Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van most a városában...

Kinek van most a városában árvíz? Mit gondolunk az árvízről?

Figyelt kérdés
2010. jún. 5. 22:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Békéscsabán élek, itt még nincs árvíz. Mi a véleményem? A napokban rá kellett döbbennem, az én problémáim, pedig van elég, eltörpülnek az ott élőkénél. Nagyon sajnálom őket, mindenkit, akik küzdenek, és akiknek elkell hagyni az otthonukat egyaránt. És még valami arra is rákellett jönnöm, igenis a magyar nép összetartó ereje nagyon sok mindenre képes. Csak nemtudom a Mátrában az a sok kivágott fa, ami a természeti egyensúlyt védte, és megtartotta kinek ártott, vagy mihez kellett, hogy a természet ilyen csúnyán megbosszulta. Nem okoskodni akarok, de elgondolkodtam rajta.
2010. jún. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
náluk sincs ilyen helyzet, de láttam a híradóban mekkora katasztrófa van egyes részeken, nagyon sajnálom őket :(
2010. jún. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Nagynéném felsőzsolcai, nála laktam 5 évig. Pont mögötte szakadt át a gát, már tegnap kitelepítették Őt, az Ő utcájukban dőlt össze több ház. Másik nagynénémhez ment zsolcán, ott a talajvíz már áll a lakásban. Próbálnak védekezni, nem sok sikerrel, kijutni nagyon nehéz.

Véleményem igazából nincs, ha menni kell, menni kell. Sajnos én nem tudok nekik segíteni, mert kedden indulnom kell a Balatonra dolgozni, nem hiszem, hogy vissza tudnék jönni. Nagyon szar érzés. Nálatok van valami?

2010. jún. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Salgótarjánba nincs. De Pasztón és az Ipolyba nagy víz van... ÉS eléggé közel van
2010. jún. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Mi szerencsére jó helyen lakunk ilyen értelemben, mert semmilyen víz nem fenyeget. Békés megyében, Orosháza mellett. Nagyon átérzem ezeknek az emberek a sorsát. Borzasztó és teljesen letaglóz. És ha belegondolok, hogy egyszer csak ezek az edelényiek is arra keltek éjjel 2-kor, hogy robaj és jön a víz mindenhonnan...

Annyira iszonyú, összedölnek a házak és azok a családok mihez kezdenek? Az elárasztott házak is tönkremennek. Borzasztó ez, csak nézzük, szörnyülködünk, nem tudjuk milyen lehet nekik, mindenük oda. Sajnálom, hogy ilyen történik.

(Nem a nagy kampányolásokra kellett volna költekezni, hanem ezeken a helyeken a gátakat megerősíteni, vagy helyenként építeni.)

A férjem is ment segíteni, berendelték. Remélem meg tudják védeni a fenyegetett településeket, mert már így is rengeteg család került veszélybe és vesztette el mindenét, nem kell még több.

2010. jún. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én is remélem hogy sikerül megakadályozni hogy még több család életét tegye tönkre a víz áradása!

Nállunk nincs,nem is olyan környéken lakunk, mert Debrecen mellett lakom.

Viszont mentek a rendőreink segíteni nekik, és remélem sikerül megoldani.

Nagyon sajnálom őket és igen nem a kampányolásra kelletett volna költekezni hanem megakadályozni előtte mi előtt még kiáradt volna!Nem is tudom mi lesz ezekkel az emberekkel amit több év alatt felépítettek, az egész életük romba dölt amiért megdolgoztak keservesen!

Remélem vagyis biztos kapnak valami segítséget majd az állambácsitól de az is nagyon kevés annyi embernek!

2010. jún. 6. 09:29
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem értem, az emberek miért lepődnek meg ezen annyira, azért az árvíz annyira nem különleges eset. 3.4 évente azért előfordul. Mi a véleményem? Árterületen nem veszek házat.
2010. jún. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nkem több oszitársam is van, akik FElsőzsolcán és Edelényben laknak. Nem tudom, hogy fognak tudni bejönni hétfőn, kedden, és szerdán. OKJ-s vizsgája lesz az egész osztálynak, és nem fogadnak el semmilyen igazolást. Remélem, meg fogják tudni oldani, hogy bejöjjenek!
2010. jún. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De ezt a múlasztást a tanárok is megfogják tudni érteni az én meglátásom szerint!
2010. jún. 6. 18:29
 10/11 anonim ***** válasza:

miskolci vagyok,zsolcáról még épphogy ki tudtam jönni,utána 1 órával öntötte el a viz...

szüleimet 1 hete nem láttam,a ház reped szét,unokatesóméké másfél méteres vizben áll,párom szüleihez sem lehet eljutni majd 1 hete

tegnap államvizsgáztam,volt csoporttársam akit daruskanállal hoztak ki,hogy tudjon jönni...ennyi engedményt nem kaptunk,hogy elhalasztani 1-2 héttel...

iszonyat ami itt van...

és nincs igaza annak aki a 3-4 évente árvizet irja...ekkora viz itt még sosem volt,igaz hogy minden éven kiönt valamelyik folyó,patak,de sosem egyszerre,és sosem ekkora területen...

2010. jún. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!