Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkednek így az emberek?

Miért viselkednek így az emberek?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem már ezen az oldalon,hogy ha valakinek munkája van,akkor az támadja azt,aki mondjuk munkanélküli,mondván,hogy lusta,ingyenélő,s amikor ő maga kerül ebbe a helyzetbe,akkor természetesen senkinek nem lehet hozzá egy rossz szava sem.Aztán aki nem szeretne gyereket,az leharapja annak a fejét,aki szeretne,aki 30 alatt nem akar szülni,az le ostobázza azt,aki 30 alatt mert szülni,aki nem akar nősülni/férjhez menni,az szapulja azt,aki szeretne,és fordítva.Természetesen ez az életben is jellemző.Ez miért van szerintetek?Talán mindenki többnek,okosabbnak,és ezáltal erősebbnek szeretne mutatkozni,mint amilyen valójában?Tudom,a kérdés költői...
2010. jún. 3. 15:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam erről egy könyvet, engem is érdekelt a téma.A könyv lényegében arra próbál rámutatni, hogy mindenki szépen takargatja a kis szégyenfoltjait és persze bármikor bárkiről kiderülhetnek rossz dolgok. Ilyenkor más emberek meg susmognak,hogy "Hát pedig olyan rendes embernek tűnt". Na ez az. Mindenki próbálja kelteni a "tökéletes vagyok" látszatot, aztán senki sem az. :)
2010. jún. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ez csak azért van, mert senki nem gondol bele a másik helyzetébe. mindenki nagyon gyorsan ítélkezik, ahelyett, hogy először gondolkodna. mindeki abból indul ki, hogy ha neki jó vmi, akkor másnak is az kell, hogy jó legyen...pedig ez nem ilyen egyszerű
2010. jún. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos mindenki azt hiszi magáról, hogy ő sz...ta a spanyolviaszt és csak az lehet a jó, ahogy ő él és ahogy ő gondolja..... SAJNOS!!!!!
2010. jún. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert ilyenek az emberek, mindenki kritizál mindenkit ahelyett h mindenki törődne saját magával


A gyerek dologba nincs feltétlenül igazad, hisz 14-15 éves gyerekek teszik fel a sexxel és a védekezéssel kapcsolatba a butábbnál butább kérdéseket

pl:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__fogamzasgatlas_..

2010. jún. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%

1. munkával kapcsolatos leszólások:


kevés olyan van aki csak úgy leszól valakit ok nélkül akinek nincs munkája.

Viszont, nagyon sokan írogatnak ide úgy, hogy a sült galambot várják, én igenis meg szoktam mondani a tutit, hogy nem ezen az oldalon fog melót találni, azért küzdeni kell. Azt sem mondhatod, hogy én mennyire szar alak vagyok. volt akinek minden nap néztem a metropolt- hogy van e nekivaló állás, és küldtem is neki 1-2 lehetőséget.


Volt olyan aki szintén a pcsáján ülve pampogott, h jajj hol lehet melót találni? mert ott nincs. Mertem neki pár szót szólni, hogy milyen oldalakat nézzen, erre olyan szinten ugatott vissza, hogy a bicska kinyilt a zsebembe, olyan ordenáré trágár és paraszt módon, hogy az csúcs. nem csoda, h nem volt munkája, ilyen embernek...


2. gyerekvállalás

Aki leszólja a 30 évest az f.sz, kb.

Viszont úgy érzem, hogy jogosan szólom le a 20 évest akinek épphogy van érettségije, hogy miért akar gyereket?

Jogosan szólom le azt akinek van már két gyereke 23 évesen, ez alatt volt vagy 5 kapcsolata, nincs munkája, napról napra él és tervezi a 3. gyereket vagy már terhes vele.


természetesen erre nagyon sokan elkezdik lökni a rizsát, hogy "ha csak a jólétre várnánk, akkor kihalnánk", stb..


nem kell jólét, de baszus legyen egy putri ahol lakhatsz, legyen naponta valami kis kaja amit ehetsz és a gyereket tudjad ruháztatni, alapellátást tudjál már biztosítani neki. De áltlaában ez nem érdekli őket. Első bnőm is ilyen volt, azt hisztizte folyamatosan 24 évesen én 22 voltam, hogy "Én nem akarok 30 évesen szülni.." munkája nem volt biztos, én még tanultam. El is hagyott. Összejött mással, rá 1-2 évre a gyerek ,elvan, ő dolga a srác gondolom eltartja. ilyen is van.

