Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen "jófej" kollégával?

Figyelt kérdés

A férjem egy kollégája, akivel régebben elég jóban volt (hetente járt hozzánk), kölcsönkért a kislányomtól pár dolgot még januárban. Ne nagy dolgokra gondoljatok, csak egy-két a lányom számára fontos cuccot, pár ezer forint az értéke. Azóta többször kérte vissza a férjem - mivel már csak ő van kapcsolatban vele, hiszen nem jár már jóideje hozzánk -, de mindig valami indokkal lerázta. Pl. most költözik, dobozokban van a cucc, majd ha kicsomagol, aztán meg persze nem találta. Egy idő után megelégelte a férjem, s kérte, ha már nem hozza vissza, bár a lányomat nagyon kiborítja, hogy nem kapja vissza a cuccát, akkor fizesse ki. Persze azt is megígérte, hogy majd fizetéskor. Azóta már többször volt fizu, mégsem jelentkezett az pénzzel. A lányom előtt már szóba sem merem hozni a dolgot, mert nagyon ki van borulva ettől. Attól, hogy egy felnőtt ilyet megtesz, s nincs semmi következménye.

Szerintetek hogy lehetne ezt a bunkó kollégát jobb belátásra bírni? Nem az érték, az elvek miatt… Mert meg kell, hogy mondjam, engem is rettenetesen dühít a dolog, főleg a tehetetlenség. És a férjemnek is eléggé kellemetlen napi szinten szólni emiatt a munkahelyén.


2010. jún. 3. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia! Hát pedig mondogatni kell. Neki is kislánya van és olyan cuccokat kért kölcsön, ami neki is jó?

Vagy talán menjetek el hozzá, vagy kérjétek el a feleségétől. Szerintem már nem lehet olyat kapni és ezért nem akarja visszaadni, vagy egyszerűen elveszítette és szégyelli.

2010. jún. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már 40 éves elmúlt, de nincs családja. Ha pedig szégyelli, simán kárpótolhatná, ha akarná, bármivel a gyereket. Ezért is mondta neki a férjem, ha nincs meg a cucc, fizesse ki.
2010. jún. 3. 13:45
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor el nem tudom képzelni minek kellett neki a gyereketek dolga. Él valakivel egy háztartásban? Szülei? Ők biztosan szégyellenék annyira, hogy rávennék a fiukat, hogy illene kifizetni.
2010. jún. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Könyörgés, kérlelés nem vezetett eredményre. A következő lépés talán lehetne az, hogy mások előtt, hangosan, határozottan kéri az elkért tárgyakat. Mivel több ember előtt teszi a párod, akkor talán a kolléga észre veszi magát. Ez a terv ha rögtön nem sikerül, akkor lehet többször ismételni, mivel az emberi természet sokszor csak a megszégyenítés által tud helyes lépéseket tenni. Tudom, hogy egy kicsit gyerekesnek tűnik, de érdemes ezt az eszközt alkalmazni egy gyerekes viselkedéssel szemben.

Remélem tudtam egy ötletet adni. Sok sikert. :)

2010. jún. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves 13:47!

Ez már nekem is eszembe jutott, javasoltam is a férjemnek, de eddig még semmi eredménye.

Köszi a válaszokat!

További ötlet?

2010. jún. 3. 13:55
 6/11 anonim ***** válasza:
Hagy kérdezzem meg, konkrétan miket kért kölcsön?
2010. jún. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
vegyél egy újat, és mond azt, a lányodnak, hogy visszaadta
2010. jún. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Szerinted tényleg ez a jó megoldás? Más nemtörődömségét miért én fizessem meg kétszer?

2010. jún. 3. 14:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Már írtam egy választ (több ember előtt kérje vissza). Mi az a fontos tárgy, lehet tudni. Van mérlegelési lehetőség is, megéri, hogy ekkora energiát fektessetek ebbe az ügybe. Megéri e a tárgy. Pótolható e másképp. Felnőtt embert megváltoztatni nem lehet, de ti tudtok ennél magasabbra emelkedni.
2010. jún. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

eszközként fel lehet használni egy gyermeket?

kíváncsi lennék, ha a gyerek odaállna a 40-es elé (persze szülői tekintettel felügyelve) és krokodilkönnyes nagy szemekkel előadná, hogy bácsi hiányzik a pónilovan és a barbibabám a babaházamból, akkor a pali egy ártatlan gyermeki szívnek hátha meglágyulna.

de én kezdem azt hinni, hogy az a negyvenes beteges. de már az első játék kölcsönkérésnél ezt hittem volna.

2010. jún. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!