Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most én nem vagyok normális...

Most én nem vagyok normális vagy az anyám?!

Figyelt kérdés

Az történt, hogy hosszas könyörgés után elengedtem nyaralni hozzájuk a kislányomat. 23 hónapos. 3 dolgot kértem tölük:

1. bilizzenek, mivel a kislányom már bilizik

2. Aludjon amikor kell és a saját ágyában

3. ha haza akar jönni, hozzák haza.


Erre: Már 2. nap nem tudtam vele telefonon beszélni, mert nem hozták a telefonhoz. Nem altatták délután, ha mégis kidőlt, max. fél órára. Van egy emberevő kutyájuk, mondtam hogy csak akkor mehet, ha elviszik arra az időre (malacot, macskákat már megevett), megigérték, hogy elviszik, de apukám elszólta magát, hogy nem vitték. Bilizni nem biliztek, azt mondták neki, ott a pelus, most nincs bili, pisilj, kakikj oda (december óta nem kakil be, baleset se történt eddig, ha nincs bili, wcbe is kakil, pisil). Nem tudom miért csinálják ezt, de tegnap, mikor másodszor engedték pelusba kakiklni (és el is mondták telefonon), mondtam anyukámnak, hogy ne hülyitsék már meg szegény gyereket, miért csinálják ezt. Erre felhuzta magát és letette a telerfont, És most én vagyok a szemét, mert dirigálok nekik. De nincs jogom tudni, hogy mit csinál a gyerekem és hogy van??!!!

Amugy normálisak is tudnak lenni, ha nálunk vigyáznak a kislányra, nem szokott gond lenni. Már megbántram hogy elengedtem. A lányom nagyon szereti öket, de igy hogy engedjem el megint??


2010. jún. 6. 13:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én midig azt hallottam otthon, hogy nagyszülőnek azért jobb lenni, mert az unokát csak szeretni kell. A nevelés gondja a szülők vállán van, ergo a nagyszülők élvezzék az unoka szeretét, de a nevelését bízzák a szülőkre.

Nem szép az anyukádtól, hogy 4 napra nem tudta elfogadni, hogy az unokája szobatiszta, de a délutáni alvásra még szüksége van. Elfelejtette volna, hogy ő is volt kisgyerekes anyuka? Igenis jogod van megkövetelni, hogy ne fordítsák vissza a kicsi fejlődését, mert te vagy az ANYA! Várj egy kicsit, hogy leülepedjenek az indulatok mindkét oldalon, és próbáljátok higgadtan megbeszélni. A haragszom rádnak a kicsi inná meg a levét, de azt sem hagyhatod, hogy ők a saját felfogásuk szerint átneveljék. Értesd meg velük, hogy "csak" szeressék! De azt nagyon! Ne majomszeretettel, mert az a ló másik oldala lenne. Ha most nem tisztázzátok, később, ha nagyobb lesz a kislányod, még több probléma adódhat.

2010. jún. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%

Teljesen igazad van! A te gyereked, még a nagyszülőknek is tiszteletben kell tartaniuk a te neveléssel kapcsolatos kéréseidet, elvárásaidat, elveidet. Egyetérteniük nem kötelező, de ha éppen náluk van a kisgyerek, akkor sincs joguk felülbírálni téged. Főként nem ilyen sarkallatos pontokban, mint a bili, az alvás.


Az én anyósom pl. azt csinálta, hogy ha a gyerek nem ette meg ebédre a húst, akkor adott neki túró rudit, mondván, hogy szüksége van a fehérjére. Zsenge kora ellenére a kicsi hamar rájött, hogy ha nem eszik husit, túró rudival "jutalmazzák". Hetekbe telt, amíg otthon visszaszoktattam a húsevésre és felhagyott a túró rudiért folytatott hisztivel. Hidd el, maximálisan megértelek!

2010. jún. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Az a kutyás történet nagyon durva! :S

És az a baj, hogy ez a gyereknek nem csak nagy ijedséget okoz, hanem a heget az arcán egy életen át kell viselje!

2010. jún. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Na add oda legközelebb a gyereket, csak akkor, ha már tud beszélni, illetve ha ő maga fel tud hívni téged!
2010. jún. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
én nem adnám oda míg a kutya ott van.ha látni akarják jöjjenek hozzátok
2010. jún. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Hú, ez a kutyás dolog nagyon megviselt. Én is nagymama vagyok, ráadásul szeretem a kutyákat is, de folyamatosan rettegek, ha a másik nagyihoz mennek a kisunokámmal, mert a nászasszony fél a saját kutyájuktól. A kutya egy kiszámíthatatlan, soha gyerekközelben nem volt, nem szocializálták. A kicsi meg a múltkor bement a kennelbe, a kutya utána, a nagyi meg sikítozott, de nem mert bemenni a gyerekért, a nagyapa hozta ki, mielőtt beért a kutya. De ha nincs ott senki? Az unokám is járhatott volna így, a kutya védi a saját területét. Nálunk sajnos keveset van, mert az apuka nem engedi, hogy hozzánk járjanak, szerintük mi szigorúak vagyunk a gyerekkel, mert nem rámolhat, nem engedünk meg mindent. A békesség miatt inkább nem megyünk, de azért néha sikerül találkoznunk, a lányom elhozza.
2010. jún. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Na ezt nevezem! Kényelmes anyád van. Nagyon megerőltető neki figyelni a gyerek jelzéseire, hogy mikor kéne biliztetni. Nálunk pont fordítva van. Anyámék sürgetik a biliztetést, én meg megvárom míg a gyerek megérik rá és magától szól.
2010. jún. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azota sikerült beszélnem anyámmal, de rtermészetesen nem ad nekem igazat. A gyerek meg bömböl, hogy menne. Az egy napos látogatás nehézkes, mert 150km van köztünk.

Remélem sikerül megértenie amit mondnai akarok, mondtam anyámnak, hogy nam akarom bántani, de igy nem lehet! A gyerek itrthon nem eszik mást csak édességet, mert náluk megszokta, ráadásul egy rakattal hoztak is, had hisztizzen ha meglátja. NAgyon szeretem a szüleimet, de néha vannak hülye dolgaik.. Na és igen.. a majonszeretet jegyében a gyereknek mindent lehet.

2010. jún. 6. 19:36
 19/19 anonim ***** válasza:

egyikőtök sem normális, és valószínű a gyerek se lesz az :(

genetika

2010. nov. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!