2010. jún. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a többség nem tudja tiszteletben tartani, hogy a mások életéhez nincs köze..


Nincs olyan, hogy jogosan szólunk meg valamit, mert attól, hogy a mi értékrendünkbe nem férne bele adott dolog, nem jelenti azt, hogy másnak is ugyanúgy kell gondolkodnia..

2010. jún. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Talán mindenki többnek,okosabbnak,és ezáltal erősebbnek szeretne mutatkozni,mint amilyen valójában?"


Kerdesedben ott a valasz, de szerintem nemcsak jobbnak es okosabbnak akarja mutatni magat, hanem azt hiszi magarol, hogy o valoban jobb es okosabb, mint az, aki mashogy el. Hogy mi az ok? Biztos, hogy osszetett, de mar gyerekkorban is megfigyelheto, hogy kikozositik azt, aki mas barmilyen szempontbol. Szerintem ez azert van, mert az ember korlatolt, es csak a sajat mikrokornyezetet latja, abban el es azt tartja alapnak, termeszetesnek. Mikor felno, talalkozik mas emberekkel, akik masfele mikrokornyezetben nottek fel vagy masmilyen kornyezetet teremtettek maguk kore. Ezt nem tudja toleralni, mert o nem ebben nott fel. Akkor sem tudja toleralni, ha az a masik jobban el, mert egyszeruen az tole idegen, altala szemelyesen nem tapasztalt, nem latott.


A masik ok pedig az, hogy sokszor az ilyen tipusu megjegyzesek mogott rosszindulat, irigyseg all. Pl. sok embert ismerek, akik azt mondjak, hogy minek a hazassag, az egy papir, akik hazasok, azoknak azt mondjak, hogy ugyis elvaltok, de igazabol megeszi oket a fene, mert ok is hazasodnanak, csak a parjuk nem lep az ugyben es ezzel nyugtatjak magukat, de ez csak 1 pelda a sokbol. Sokszor ez a rosszindulat abbol fakad, hogy "nehogy mar a masiknak jobb legyen" es azert szolja le, hogy ezzel nyugtazza, a masik elete, dontesei nem jok, o e felett all.


Sajnos emberkent mindenki valamilyen szinten korlatolt, igy vannak eloiteletek, amiktol szinte lehetetlen megszabadulni. Szerintem a neveltetesen sok mulik. Ha valakit ugy nevelnek a szulei, hogy tolerans legyen, nem szoljak meg elotte a szomszedot csak azert, mert 35 eves es nincs gyereke vagy azert, mert elvesztette a munkajat, akkor a gyerek sem fogja. Az en szuleim toleransnak neveltek, nyitott vagyok mindenre igy. Ha elottem szidtak volna xy politikai partot vagy adott nepcsoportot, lehet, hogy mas lenne a helyzet...mindenki abbol dolgozik, amit kap otthon elsosorban. Ha jo, ha nem. Nehez megszabadulni az eloiteletektol, mert 1 eletunk van, ami bizonyos szempontbol csak egy fele modon tudunk elni es nincs tapasztalatunk mas modokrol ezaltal.

2010. jún. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szeretünk ítélkezni.
2010. jún. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
mindenki azt hiszi hogy az ő életfelfogása az mintaértékű és aki ettől eltér az már rossz. mindamellett a legtöbb ember rendkívül korlátort. ami új, vagy szokatlan számára az megintcs ak rossz.kevés embernek van igazán empatikus készsége. sajnos.
2010. jún. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én is az empatikus készség hiányát látom emögött leginkább.


Egyik válaszoló írta,hogy jogosan szólja le xy-t,mert...s itt következnek az okok SZERINTE,az ő szemszögéből nézve.A másik embernek viszont más a nézőpontja.Amit ő írt,az például reális,de vannak olyan emberek,akiket jogtalanul,igazságtalanul bántanak valami miatt,és ők is tudják,hogy nincs TELJESEN igazuk,de csak azért sem fogadják el,hogy nem csak és kizárólag nekik lehet igazuk.

2010. jún. 3. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!