Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hogy tud spórolni? Bármilye...

Ki hogy tud spórolni? Bármilyen ötlet, jótanács érdekelne!

Figyelt kérdés
Muszáj félretennem havi 30e forintot, de képtelen vagyok. Férjemmel és babámmal élünk, kb. havi 250.-e-ből, van havi 55 törlesztőnk. Elvben ebből simán tudnom kéne spórolni, de nem megy. Adnátok tanácsot, hogyan tudnék? Köszönöm!
2010. jún. 3. 16:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
csak a hasznos, fontos dolgokra kell költeni, pl nem kell sok újságot, könyvet, cd-t, dvd-t, csokit, chipset, drága ruhát, játékot, új bútort venni, otthon kell enni, főzni. sok mindenen lehet spórolni, csak egy idő után felmerül a kérdés, hogy érdemes-e úgy élni, hogy semmire nem költhetünk, mikor pedi ott a pénz. mire spórolsz? vagy csak úgy, hogy maradjon?
2010. jún. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
hát igen...én is az olcsóbb tejet veszem a boltban,mindenből az olcsóbbat.Nem járok mekibe,szinházba semerre.Ha kell biciklizek,igy a benzinen lehet a legtöbbet spórolni.
2010. jún. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Én nem direkt spórolok, de vizsgaidőszakban nem eszek csak napi egyszer:-S ezzel csomó pénzt spórolok:D


Persze gondolom ez számotokra nem jó megoldás, de azt írtad bármi érdekel:D :)



Amúgy szerintem sokat lehet spórolni, ha olyan kaját főzöl ami olcsó...paradicsom leves...főzelékek...krumpli leves...és nem költeni fölösleges dolgokra...kenyeret sem muszáj minden nap frisset venni...ilyenek...

nem venni cipőt ruhát, turi közelébe sem menni:)

nincs üdítő, pia, sütik, étterem...

2010. jún. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
A 30 ezret tedd el amint megkapod a fizut, és próbálj meg nem hozzá nyúlni. Ami marad abból gazdálkodj, menni fog!!!
2010. jún. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
75%
18:15-nek igaza van
2010. jún. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
bocs naon elirtam 16:35
2010. jún. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig nézem az akciókat.Ha kell ruha, leárazáskor vegyél, vagy turiban. A villanyokat mindig kapcsolgasd le.

Ne vegyél fölösleges ételt, amit utána kidobsz. A teafiltert főzd le kétszer.

Ne fizess elő kábeltévére, vegyél szobaantennát (3 csatorna bejön, 8 ezer ft. összbefektetéssel). Keress egy olcsóbb internetszolgáltatót. Ne vegyél üdítőket. Ajándékozáskor készíts valamit, ne pedig vegyél. Iratkozz be könyvtárba, ne vegyél olvasnivalót. A többit már megírták a többiek.

Egyébként meg írd össze, hogy mire költesz. Utána már jobban fogod látni, hova mennek el a fölösleges ezresek.

2010. jún. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
A boltban mindenből a legolcsóbbat,kevesebb édesség és élvezeti cikk,egyszerű otthoni ételek,például:paprikás krumpli,rántott leves,tojásleves,köménymag leves,stb.A vett kaják nagyon drágák például.Járj biciklivel,gyalog,ahova csak tudsz,ruhára nagyon ne költs,fodrász,kozmetikus kilőve. Kevesebb üdítőital,ritkábban járjatok szórakozni,stb. A 30 ezret meg tényleg el kéne dugni jó előre,és csak akkor elővenni,mikor TÉNYLEG szükség van rá!
2010. jún. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
81%

Nekem nagy szerencsém van az élethez. Párommal együtt 500 körül kapunk. De megy a spórolás, legalábbis az én részemről. Párom ezzel úgy van, hogy egyszer élünk, úgyis megveszi amit akar. De amikor megkapjátok a fizut, tegyetek el belőle 30 ezret. Én is így csináltam. Láttam hogy mennyi pénzünk van,azt kell beosztani, a félretett pénzre meg nem is gondoltam. Ha elmész vásárolni, előtte csinálj bevásárlólistát, és csak azt vedd meg, ami rajta van. Kilehet bírni, én is így csináltam, csinálom. Húsoknál a sertéshúst boltban veszem, kinézem hol akciós. Csirkét azt meg otthon anyuék vesznek, és olyankor nekem is vesznek, pár hétig etetik, és utána vágják le. Ha boltban veszed, több mint dupláját fizeted. Attól, hogy ennyit keresünk, én megszoktam nézni az akciós zöldséget a boltban, van mikor csak azért árazzák le, mert érkezett következő adag, de annak még semmi baja. Páromnak úgy szoktam rakni ennivalót a munkahelyre, persze nem mindig, de van vajkrém ami pár nap még a szavatossága, megveszem mert fél árban van. Bár, ahogy visszagondolok, magyarban inkább már ezeket akkor rakják ki, mikor lejár. Újságokat, szórólapokat mindig megnézem, ha egyik helyen olcsóbb a hús vagy akármi elmegyek oda. Remélem valamit tudtam segíteni!

29/l messziről

2010. jún. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

-ami tartósan eláll, abból akciók esetén betankolok

pl öblítő előbb utóbb kelleni fog, hát megveszem akkor,amikor mondjuk 2-t fizet 3-at kap akkcióban van a kékcsíkos abc-ben :) ugyan ez igaz a tésztákra, konzervekre egyebkre

- mosogatószerből és öblítőből minőséget veszek,mert többe kerül ha olcsó, pocsékminőséget használok....

- mosószerből viszont a leggagyibbat,mert a ruhákba általában beleizzadok,nem túl koszosak amúgy is van egy szabvány amitől nem térhetnek el nagyon a gagyi gyártók sem. ha meg makacs folt van,arra tartok itthon egy vanish mosószappant,ami 500 ft és egy évig elég

- számos élelmiszernél kitapasztaltam már, hogy mi az,amiből a nevenincs olcsó is ugyan olyan jó, mint a márkás

- a legtöbb dolgot pedig a teszveszen és a vaterán szerzem be. így vettem pl 5 db márkás lány nyári ruhát 1200 ft-ért, a páromnak Armani inget 950 ft-ért, vagy magamnak 13(!) db különböző kardigánt és garbót egy csomagban 1125 ft-ért (a 13 darabot összesen)( 125 ft-on zárt a licit , a többi a postaköltség volt)

2010. jún. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!