Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért elégszenek meg a semmivel?

Miért elégszenek meg a semmivel?

Figyelt kérdés
Ismerek egy családot, akik napról napra élnek. Az anyuka nem dolgozik pedig a gyerekei már iskolások, az apukának úgy ahogy dolgozik, néha van munkája, néha nincsen. Ennek ellenére olyan képeket töltenek fel a facebookra mintha ők tökéletes körülmények között élnének mint a filmekben, ezzel nem is lenne gond, mert mindenki azt tölt fel amit akar, de ők a valóságban is olyanok hogy mindent jobban tudnak mindenkinél, mindenben tapasztaltabbak, mindenben jobbak, stb. Milyen tapasztalata lehet egy olyan nőnek aki életében nem dolgozott csak csüngött másokon és azért szült hogy ne kelljen dolgozni? Tényleg élvezik ezt a semmittevő életet?
2018. jan. 15. 21:29
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
81%
Na ez vicces. Feljártok ide, hogy mások életéről és problémáiról olvasgassatok, hozzászóljatok, erre őt meg leoltjátok, hogy hogy mer más életével foglalkozni. Ti ugyanezt teszitek. ;) Persze a vélemények sem relevánsak, hiszen ha a kérdés úgy szólt volna, hogy "van két gyerekem, nem akarok dolgozni, férjem is csak néha, napról napra élünk, mi a véleményetek?", akkor a kérdező lenne a világ legnagyobb felelőtlen hülye pitsája. ;))
2018. jan. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Nem elégszenek meg a semmivel, Kérdező, egyszerűen nem tudnak kitörni a mélynyomorból. Tudod ez egy rajtuk kívül álló dolog, mint pl. az időjárás.

Egyébként meg ahogy írták előttem, 4,8 millió mélyszegényünk van, és minden nappal egyre több lesz.


"Mert buták"


Na mesélj te észvitéz, mennyit is keresel?

Nyugodtan kammantsál be milliárdokat, a nullákat majd leszedem a végéről magamnak.


"de sok semmittevő embert láttam már. Ott a földje parlagon, de panaszkodik, hogy nincs munka, nincs pénz."


Ha nincs pénz a föld megművelésére, akkor mégis mit kezdjen a földjével?

Látszik hogy városi vagy...attól, hogy van földje, még nem fog automatische zöldséget-gyümölcsöt teremni.


"Nem csak az államtól kell tátott szájjal várni, hogy megoldja a helyzetünket."


Mi az uralkodás első szabálya?

MINDENÉRT te vagy a felelős.

Erről pedig ennyit.


Lehet engem is lepontozni, kormányidióta sügér birkák. Bégessétek is kórusban szépen, hogy Orbánisztán jobban teljesít, hátha egyszercsak igazatok lesz :D szánalmasak vagytok, kaptátok a mínuszt.

2018. okt. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
ne haragudj, de egy föld megművelésére miért nincs pénz? a növény magától nő, rengeteg féle magot lehet kapni fillérekért, 100 forintokról beszélünk. Nem hektárjai vannak az illetőnek, de annyi van neki, hogy a pár tagú családját élelmezni tudja, ha napi 2 órát elkapirgál. Namost a gaz nő a földjén, mert a tévét nézi. a 100 forintos magra nincs pénz, de a tévére igen.
2018. okt. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
#23, persze, de abból, ha valaki a hátsó kertjében micsurinkodik, nem is lehet nagy bevételt vagy megélhetést remélni. Oké, pár ezerért eladja a piacon a retket, almát, uborkát, ezzel termel minimális profitot, de ez nem tartós. Hogy valaki a földből éljen meg, ahhoz kemény összegeket kell fordítani eszközökre, silóra, permetezésre, annyit, hogy ősszel és télen is kihúzza a következő évig.
2018. okt. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

de az bezzeg hogy nézi a tévét meg panaszkodik, az jókora bevételt termel, nem?

a saját házában lakik, arra nem költ semmit, ételre kell költeni meg fűtésre.

Ruhára sem igen, mert tőlünk szoktak kapni még jó de használt ruhákat.

ha az ételt megtermelné magának, akkor már csak a fűtésre kéne keresni, ilyen egyszerű. és van akkora földje, hogy elég legyen a táplálék, de legalábbis alig kelljen valamit beszerezni.

Nem értem, hogy lehet egy lusta, henyélő embert védeni, aki előtt ott a lehetőség, hogy szinte a semmiből csináljon valamit. pár tökmagból akkora tökök nőnek, hogy el sem lehet őket bírni. 10 kilós nőtt most nekünk, hát alig lehet megenni. csak a mag kellett hozzá meg a fény és az eső. a magokat én vettem adományozós magbörzén, kb fillérekbe került.

2018. okt. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!