Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hogy tud spórolni? Bármilye...

Ki hogy tud spórolni? Bármilyen ötlet, jótanács érdekelne!

Figyelt kérdés
Muszáj félretennem havi 30e forintot, de képtelen vagyok. Férjemmel és babámmal élünk, kb. havi 250.-e-ből, van havi 55 törlesztőnk. Elvben ebből simán tudnom kéne spórolni, de nem megy. Adnátok tanácsot, hogyan tudnék? Köszönöm!
2010. jún. 3. 16:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Én pont ezt a betankolást ellenzem. Boltba csak papírral megyek ami arra van írva azt veszem meg. Nem érdekel ha vmi akciós, hisz ha reggel nem írtam rá a papírra akkor arra nincs szükségem. Ja és amióta így vásárolok mindig marad hó végére pénzem. Elötte én is tele raktam a kosaram felesleges dolgokkal met akciós volt.
2010. jún. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

a "betanoklós" hozzászóló vagyok:

aban igazad van,hogy azért nem tankolok mert valami akciós

csak abból, amiről tudom,hogy amúgy is vennem kell majd pl az öblítő

de nyilván nem kapnak a gyerekek 10 üveg nutellát, mert 800 helyett 750 :) igazából egyet sem kapnak,mert drága és két nap alatt megeszik :)

2010. jún. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
64%

Én sosem használok öblítőt, mert környezetszennyező.

Ennek eddig még semmi hátrányát nem tapasztaltam.

2010. jún. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, sok hasznos tanácsot kaptam!
2010. jún. 3. 19:55
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne kártyával, hanem készpénzzel fizess, mert úgy jobban észreveszed, hogy mennyit költesz.

Bevásárláshoz CSAK annyi pénzt vigyél magaddal, amennyit arra a hétre szánsz (én hetente egyszer tartok bevásárlást), többe ne, ez visszatart a spontán vásárlástól.

2010. jún. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

ja és még valami: nem tudom pelusos-e még a babád és hogy mosható vagy eldobható pelust használtok-e? de 3 gyerek után állítom,hogy nem a liberótól nem lesz a fenekük piros. az első gyereknél még vettem a márkás pelust,de már nála rájöttem,hogy mivel amúgy is gyakran kell cserélni, nincs ideje a pisinek kakinak kimarni a popsiját

elkezdtem venni a sima olcsó fajtát és ugyan úgy felnőttek vele

bébiételt csak utazáskor vettem,amúgy házikaja, turmix, lefagyaszt és ennyi


azt meg tudod mondani,hogy mi viszi el nálatok a legtöbb pénzt? ha fejből nem is, én azt csináltam, hogy elkezdtem vezetni egy füzetet,amibve az utolsó 10 ft-ot is felírtm

hónap végén aztán láttam, hogy mi az,ami rengetek pénzt elnyel és arra koncentrálva kerestem olcsóbb megoldásokat

mi is 250 körül élünk, ebből 120 a törlesztő, 50 a rezsi a maradékból meg élünk és nem kell nélkülöznünk. sok sikert

2010. jún. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kaján lehet szinte a legtöbbet spórolni, úgy ahogy előttem írták. Összeírod szépen otthon mi KELL a következő hétre, és csak azt veszed meg. Pénz se legyen több nálad. Ha van gyerek, nekik is lehet olcsó édességet venni, vagy szépen otthon (akár közös programként is) sütit sütni.

Nem vagyok rest a rossmannból átmenni a dm-be, ha egyszer csak ott van 55centért sampon. Semmi kozmetikus, fodrászhoz is csak akkor megyek ha Magyarországon vagyok (vagyis kb 3havonta). Csapvizet iszom. Koleszban lakom egy idiótával közös szobában, de így olcsóbb, mint egyedül.

Rezsire odafigyelni (ergo villany, pc, csapot elzárni fogmosás közben, stb)...

Most ennyi jutott eszembe. Persze hónap végén mindig fellázadok, hogy van élet a halál előtt, olyankor belefér szórakozás, étterem, esetleg pár ruhadarab. Ezen te tedd túl magad, és ne kövesd a példámat :D

De még így is a fizetésem majd felét(!!) félre tudom tenni.

Remélem tudtam segíteni. 25/l

2010. jún. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

ez lehet, hogy hülyén hangzik, de kvázi malacpersely:) félrerakod és NEM NEM NEM és NEM nyúlsz hozzá. ki fogsz jönni a maradékból, ha csak azzal számolsz;) a harmincezret meg felejtsd el amit félreraktál.

Szerintem ez a fordított gondolkozás a kulcs. nem a maradékot rakom félre, hanem a maradékból élek meg.

2010. jún. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

2219es nézeteit osztom, én pl nyaralás alatt csinálom ezt, h legyen pénzem vonatra :)


nos, nekünk nincs tv-nk, tehát sem áramot, sem az előfizu díjat nem kell kifizetnem :)

leszoktam az édességről,de nem csak a spórolás miatt :)

piacra járok, vagy csarnokba, nem veszek csomagolt zöldséget, vagy felvágottat, húst.

ha van akció mosóporból, domestosból. stb-ből akkor veszek többet.

az ecet tényleg jó a takarításra, érdemes kipróbálni.

nem járunk moziba, sem más helyekre, egyszerűen nem vonz annyira. inkább sétálunk, kirándulunk, olvasunk, vagy netezünk.

sokkal jobban jár a csemete is, és te is, ha főzöl, mert egészségesebb, és olcsóbb, valamint olyan ízű lesz, ami nektek bejön. :)

lassan itt a nyár, olcsóbbak lesznek a zöldségek, gyümik. fagyassz le belőle ínségesebb időkre :)

2010. jún. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Főzz dupla adagot és fagyaszd le a felét. A babának, ha már akkora, ne vegyél bébiételt, hanem turmixolj zöldséget. Amit a piacon érdemes megvenni, főként szezonálisat. Elálló árukból tankolj be, amikor akciós. Zacskós étel helyett főzz rendeset, sokkal olcsóbb. Tapasztald ki, miből érdemes minőségit venni (pl. nekem ez a hús, mosószer, ruha - akcióban, piperecuccok - az olcsóbból sokkal több kell), találjátok meg az olcsó szórakozási lehetőségeket, pl. nálam szórakozóhely helyett otthoni sütögetés a barátokkal, ha van kocsitok, csökkentsétek a minimálisra a használatát.

Sok apróság van, amire érdemes odafigyelni, eleinte elég macerás, ha úgy jobb neked, akor írd, de idővel rutinná válik. És ezek mind olyan dolgok, amikkel úgy tudsz spórolni, hogy közben az életszínvonalatok nem csökken, ami szintén sokat számít :)

2010. jún. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!