Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most én nem vagyok normális...

Most én nem vagyok normális vagy az anyám?!

Figyelt kérdés

Az történt, hogy hosszas könyörgés után elengedtem nyaralni hozzájuk a kislányomat. 23 hónapos. 3 dolgot kértem tölük:

1. bilizzenek, mivel a kislányom már bilizik

2. Aludjon amikor kell és a saját ágyában

3. ha haza akar jönni, hozzák haza.


Erre: Már 2. nap nem tudtam vele telefonon beszélni, mert nem hozták a telefonhoz. Nem altatták délután, ha mégis kidőlt, max. fél órára. Van egy emberevő kutyájuk, mondtam hogy csak akkor mehet, ha elviszik arra az időre (malacot, macskákat már megevett), megigérték, hogy elviszik, de apukám elszólta magát, hogy nem vitték. Bilizni nem biliztek, azt mondták neki, ott a pelus, most nincs bili, pisilj, kakikj oda (december óta nem kakil be, baleset se történt eddig, ha nincs bili, wcbe is kakil, pisil). Nem tudom miért csinálják ezt, de tegnap, mikor másodszor engedték pelusba kakiklni (és el is mondták telefonon), mondtam anyukámnak, hogy ne hülyitsék már meg szegény gyereket, miért csinálják ezt. Erre felhuzta magát és letette a telerfont, És most én vagyok a szemét, mert dirigálok nekik. De nincs jogom tudni, hogy mit csinál a gyerekem és hogy van??!!!

Amugy normálisak is tudnak lenni, ha nálunk vigyáznak a kislányra, nem szokott gond lenni. Már megbántram hogy elengedtem. A lányom nagyon szereti öket, de igy hogy engedjem el megint??


2010. jún. 6. 13:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
szerintem a szüleid a nemnormálisak... én nem hagynám magam... jó persze a nagyszülők mindig kényeztetik a gyerekeket, de ez nem az! szobatiszta gyereket pelusba kakiltatni? nem hiszem h jót tesz neki... a délutáni alvás meg a gyerek érdekeit szolgálja, tehát ezt se nagyon értem, hogy mért nem altatják szegényt... ha teheted ülj le beszélj velük személyesen de higgadtan ott nem csaphatják rád a telefont...
2010. jún. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem mindketten nem vagytok normálisak, ő azért mert ilyeneket hagy, te meg azért, mert túlságosan félted a kicsit, ami nem baj, de akkor miért nem mész érte?
2010. jún. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

Én elmennék a gyerekért, és elhoznám. Majd nyaral a gyerek ott, ha nagyobb lesz.

Egy szobatisztaságra szoktatott gyerekre megint pelust adni, ráadásul ebben a melegben?! No comment....

A délutáni alvás kell, nem véletlenül.

Nem baj, ha a nagyszülők kényeztetik és szeretik az unokát, de az anyja te vagy, neked kell nevelned és a te szabályaidhoz nekik is igazodni kell.

2010. jún. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
ezek után tuti nem adnám oda nekik. menj el érte.
2010. jún. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%

Azonnal kocsiba pattannék, és elhoznám a gyereket. Ő a tiéd, ha nem képesek betartani a szabályokat, amiket te állítasz fel, akkor tanuljanak az esetből.

Igaz, ekkora gyerekemet még nem is engedtem volna nyaralni, azt, hogy sokáig távol legyen tőlem.

2010. jún. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem is menj el érte. Nem normális amit csinálnak, és még rád is csapják a telefont... Az tényleg oké, hogy kényeztetik, de megint pelenkát adni rá, nem alatatni meg ilyenek. :| Én még ma elhoznám onnan!


Velem is ezt csinálta nagyanyám anno, hogy visszaszoktatott pelenkára, mert állítólag sajnált. Szerencsére ebből nem lett baj, de azért mégiscsak hülyeség visszaszoktatni egy olyan gyereket pelenkára, aki már "szobatiszta", csak azért, mert nekik úgy kényelmesebb.

A délutáni alvás pedig szerintem is kell! Én most 16 éves vagyok, de én sem bírom ki a napot délutáni alvás nélkül, pedig kisebb koromban volt egy időszak, amikor lázadoztam, hogy nem akarok aludni délután. De most majdnem minden nap alszom, és sztem ha nekem szükségem van alvásra, egy kisgyereknek mégtöbb szüksége van rá! :)


Tehát szerintem menj el a gyerek után, és mondd meg nekik ott helybe, hogy addig nem mehet még1x oda, amég a feltételeket nem teljesítik (WC-re vinni, nem pedig pelenkázni; alvás; kutya). Ha pedig ezt nem haljandók megtenni, akkor csak nagyobb korába mehet oda.

2010. jún. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem volt olyan sok idő, 4 nap, már itthon van szerencsére. De anyám ugy ki van akadva (nem tudom miért) hogy hozzám sem szól. Nem vagyok ideges tipus nem szoltam be neki, vagy ilyenek, csak megjegyeztem, hogy nem teljesítették amit kértem. Erre odaadta a gyereket és kész. Ennyi volt a találkozás. Abba azért bele sem gondol, mit él át ilyenkor szegény kislány, azt se tudja, miért idegbeteg a mama. :( Nem tudom miért ilyen, néha olyan normális tud lenni.
2010. jún. 6. 13:28
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Vagy megértik hogy a te gyereked te szabályaid,vagy a felügyeleted nélkül NINCS gyerek.El lehet dönteni mit szeretnének.
2010. jún. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem akarok rémtörténetet mesélni, de ismerősöm kislányának a nagyszülők kutyája kiharapott egy darabot az arcából.


Aztán anyuka balhézott a nagyszülőkkel, hogy ha nem altatják el a kutyát, akkor soha többé nem viszi oda a kislányát. Ennek hatására a nagyszülők elaltatták a kis kedvenc kutyát, volt nagy sírás rívás. Veszekedés..


Ez volt kb 5 éve, és a kislány arcán az a heg még most is nagyon ronda :/


Ezek után csak azt nem értem, hogy mért kell otthagyni a gyerekedet? Én tudod mikor hagynám. Szépen mennék vele, nézegessék, aztán ha a kicsi már aludni akar, nyűgös, akkor meg vinném szépen haza. Mindenkinek jobb így.

2010. jún. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
35%

Anyukád egy önfejű, mindentjobbantudó, makacs és tökéletes nő.

Hogyan juthatott eszedbe megkérdőjelezni az ő "módszereit"? :-D

Ne fuss utána, mert ezzel csak azt erősíted benne, hogy neki volt igaza.

TE MINDIG A GYERMEKED érdekeit tartsd szem előtt, a begyepesedett hisztis változókorban lévő nagymamával ne foglalkozz. Akkor lesz ideje talán kicsit elgondolkoznia.

2010. jún. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!