Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tehetném meg, hogy...

Hogy tehetném meg, hogy elköltözök otthonról?

Figyelt kérdés
Nem akarom többi a szüleimet látni, el akarok költözni. Mit kéne tennem, 14 éves vagyok?
2010. jún. 5. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi a baj? Konkrétan?
2010. jún. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14 évesen sajnos túl sok választásod még nincs. Ha olyan komoly problémák vannak, kérhetsz segítséget a gyámügytől, egyéb esetben sajnos várnod kell még 4 évet. Próbálj sokat lenni a barátaiddal (ha engedik), ők elviselhetőbbé tudnák tenni ezt az átmeneti időszakot.
2010. jún. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Verbálisan bántanak, fenyegetőznek, ráncigálnak, pofoznak, apukám állandóan szid mikor soha nem is foglalkozott velem, a mai fellépésemre se akar eljönni, hiába kértem. Egész nap otthon ül, nem szólunk egymáshoz, és nem értem milyen jogon fogja meg a tarkómat, hajamat és ráncigál végig a lakáson. Olyanokat vágott már a fejemhez, hogy bánja, hogy megszülettem, k*rva vagyok. Anyukám még rosszabb...
2010. jún. 5. 11:32
 4/12 A kérdező kommentje:
És mondjuk a nagyszülőkhöz költözni? Nincs semmi lehetőségem rá? =( Én már ezt nem bírom. Mindig van valami baj, mindig belém lehet kötni.
2010. jún. 5. 11:34
 5/12 anonim ***** válasza:

Mivel nem vagy 18 ezért csak úgy othonról nem költözhetsz el mert szökésnek minősítik s rendőrőkkel is kerestethetnek. De ha ilyeneket csinálnak próbálj mindenképp segtítségetkérni!!! Beszélj erről valamelyik rokonoddal, nagymamáékkal ha még élnek, talán hozzájuk tudnál költözni. Sajnos tényleg csak valamelyik rokon jöhetne számításba vagy ha az sem akkor az állam...:(

Remélem sikerül,szorítok neked!

2010. jún. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A francba milyen anya ez? Ja és milyen apa? Kérj segítséget minél hamarabb. Menjél be az önkormányzathoz a gyámügyiseknek mond el a problémádat, háthahatni tudnak a családodra. Vagy koleszba nem mehetnél tovább tanúlni, akkor legalább megszabadulnál tőlük szeptembertől.
2010. jún. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, igen ha tudnál a nagyidék biztos jobbak lennének! Beszélj velük s ha ők befögadnak menj! Bíróságon lehet kérni, hogy ők legyenek a felelőssek érted a szüleid helyett mert ők bántalmaznak. (de ezt csak akkor javaslom ha a szüleid nemengednének s kötekednek. Akkor pedig ha megvernek mindenképp menj el orvoshoz látleletért)
2010. jún. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagymamámmal szoktam beszélni erről, egyszer felvetettem a témát, de akkor azt mondta, hogy nem. Elkezdett tanácsokat adni, hogy "Neked csak az számít hogy tanulj, és tartsd rendbe a szobád és akkor nem lesz semmi baj." Hiába mondtam neki, hogy ez már nem rajtam múlik, nekik már a puszta jelenlétem se tetszik, ő is meg van győződve arról, hogy mindenért én vagyok a hibás. Na meg anyám... Bármit is csinál apa, mindig anyára fogja. Nem értem, miért nem értenek meg? :S
2010. jún. 5. 11:42
 9/12 A kérdező kommentje:
Annyira össze vagyok zavarodva. A veréseik után jó hogy legszívesebben elmennék, de eltelik pár óra, anyukám már kedveskedik nekem, ígyis-úgyis megbocsátok, kezdődik előlről.
2010. jún. 5. 11:47
 10/12 anonim ***** válasza:
Gyámügy, gyermekvédelmisek vagy hogy hívják...
2010. jún. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!