem után, munka után, azt kívánom, bárcsak lennék inkább otthon, mint régen, mert ez így kiborító. De azért nem költözöm haza :D

21L

2010. jún. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hehh.. nálunk ez úgy volt, hogy érettségi után teljesen békén voltam hagyva.

jogilag már felnőtt voltam, én feleltem magamért, akkor keltem és feküdtem, amikor jónak láttam. és persze minden tettemnek vállaltam a következményét.

persze anyám tartott el, de egyébként sem jutott volna eszembe visszapofázni neki, vagy játszani a faszagyereket. tudtam a határokat, de nem hagytam, hogy úgy kezeljen mint egy kis hülye gimist.

2010. jún. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!