Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet párunkat a...

Hogyan lehet párunkat a hirtelen ordításról leszoktatni? Meghunyászkodás kivételével bármilyen ötlet érdekel.

Figyelt kérdés

Ordítsak vissza, öntsem le vízzel :D, hagyjam faképnél?


Ne értsetek félre, nem trágárságokat vagy sértéseket kiabál, hanem egyszerűen azt hiszi, hogy hirtelen felordítással érvényt tud szerezni az akaratának. Nem tud, mert engem nem olyan fából faragtak, ennek ellenére nem hagyja abba, úgy gondolom, ez az, hogy az adott pillanatban nem tud uralkodni magán. A következő pillanatban bocsánatot kér, normális lesz.


Főleg reggel van ez, ha álmos. (Tudom, vicces, először nekem is az volt...) Eleinte röhögtem rajta, később visszaordítottam, de most már unom, mert ha hirtelen felordít, rámhozza a szívbajt, meg hát megbánt! Ma reggel is ez volt, és este/éjszaka meg olyan jól éreztük magunkat, hogy nagyon nagyon rosszul esett.


2010. júl. 19. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
tudom h ezt a tanácsot nem fogod megfogadni,de nem is kell ez csak nekem vált be. szóval egyszer mikor ilyennel a szívbajt hozta rám véletlen behúztam neki.egy darabig mindenféle színt játszott az orra. na azóta nem ordít mert fél h kapja a következőt
2010. júl. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Először higgadtan közölném, hogy nem vagyok sem süket, sem hülye, a szép szót is értem. Ha nem használ, otthagynám, hogy majd szóljon, ha tud normálisan kommunkálni.

Ha ez sem használ, köszöntem szépen, ilyen kapcsolatból nem kérek.

2010. júl. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első: én ilyet nem tennék, akkor inkább ordítson... Egyébként is jóval erősebb nálam - de mondom, nem gondolkodok ilyenben.
2010. júl. 19. 10:07
 4/10 A kérdező kommentje:
Második: reggel ez volt, hogy mondom jó, akkor itt hagylak. Hápogott, hogy ne haragudjak ("de ha már mondta, hogy stb. akkor miért nem értem meg"), én nem elhúztam. Ő se utánam nem jött, se nem telefonált azóta. Gondolom visszafeküdt, mert szabadnapos, nekem meg korán kellett kelni. Felébred,még azon se csodálkoznék, ha csak homályosan emlékezne... :S
2010. júl. 19. 10:10
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez egy rossz szokás, családból vagy gyerekkorból ered, nem figyeltek rá, nem hagyták, hogy elmondja amit akar vagy vele is így bántak.

Többször rá kell szólni, hogy ne csinálja, próbáljon észérvekkel rávenni dolgokra. Saját tapasztalat, hogy az ordítás oka többnyire, hogy nem szeret veszekedni, hanem rövidre akarja megfélemlítéssel zárni a vitát, ha már nincsenek érvei, vagy nincs türelme őket kifejteni. Ha fiatal még változhat.

2010. júl. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
az én párom is hasonló, bár nála csak ritkán fordul ez elő. olyankor én azt csináltam, hogy fogtam magam és kimentem szó nélkül, rácsuktam az ajtót és nem szóltam hozzá. aztán észrevette magát egy idő után és jött utánam. de én tettem a fejére. aztán amikor romantikáztunk, vagy egy kocsiban utaztunk, akkor kénytelen volt végighallgatni, olyankor beszélgetünk a problémáinkról, stb és akkor elmondtam neki, hogy ezen sürgősen változtasson. azóta azért másabb, de nagyritkán rátör. én fogom magam és szó nélkül kimegyek. sajnos mást nem nagyon tudsz tenni. ha kiabál, csukd rá erélyesen az ajtót. nyugodtan. akkor majd lecsitul.
2010. júl. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Hááát... nem könnyű. Még párszor megcsinálhatod, a nyomaték kedvéért, aztán el kell gondolkoznod rajta, meddig tűröd. (Esetleg ha el tudsz menni pár napra a szüleidhez vagy barátnőhöz aludni, segíthet. Talán feltűnik neki, hogy nem viseled el.)

Te nem vagy hibás azért, mert ő ideges, és nem is van köteles elvisleni a kitöréseit. Nincs joga rajtad kitölteni.

2010. júl. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
kezdj annyival halkabban beszélni, amennyivel hangosabban ő ordít.
2010. júl. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vegyél egy kutyát vagy szülj gyereket. A felnőtt embereket lehet és nem is szabad nevelni.
2010. júl. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azért szerintem a rossz szokásokról, amivel bántjuk a párunkat, le lehet szokni, ez még nem "nevelés".
2010. júl. 20. 14:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!