Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyiket választanátok, hogy...

Melyiket választanátok, hogy megváltoztassátok az életeteket?

Figyelt kérdés

Mit tennétek? Inkább végeznétek kint egy alacsonyabb szintű munkát, de több pénzért, viszont reménykednétek,hogy majd idővel jobb állást is kifogtok, vagy maradtok itthon kevesebb pénzért, de kevésbé alja melót csinálnátok?


A nyáron megyek külföldre dolgozni,igaz majd ott fogok keresni, de ismerőshöz megyek,aki megbízható és segít.

Inkább a 30-hoz közeledek,mint a 20, de sajnos még anyával lakom, viszont állandóan azt mondja,hogy én semmire nem fogom vinni, óriási hülyeséget csinálok azzal, hogy kimegyek, úgyis haza fogok jönni 2 hét múlva, én nagyon szétszórt vagyok, el fogom hagyni a bőröndömet is,repjegyemet, mindent, nekem nem való az a világ, el fognak taposni, én csak cseléd leszek. Nagyon nehezen bírom, sokat sírok, szenvedek.Anya él már csak és nehezen jövök ki vele emiatt.


2010. jún. 6. 14:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

szerintem örülj neki, hogy kimehetsz, ha nagyon nem tetszik majd hazajössz...de ahhoz, hogy el tudjál költözni anyukádtól pénzre van szükséged...vagy egy pasira, akihez odaköltözhetsz.

2-3 évre én is szeretnék kimenni mondjuk egy büfébe vagy ilyesmi helyre..attól még amikor hazajössz lehet simán jó munkád és még a nyelvet is jobban megtanulod ott kint..

sosem késő, de ha 30 alatt vagy még jobb!!!

26 l

2010. jún. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

Lehet, nem akar egyedül lenni anyukád és ezért mondja,

itthon úgyis válság van.

Ha csak egy nyárról van szó, az nagyon rövid idő.

22l

2010. jún. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

"állandóan azt mondja,hogy én semmire nem fogom vinni..."

Ha tényleg ilyeneket mond, akkor nagyon gyorsan költözz el tőle. Semmi szükséged rá, hogy napi szinten ezt hallgassd.

Egyébként meg itt a lehetőség, hogy bebizonyítsd, hogy tudod sokra vinni, ha magadra vagy utalva.

2010. jún. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%
Én kimennék.
2010. jún. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszerű lehetőség lesz arra, hogy anyukád önbizalomromboló hatása alól kikerülj. Mi az, hogy aljamunka? Én dolgoztam pékboltban és imádtam, majd könyvelőcégben és utáltam. Én nem mennék külföldre, de csak azért, mert ideköt a párom, a kutyáim, de ha nem lenne senki olyan, akiről gondoskodnom kell, valószínű élnék a lehetőséggel. Nem értek egyet a külföldi munkával akkor, ha az embernek gyereke, kutyája, stb. tőle függ, de ha nincs ilyen, mi a gond? Anyukádról érdemes leválni most már, ne hagyd el soha, tehát támogasd meg minden, de az egészséges távolságot meg kell tartani, akár elköltözéssel is. Amúgy én is félnék, hogy a lányom összejön egy külföldi pasival, és többé nem látom, vagy max. évente 2-szer, ez reális félelem, és sajnos nagyon rossz tendencia, viszont az sem egészséges, ahogy anyukád rombolja az önbizalmadat.
2010. jún. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én kimennék. Nem tudom hová mész majd, de Londonban van egy ismerősöm, heti 120.000 forintért targoncázik a Tescoban. Ez egy remek lehetőség arra, hogy összeszedj egy kis megtakarítást, amiből majd tudsz venni magadnak egy lakást, + fejlődik a nyelvtudásod. Utána csinálhatod itthon a kevésbé álja melót. Én így csinálnám, és valószínűleg így is fogom.
2010. jún. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Így van nehagyd hogy ennyire a befolyása alá kerülj.Ha elhiszed amit mond beleéled magad a kudarcba(ami még meg sme történt)akkor úgy is lesz.Ez tapasztalat.Engem sem biztatnak otthon és elég szerencsétlen egy állapot.Én azt mondom menj ha mehetsz lehet ez lesz a legjobb választás .:)Sokkal jobban felbátorodnál és egy kicsit önállósodnál is.Szerintem próbáld meg.
2010. jún. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha itt tudod hagyni anyukádat,akkor menjél.Valóban lehet hogy csak azért mondja ezeket mert fél az egyedüléttől,és nem akarja hogy itt hagyd.

Az jó gondolat hogy a nyelvet jól meg fogod majd tanulni.Ezzel még miután hazajöttél kezdhetsz is valamit.Levizsgázol,tolmácsolsz,fordításokat vállalsz...Ezekkel jól lehet keresni.

Menjél,nagy lehetőség.

Ha maradsz,és továbbra is hallgatod anyukádat,annyira beléd fogja beszélni,hogy még a végén te is elhiszed,és valóban nem tudsz majd megállni a lábadon egyedül.

2010. jún. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatást, én is menni akarok és végre külön menni tőle, mert teljesen lerombolja az önbizalmamat. Azt mondogatja mindig, hogy én mindig rosszul választok partnert magamnak, ennyi évesen valakinek már családja, gyerekei vannak, nekem így még 35 évesen sem lesz. Ja, és mindig felhozza, hogy ő mindig megmondta, hogy ki illik hozzám és ki nem, hogy rosszul választottam párt magamnak. Sokszor már én is elhiszem, hogy semmire sem vagyok jó. Nyáron megyek, de szeretnék tovább maradni.
2010. jún. 6. 15:14
 10/19 anonim ***** válasza:
Én már csak azért is mennék, hogy ilyen energiavámpíroktól távol legyek:/
2010. jún. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!