Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor mondhatja egy család...

Mikor mondhatja egy család magáról, hogy nincsenek anyagi gondjaik?

Figyelt kérdés

Most mindegy, hogy egy együttélő párról, vagy kisgyerekes, esetleg több gyerekes családról van szó.

Ha ki tudjuk fizetni a számlákat, nem okoz gondot a ruházkodàs, a megtakarítàs, és évi kétszer nyaralunk, akkor nincsenek anyagi gondjaink?

Viszont ha tartósan kiesne mindkettőnk fizetése, akkor baj lenne. Akkor vannak?


Ti ezt mikor szoktátok mondani másokra, magyarokra?


2018. jan. 29. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

A te esetedben nincsenek anyagi gondjaitok, viszont nincs anyagi biztonságotok.

Ahhoz, hogy az anyagi biztonság is meglegyen az aktuális jövedelmetek legalább 6 szorosa kellene legyen félretéve, arra az esetre ha kiesne a fizetésetek egy időre.

2018. jan. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%
Miért kellene épp 6 havi jövedelemnek megfelelő félretett összeg a biztonsághoz? Ráadásul azt sem írta, hogy nincs nekik ennyi.
2018. jan. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Nyilván nem kell, pont 6-nak lennie, és az sem kizárt hogy nincs neki.

Ez relatív annyi tartaléknak kell lenni, amiből megtudsz élni addig amíg új állást találsz. Erre azért egy fél évet nem árt számolni.

2018. jan. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
Így van, annyi pénz jó, ha van félretéve, amennyiből fél évig megélnek, de annak mi köze az aktuális jövedelméhez? Mi 2 havi jövedelmünkből bőven megélnénk fél évig, de szerényen 1 haviból is. Akkor én nem vagyok biztonságban, ha csak 3 havi jövedelmemet tettem félre?
2018. jan. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Én 6 havi megélhetési költségnek megfelelő tartalékról tudok, nem pedig 6 havi bevételről.


Mellesleg igen jó, ha van 6 havi tartalék, ami fedezi a megélhetést, ha valamelyik fél elveszti a munkahelyét, esetleg megbetegszik, műtétek, rehabilitáció stb. Akkor már nem is lesz olyan sok ez az összeg.


Én szerintem akkor mondhatja magáról, ha anyagilag is biztonságban van. Ha a jövedelmei több helyről érkeznek, magyarán több lábon áll. Nem csak munkajövedelemmel, hanem tőkejövedelemmel is rendelkezik. Ne adj isten vannak befektetések. Gyűlik a megtakarítás a nyugdíjas évekre is.

2018. jan. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%

Ha a SZÜKSÉGES dolgokat meg tudjátok venni/ki tudjátok fizetni, akkor nincs anyagi gondotok.

Ha rakott krumplit akarsz csinálni ebédre, de nem tudod megfizetni a füstölt kolbászt, csak a parízert, akkor vannak.

2018. jan. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%

Ha hónap végén sem kell aggódni, hogy miből vegyetek kaját, miből fizessétek be a számlát az már jó.

Szerintem még az is alap kéne,hogy legyen, hogy mondjuk 1-1 szórakozási lehetőséget is be lehessen iktatni,vagy mondjuk 2-3 havonta egy wellness hétvégét gond nélkül.

De nekem pl a tartalék, a megtakarított pénz is fontos, ha elromlik a hűtőnk a nyár közepén hónap végén,akkor tudjunk venni még akkor új hűtőt, ne kelljen kövi fizut megvárni vele, legyen annyi megtakarításunk,hogy az ilyesmi ne legyen gond.

2018. jan. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!