Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nézik le azt akinek...

Miért nézik le azt akinek nincs párja?

Figyelt kérdés
2018. jan. 9. 18:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%

Nekem sincsen párom, igaz irodában vagyok. Ugye ott se nagyon jobb, ott állításuk szerint mindenki nagyon boldog családi életet él,élettárs vagy házasság, gyerekek stb... talán ketten vagyunk egyedül állóak.

Ezen én már túlléptem, igazából csak nevetek a dolgon. Inkább így, minthogy kirakatba tegyek egy fals életet, ugyanis azt ne magyarázza be senki, hogy mindenkinek minden tökéletes.... olyan ugyanis nincsen. Ezen nem éri meg pörögni. Mondjuk én tisztviselőként dolgozom, tehát sok nő egy helyen....

2018. jan. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
88%
Életképtelen embernek gondolják az ilyeneket. Ja, engem például azért mert 42F éves koromra nincs még családom.
2018. jan. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
63%
Én nálam ez annyira nem jellemző, munkatársaim körében például nem, de tudják is az okát hogy miért nem, megértették, semmi gond. Barátaim az a kevés is tudja miért, egyébként ők is hozzám hasonló véleménnyel vannak, 2-nek ugyan van párja, de 3 barátomnak meg nincs. A szűk családom is megérti, én elmagyaráztam a dolgokat, ennyi. Persze vannak olyan rokonaink akik ezt nem képesek felfogni agyilag pedig az ő náluk jóval idősebb fiú gyerekük is hasonló sorsban él, sőt ő nála sokkal rosszabb a helyzet és neki a hozzá állása is pocsék, de mégsem értik meg hogy nekem miért nincs. Nekem sokkal fontosabb jelenleg a jövőm építése, valamint a hobbim, és számos más elfoglaltságom van ami mellett nem igen van időm kikapcsolódni. Persze ismerkedni ismerkedek időnként, de sokszor olyan lányokat/nőket ismerek meg akiknek annyira nyers személyiségük van, semmi háziasság bennük, nulla élettapasztalatuk, semmi jövőkép, meg amit még elvárok hogy legyen bennük minimális komolyság.
2018. jan. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
74%
Engem egy ideje mindenki békén hagy ezzel a témával. Régebben a haverok kérdezősködtek, hogy van-e barátnőm, mondtam "nincs", lehet, magukban le is néztek emiatt (nekem szemtől-szembe sose mondták), de általában nem feszegették túlságosan a dolgot. A családom meg a rokonságom pedig nem ilyen, elfogadják, hogy nincs és ennyi, szemernyi lenézés sincs bennük. Egyetlen ismerősöm kérdezte egyszer (de az is évekkel ezelőtt történt), hogy mikor nősülök már meg, mondtam neki, hogy "fogalmam sincs", azóta ő se érdeklődött többet efelől, úgyhogy nekem ezzel kapcsolatban szerencsém van :)
2018. jan. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én nem lenézést, lesajnálást kapok. Nem foglalkozom vele. Őszintén szólva én saját döntésből vagyok egyedülálló, tizenéves koromban, meg a húszas éveim elején nagyon erőltettem, hogy legyen valakim, mert "ez az élet rendje", de nagyon nem tetszett. Magamnak való vagyok, idegesít, ha másik emberhez kell alkalmazkodnom még otthon is, és azt hiszem, ami előnyt így élvezek, az jobb, mint ami előnyt a párkapcsolatok adnak.

De ha ezt így elmagyarázom, akkor biztos csak magam vigasztalom. Ja, biztos :D

Szóval ők ugyanúgy nem tudják felfogni, hogy én így vagyok boldog, mint ahogy én se tudom felfogni, hogy mégis miért jó önként összezárni magad valakivel. Szerintem nálatok is valami ilyesmi lehet, biztosak benne, hogy te akarsz, csak nem jön össze, és emiatt le vagy sajnálva (pedig még ha tényleg akarsz és nem jön össze, akkor se kellene lenézniük...)

2018. jan. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!