Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ill mi a vélemény...

Mit tennétek ill mi a véleményetek erről? Költözés vagy sem?

Figyelt kérdés
Albérletben élünk ketten a párommal(szeged),első babánkat várjuk,édesanyámékkel szemben.Igazából 2 év múlva kellene megvenni a házat ahol élünk,így eggyeztünk meg a tulajjal,de nem valami rózsás a helyzet,így felvetődött az is hogy költözzünk el Veresegyházra a párom szüleihez.egy okból lenne jó:anyagiak,nincs albérlet így többet tudnánk esetleg spórolni,persze számlák lennének,de nah. a másik dolog az együttélés,meg a szüleimtől azért elég messze lennénk.a pici pedig októberben születik.tanácstalan vagyok,menjünk vagy ne?
2010. jún. 5. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem mennék. Túlságosan kiszolgáltatott leszel, elveszíted a maradék önállóságodat is. Én kétszer voltam hasonló helyzetben, mindkétszer ráfáztam.
2010. jún. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én szülővel nem költöznék össze.

Pedig tényleg, imádom anyukámat, de akkor sem.

Mi éltünk úgy is, hogy anya szüleivel laktunk aztán úgy is, hogy apa szüleivel, de egyik sem volt egy leány-álom.

Még ha jó szándékból is, de mindig beleszóltak (majdnem) mindenbe, és ez bizony nem tett jót a kapcsolatuknak.

Én nehezen viselem el, ha otthon vagyok, "nem engedhetem el magam", mert mit fog szólni a mama . . .

Én is tudok alkalmazkodni, de a nap 24 órájában azért sok, felgyülemlik az emberben idővel a feszültség.

Amennyit a leírásodból kivettem, én az alapján igyekeznék valahogy megvenni azt a házat, vagy akár másikat, de szülőhöz soha.

2010. jún. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az albérlet ahol éltek kertes vagy panel ahová mennétek az mi? Mert egy kertes ház sokkal jobb mint egy panel nekem ez is befolyásoló lenne. Ha kertes akkor maradnék egy az egy lánynak jó ha ott van az anyukája mikor a baba pici egy anyós nem mindig kedvességből szól bele a dolgokba de egy anyuka általában igen:)
2010. jún. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kertes ez is az is,igazából nem nagyon akarunk elköltözni,a párom sem...hiszen jobb ez így.
2010. jún. 5. 16:59
 5/8 anonim ***** válasza:
én nem költöznék a hellyetekben
2010. jún. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi is hasonló helyzet voltunk csak nálunk még nincs baba várás. :) Kénytelenek voltunk visszaköltözni anyumékhoz, hogy anyagilag kicsit össze szedjük magunkat. Hát azóta már megbántuk. Igaz, hogy kevesebb a havi kiadásunk de az amit nap mint nap el kell viselni, nem nagyon éri meg. Tényleg mindig mindenbe beleszól. Ha valamit jól csinálsz az természetes, ha valamit rosszul akkor meg jön a vita. Nehéz egy háztartásban egy szülővel. Amint összejön a költözés mi már itt sem vagyunk.

A helyedben csak akkor tenném meg ha úgy érzed nincs már más választásotok.

2010. jún. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
én is ugy gondoltam hogy akkor,ha esetleg a tulaj meggondolja magát és előrébb szeretné hozni a ház adás-vételt,csak akkor megyünk...ha tényleg nincs más lehetőség.Látom azért más is van ilyen ....rossz helyzetben.
2010. jún. 5. 18:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem maradjatok! Legalább akkor ez biztos hely és két év múlva már részben saját is. Itt legalább csak ti vagytok közel vannak a szüleid de még sem veletek. Pont ideális.
2010. jún. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!