Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek hozzá?

Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok. Az a helyzet, hogy úgy érzem, anyukám engem egy kicsit félre nevelt. Ezt úgy értem, hogy mindig mindentől óvott, mindehová elkísért, elintézett helyettem dolgokat, nem tanított meg főzni, a házimunkába soha nem kellett beszállnom, ha mosogatni akartam nem hagyta, mosni se tudok, maximum a szobámban kellett rendet tartanom. Ezeket a dolgokat kicsit szégyenlem is. Mondták már egy páran hogy minden alám lett rakva, gyerekes vagyok és nincs élettapasztalatom.

Szeretnék ,,felnőni", elköltözni, magam lenni kicsit, tapasztalni, itthon amúgy is nagy az unalom, kis faluban lakom és nincs itt semmi, a hétvégék rém unalmasak...

Mire figyeljek? A pénzzel viszonylag jól bánok, nem vagyok költögetős, nem veszek felesleges dolgokat, még inkább kicsit fukar is vagyok magamhoz (de csak nagyon kicsit). Tehát megbecsülöm, értékelem a pénzt. Hogyan kell elindulnom? Köszönöm aki tanácsot ad.


2010. jún. 6. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Sorstárs :D Bocsi, csak azért írok ide, mert kíváncsi vagyok a válaszokra, és szeretném később is megtalálni a kérdésedet :)

Egyébként velem is ugyanez van, ráadásul nekem ezért többen is "beszóltak" (köztük a családom is, akik nevelésének és "mindent a fenekem alá tolásának" köszönhető, hogy ide jutottam), ami nagyon bánt. Idén nyáron költözök el (otthoni gondok miatt), de sajnos csak a barátomhoz, és emiatt engem senki se fog úgy tisztelni, mint téged, ha sikerül egyedül talpra állnod, de nem szeretném a vőlegényemet azzal megbántani, hogy nem hozzá költözök, hanem csak külön :)

Na mindegy, kívánom, hogy sikerüljön egyedül is elindulnod, és hogy sok hasznos tanácsot kapj!

2010. jún. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2010. jún. 6. 14:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok. Én 19 éves koromig éltem így.. :) Elindulni hogyan? Én azt mondom, hogy önállósodni igazán akkor fogsz, ha elköltözöl. Nem vagy még "öreg" hozzá, ne aggódj :)


Én 19 évesen jöttem el faluról Bp-re, és az "élet megtanított", hűű, de közhelyes, de így van. Addig nekem is a szüleim intéztek szinte mindent. Ja, és kellett pár év, hogy magabiztos legyek a dolgok intézésében. Ma már gyerekes, férjes, önálló nő vagyok.

2010. jún. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam, pedig gimi után koliba mentem, de még ott sem tanultam meg igazán magamról gondoskodni, minden hétvégén mentem haza. Aztán kikerültem gyakorlatra külföldre, és onnan már nem tudtam hazamenni, nem volt aki segítsen, nem ismertem más magyarokat, mindent magamnak kellett megoldanom. És sikerült. Mostmár én "gondoskodom" a barátomról...
2010. jún. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.Én szintén hasonló faluban nőttem fel.

Még gyerekkoromban úgy 14-15 évesen míg szüleim dolgoztak,

kitakarítottam a lakást,vagy próbálgattam a főzést(ha nem

sikerült kidobtam a kutyának,legalább ő jól járt).Ha a kutya

megette az jó jel volt,mert legalább valakinek ízlett.

Elfelejtettem mondani,hogy fiú voltam.most a 13 éves fiam

pont ilyen.

A háztartási munkákhoz nem kell főiskola.

2010. jún. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nem is ennyire, de nyomokban akár magamra is ismerhetek a leírásodban.

Nekem nagyon sokat segített mikor tanulás miatt kollégista lettem. Jó figyeltek ránk a nevelőnők, de azért valamennyire mégis mindenki a maga ura lett. Időval beletanultam, sokat önálósodtam: eleve magam intéztem a dolgaimat, gondoskodnom kellett magamnak kajáról, ha sokáig voltam aznap suliban, emelett megtanultam főzni is. Ma már saját kis háztartásunkat vezetgetem :)

Azért írtam ezt le, mert szerintem neked is valahogyan így kéne kiszakadnod az otthon védelméből, amolyan fokozatosan. Meglásd neked is sikerülni fog. Amellett mond édesanyádnak, hogy engedje, hogy segíts a pl. konyhában, tanítson meg főzni stb.

2010. jún. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ugyanez vagyok, még csak 21 éves ugyan... Most voltam első éves a főiskolán és nagyon jót tett nekem! Új embereket ismertem meg, lettek új barátaim és rájöttem, hogy bizony segítség nélkül is tök jól el tudom látni a mindennapi teendőimet. Ha hétvégente hazajövök, persze itthon ugyanúgy megcsinál mindent anyukám, nem hagy a közelébe menni a házimunkának, de azért én próbálkozom! Most 3 hónapja lett egy kapcsolatom, jövőre közös albérletbe fogunk költözni. Már most is sokszor főzök neki, hétvégente itthon sütögetek, kísérletezek új receptekkel, amiket a neten találok. Anyu is rájött, hogy idő közben felnőtt nő lettem és már másképp áll hozzám, mint régen. :) Próbáld te is önállósítani magad, ha nem is teljesen, de egy fősuli (vagy más iskola) más városban nagyon hasznos tud lenni, segít abban, hogy elkezdj a saját lábadon állni!

21/L

2010. jún. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Próbálkozz akkor a főzéssel amikor nincs otthon édesanyá, lepd meg mire hazajön. Ma már nagyon jó szakácskönyvek vannak, de a neten is millió számban.
2010. jún. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!