Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a velemenyetek arrol...

Mi a velemenyetek arrol amikor a gyereknek tiltja a szulo a tetovalast?

Figyelt kérdés

Apam eleg regimodi... se a piercinget se a tetovalast nem szereti.. amikor kilovettem a fulemen plusz 2 lyukat akkoris kiverte a balhet. Akkor voltam 16 eves.

Multkor feljott ez a tetko tema. Es eleg csunyan beszelt rola...

Hogy undorodik tole . Hogy majd e miadt nem kapnank allast meg hogy majd 20-30 ev mulva mar nemlessz ilyen divat es elfogadott sem.

Es tiltja nekem meg a tesomnak is. De nekem azota van mar 1 kissebb a karomon akirol o nem tud. De megyunk strandra a jovoheten nemtudom mit fog hozza szolni ha meglatja. A kerdesem az lenne hogy:

Szerintetek tenyleg nemlesz elfogadott 20-30 ev mulva?

Ti a tiltasa ellenere is csinaltatnatok ha szeretnetek?

Erdekelne a velemenye?

Ha e miadt kitagad hogy en a kezem ki tetovaltatom peldaul vegig az az o szegyene lessz??

Egyebkent 19/L vagyok !!



2017. dec. 18. 13:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Decemberben milyen strandra mentek?
2017. dec. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem ez a lenyeg..... Telen is van strand.. de egyebkent szallodaba...
2017. dec. 18. 13:08
 3/24 anonim ***** válasza:
74%
Sokkal jobban bankodhatna a helyesirasodon. Az a szegyen, nem a tetko.
2017. dec. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Mikor a 90'es évekbe nagy divat volt a nonfiguratív tetkó, egy rakat 20-30közötti csaj kivarratta magát. Vádlira, ribi tetkó a csípőre stb. Nos múltkor láttam egy ilyen csajt olyan 45lehetett és háát...kotványul nézett ki a behomályosodott ábra a szottyadt bőrén.
2017. dec. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

En nem divattetkot csinaltattam es nemis olyat akarok.

Es lehet hogy most fura az oregeken a tetko. De amire en megorekszek eleg sok oregnek lesz. ?!!

2017. dec. 18. 13:13
 6/24 anonim ***** válasza:
91%
Tényleg nem az a lényeg, de a helyesírásod borzalmas!!!
2017. dec. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%

Nem pártolom a hazugságot, de ha félsz, hogy tönkrevágja a nyaralást, akkor mondd azt, hogy henna, matrica, ami pár hét alatt lekopik.

Aztán jövő nyáron még mindig mondhatod, hogy úgy tetszett, hogy megcsináltad igazinak is... :)


Egyébként az én anyám sem bírja a tetoválást, mindig leszólja nyáron a tetováltakat a strandon, meg ilyenek. Kamaszkoromtól akartam anno, persze tiltva volt (a piercing is), aztán mikor 18 évesen nem rohantam hanyatt-homlok megcsináltatni, akkor büszke volt, hogy na ugye milyen jó, hogy nem engedte, már én sem akarom... :)


25 évesen lett tetoválásom. Mivel akkoriban épp otthon laktam, ezért szóltam, hogy megyek majd - nem is vette komolyan a dolgot, azt hitte, olyan, mint kamaszként. Én nem titkoltam, mikor kész lett, megnézte, csúnyán nézett, de ő is tisztában vele, hogy nem tud vele mit kezdeni utólag már. Az én testem, ott teszem tönkre, ahol akarom.

Hozzáteszem, azért azóta is megkérdezi, hogy ugye nem akarok többet???


Piercingről meg már nem is szóltam (fül nekem is), csak hazaállítottam vele, arra már egy szót sem szólt.


Kérdéseidre a válasz:

- Mivel manapság már egyre több embernek lesz, ezért nemhogy elfogadott lesz egy generáció múlva, hanem nem is lesz ennyire negatív felhangja mint most. A mostani szülők/nagyszülők korosztálya még azt tudja, hogy bűnözők meg aljanép. Mire a mi korosztályunk lesz szülő/nagyszülő, mi már tudni fogjuk, hogy nem csak az aljanép lehet tetovált.

- Ahogy írtam, én tiltás ellenére csináltam, és felvállaltam, nem hazudtam. :) Nem lett belőle bajom, és ennyi idő alatt elfogadta anyám is, bár nyilván továbbra sem szereti.

- Sose jutott eszembe, hogy emiatt ki lennék tagadva. Felnőtt nő vagyok, az én testem, az én bőröm.

2017. dec. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt :)
2017. dec. 18. 13:18
 9/24 anonim ***** válasza:
42%
Apukád nyilván azt szeretné,ha az eszeddel tűnnél ki és nem ilyen sz.rokkal. Most birka módjára beállsz te is a sorba,miközben pontosan tudod,hogy két évtized múlva majd kiröhögnek ezért.
2017. dec. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
69%

Tényleg költhetted volna azt a pénzt inkább nyelvtanórákra tetoválás helyett. Nagyon durva, hogy 19 éves vagy. Sok elsős-másodikos gyerek igényesebben ír és fogalmaz nálad. A hozzád hasonlóak miatt van az a sztereotípia, hogy a tetovált emberek ostobák.


Én egyébként nem csináltatnék akkor se, ha nekem fizetnének érte. Undorodom a tűktől, meg maguktól a tetoválásoktól is, és a piercingektől, fültágítóktól is. Szó szerint rosszul vagyok ezektől. Félreértés ne essék, nem az embertől vagyok rosszul, hanem a tetoválás vagy a piercing látványától. Ha a gyerekem csináltatni akarna, nem tiltanám meg, de megkérném őt, hogy olyan helyre csináltassa, ahol el lehet rejteni, és ha velem találkozik, legyen szíves takarja el, mert bennem undort kelt a látványa és rosszul esne nekem, ha nem tudnék undor nélkül ránézni a saját gyerekemre. Amennyiben normális és ezt megérti, semmi akadálya annak, hogy tetoválása vagy akármije legyen.

2017. dec. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!