Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a velemenyetek arrol...

Mi a velemenyetek arrol amikor a gyereknek tiltja a szulo a tetovalast?

Figyelt kérdés

Apam eleg regimodi... se a piercinget se a tetovalast nem szereti.. amikor kilovettem a fulemen plusz 2 lyukat akkoris kiverte a balhet. Akkor voltam 16 eves.

Multkor feljott ez a tetko tema. Es eleg csunyan beszelt rola...

Hogy undorodik tole . Hogy majd e miadt nem kapnank allast meg hogy majd 20-30 ev mulva mar nemlessz ilyen divat es elfogadott sem.

Es tiltja nekem meg a tesomnak is. De nekem azota van mar 1 kissebb a karomon akirol o nem tud. De megyunk strandra a jovoheten nemtudom mit fog hozza szolni ha meglatja. A kerdesem az lenne hogy:

Szerintetek tenyleg nemlesz elfogadott 20-30 ev mulva?

Ti a tiltasa ellenere is csinaltatnatok ha szeretnetek?

Erdekelne a velemenye?

Ha e miadt kitagad hogy en a kezem ki tetovaltatom peldaul vegig az az o szegyene lessz??

Egyebkent 19/L vagyok !!



2017. dec. 18. 13:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
38%

A kerdesedben a valasz, apad regimodi. Az ilyen emberekkel nincs mit kezdeni, minden ervet elutasitanak.

A tetovalas muveszete tobb ezer eves, odabaxna ha 30 ev mulva mar nem lenne elfogadott. Ha divatmintat csinaltatsz, akkor lesz idovel talan ciki, e ha sajat elkepzelesed es okod van ra, az sokkal masabb. Munkahely meg ugyanugy toleralja legtobb helyen ha takarni tudod, vannak helyek ahol takarnod sem kell.

Ha kitagad csak sajat magat jaratja le.

Bar ha tolle fuggsz meg anyagilag akkor jobb nem fokozni a feszultseget. Jogilag most is megcsinaltathatod akkor is ha tiltja, csak aztan feszult a legkor otthon. Sajat labra allsz, utanna azt csinalsz mit akarsz.


Egy tetovalt szulo.

2017. dec. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
50%
37 évesen csináltattam kettőt, nyáron látszik, strandon látszik, komolyan nem értem, hogy mi a gond vele. amúgy az egyik karomon egy bibliai idézet van, a másikon meg a családtagjaim neve.
2017. dec. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
68%

Szoval egy szulo aki undorodna a sajat gyereketol is, az 100%-os. Aki engedne az le van huzva.

Bezzeg ha a kerdezo azt irna hogy meleg, rogton mindenki papolna hogy el kell fogadni, milyen szulo aki nem teszi.

Gyakori, en igy szeretlek, most sem okoztal csalodast...

2017. dec. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
17%
Igaza van apádnak. Miért nem az eszeddel tűnsz ki a többi birka közül. De az is ilyen aki arra biztatja, meg arra hogy hazudjon szüleinek.
2017. dec. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
61%
Én nem vagyok tetkó ellenes sőt vannak nagyon is szépek. Az meg hogy hogy néz ki majd ráncosan azt mindenki tudja mikor csináltatja hogy egyszer öreg lesz. Amúgy meg mit tilt? 19 vagy azt varratsz magadra amit akarsz és oda ahova akarsz. Most ne hogy más véleménye számítson hogy kinek tetszik kinek nem. Nyílván sokan tiltják a gyerekeinek de 18 után hiába tiltja. Ha akarja úgy is magára varratja 15 évesen is titokban. Semmi értelme a tiltásnak.
2017. dec. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok oda érte egyikért sem, soha nem lesz nekem. De ha majd a gyerekem szeretné ezt, csak akkor mehetne el bármit is csináltatni, ha már betöltötte a 18-at. Akkor is rossz szemmel nézném, hiszen alapvetően undorodom mindkettőtől, de az ő teste, a saját felelősségére csinál mindent, ő fogja majd megbánni. Ja az meg a másik, hogy nagy valószínűséggel még az én pénzemből csináltatná, nem igazán erre akarnám költeni a pénzem. Szóval ha tényleg akarná, akkor dolgozzon meg érte, ezért nem fizetnék, az biztos.
2017. dec. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
59%

"Szoval egy szulo aki undorodna a sajat gyereketol is, az 100%-os."


Ti az értőolvasásig még nem jutottatok el az iskolában? Direkt leírtam, hogy nem az embertől undorodom, hanem magától a tetoválástól. Ha eltakarja, akkor nem látom, és akkor nem is vagyok rosszul tőle.

2017. dec. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem tetszik a tetkó, soha nem csináltatnék magamra, a fültágítót és a piercinget is hülyeségnek tartom. Ettől függetlenül 18 feletti, felnőtt ember a saját pénzéből azt varrat magára, amit akar, ha az ábra nem sért törvényt vagy jó ízlést, akkor nem zavar rajta a strandon sem.
2017. dec. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

A párom egy többgenerációs tiroli étteremben főpincér úgy, hogy a jobb akarja csuklóig tetovált(dolgozik rövidujjúban is)

A bátyám ügyész teliháttal, a nővérem teljes jobb lába és karma ki van varrva. Hollandiában angoltanár.

2017. dec. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
86%

Én pont az ilyenek miatt nem szeretem az ilyen erős tiltást a szülő részéről.

Annyit érnek el vele, hogy a gyerek még jobban akarni fogja és titokban megcsináltatja.

Ha apukád normálisan áll hozzá a dologhoz,akkor lehet nem is lenne most tetoválásod.

Vagy ha igen, akkor tudott volna róla előre, hogy csináltatsz és nem kéne most idegeskedned, hogy mi lesz a nyaraláson.

Előbb-utóbb úgyis meg kell tudnia. Hát most előbb fogja.

Mondd el neki, hogy féltél elmondani amikor csináltattad. Olyan nagyon nem tud semmit csinálni már, hogy rajtad van a tetoválás. Majd megbékél.

Annyira viszont figyelj oda, hogy kicsit tanuld át újra az általános iskolás nyelvtan anyagokat.

Borzalmas a helyesírásod és a fogalmazásod is. Az enyém se tökéletes, de legalább legyen meg az igényed arra, hogy utánanézel, ha valamelyik szóban nem vagy biztos.

Meg lehet teszteket is kitöltetni a leggyakoribb helyesírási hibákkal kapcsolatban.

*lesz *miatt stb.. Ezek nem elütések, a miadtot kétszer is leírtad a miatt helyett. És a lesszt is kétszer is a lesz helyett.

Ezekre figyelj oda, elég szégyen a mai virtuális világban, ha ilyen hibákat ejtesz.

Nem vesznek komolyan semmilyen felületen így.

2017. dec. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!