Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan képmutató ez a...

Miért olyan képmutató ez a család?

Figyelt kérdés
Ismerek egy családot, akik látszólag nagyon konszolidáltak és a gyereket is látszólag rendre nevelik, legalábbis ezt próbálják elhitetni mindenkivel. Közben anyuka már a 4. gyereket várja, valószínűleg életében nem dolgozott, az egyik fia is elkallódott, csavarog, iszik, stb. Az interneten meg egyébként is próbálják azt a látszatot kelteni,hogy ők egy nagyon rendezett család, akik nagyon szeretik egymást és nagyon a jó úton járnak. De ahogyan leírtam a szülők sem járnak jó példával előttük, azt próbálják elhitetni,hogy ez a normális. Miért iylen képmutatók? Miért nem próbálnak változtatni hogy tényleg olyanok legyenek,mint aminek látszani akarnak? Egyébként a nő mnit ahogyan írtam is sosem dolgozott és talán a szakmunkást elvégezte, ennek ellenére mindenkit előszeretettel oktat ki hogy mit hogyan kéne csinálni, meg játssza hogy neki mekkora élettapasztalata van. Rá lehet döbbenteni az ilyen embert a valóságra? Mit lehet kezdeni vele?

2017. dec. 18. 20:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
47%
Még jo hogy neked olyan marha sok közöd van hozzájuk. Talán a saját fos életeddel kéne törödni!
2017. dec. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
45%
Engem is érdekelne, hogy te ki vagy ebben a történetben..
2017. dec. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
60%
"Mit lehet kezdeni vele?" Miért kellene neked, bármit is kezdeni vele? Egyáltalán: miért más életét figyeled, miért más eletével törődsz? Nincs sajátod?
2017. dec. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Mit lehet ezzel kezdeni? Semmit. Elfordítani a fejedet.

Én megértelek téged. Mindenki mondja, törődjön mindenki a saját dolgával. Azonban véleményed lehet és ha nem lennénk kíváncsiak mások életére, nem lennének valóságshowk. Ilyen az emberi természet. Nem kell álszentnek lenni. Igazából, hogyha meglátsz valamit, ami számodra nem normális, véleményt alkotsz róla, kérdések vetülnek fel. Hol osztod meg ezeket/kérdezed meg? Egy anonim oldalon, ahol a sz*rtól a repülőig mindent megtalálsz. Egy rakat kérdés nem lenne itt, hogyha mindenki a saját dolgával törődne. (Ennyi erővel, ki, miért van ebben a kategóriában?)

Mondjuk elgondolkodtató, hányan höbörögnek mindig az ilyesmin, miközben annyi sz*r család és szülő van... érdekesek az elveszett szavazatok :) Furcsa, hogy az ilyen kérdéseket mindenki magára veszi, pedig minden sztereotípiának van alapja, Hogyha nem ilyen vagy, akkor örülj neki és érezd magad kivételnek.

A kérdésre reagálva:

Mindenki a lehető legjobb képet szeretné magáról kialakítani. A közösségi médiában meg főleg. Rengeteg időt töltünk saját magunk fényezésével. Azonban minden embernek és családnak vannak problémáit, amit evidens, hogy nem rakok ki az internetre, hogy aztán még Mari néni is arról beszéljen. Valójában él az emberben a társadalmi nyomás, hogy hogyan kell viselkedni, milyennek kell lennie egy családnak, hogyan kell élni stb. Bizonyos szinten ezeknek mindenkinek meg kell felelnie, hiszen csak akkor lehet tagja a közösségnek. És belénk van kódolva, hogy csak közösségben maradsz életben. Ezt inkább igazodsz. Vagy próbálod az igazodás látszatát kelteni és inkább mosolyogsz, amikor sírnál, hogy ne kérdezze meg senki, miért vagy szomorú.

Én alapvetően olyan tesztekhez kötném a gyerekvállalást, mint az örökbefogadást. Egy szülő feladata, hogy megfelelő biztonságot és háttért nyújtson a gyerek erkölcsi és szellemi fejlődéséhez. Nem csak hagyni kell egy gyereket nőni, mint a gomba. Lássuk be, sokkal kevesebben lennénk ezen a bolygón, hogyha csak az arra alkalmasak kezdenének családalapításba.

Nekem is van nagycsaládos barátom. Most várják az ötödik picit. Udvarias, intelligens, aranyos, jólnevelt gyerekeik vannak. Nem a vakvilágba vállalták őket (itt jöhet mindenki azzal, hogy mert a pénz nem minden... de elég sok mindent meghatároz és itt nem a milliós dolgokról beszélek, hanem mondjuk arról, hogy ma már a két kereset, teljesen alap) és megfelelően érettek és felelősségteljesek voltak hozzá. Szóval nem minden nagycsaládos ilyen...

2017. dec. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!