Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy leszoktass...

Mit csináljak, hogy leszoktassam anyósomat arról, hogy ne zabáltasson?

Figyelt kérdés
Itt állandóan enni kell, ha nem eszem megsértődik. Meg azt mondja, hogy mindig csak a fogyókúrámmal vagyok elfoglalva. Elegem van! Nem akarok tehén lenni, mint ő meg a család többi tagja!
2010. jún. 2. 11:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is egyszer-kétszer utasítsd el illedelmesen, de ha nem ért a szép szóbol, kicsit erélyesebben kell megmondani neki, hogy köszönöd, de nem kérsz többet.


Amúgy a "leszoktassam, hogy ne zabáltasson" tényleg egyenlő azzal, hogy "rászoktassam, hogy zabáltasson". Mert ha jól értem a problémád, nem arról akarod leszoktatni, hogy ne etessen. :D

2010. jún. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
80%

Biztosan nem akar rosszat, s szívesen adja, csak nem érti meg, hogy elég volt.

Amikor a nővéremék nálunk ebédelnek, akkor anyu is többször kínálja őket, hogy vegyetek még húst stb. s akkor szoktam mondani neki, hogy jól van anyu, mindenkinél magánál az értelem, mindenki vesz belőle, ha szeretne. (S anyu is pusztán jószándékból mondja)


Szerintem is ez a jó megoldás, hogy köszönöm szépen, nagyon finom volt, már jól laktam/tele vagyok. Vagy mindenből egyél egy kicsit. (Bár én sem tudom végig enni a menüt.)


Ha udvariasan mondod, hogy köszönöd nem kérsz, s akár többször is, ha nem érti meg, akkor nincs oka megsértődni.


Esetleg a családod többi tagját is bevonhatnád az egészséges életmódba, (ha van gyermeketek) s akkor a gyerkőc úgyis elkotyogná néha, hogy mama képzeld tegnap este sült husi volt görög salátával, azelőtt meg tökfőzelék rántott patiszonnal.


Kitartást!

2010. jún. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
49%
marha egyszerű, ha tudod, hogy mentek hozzá, akkor nem eszel otthon ;)
2010. jún. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
57%

A te egészségedről van szó, mind testi, mind lelki értelemben. Tehát te határozod meg, mennyit és MIT eszel.


Én a sima elutasítás mellett (talán helyett) megpróbálnám rávenni, hogy olyat főzzön, akár direkt neked, amitől nem tudsz sokat hízni.


Minden alkalom előtt mond meg, most ezt kéred, most azt, keress a neten finom, nem hizlaló recepteket és oszd meg vele (mert lehet, hogy csak a hagyományos konyhát ismeri, mint az enyém és nem érti, mi baj vele, pedig semmi, csak túl zsíros, ezt megbeszéltük és egy csomó ötlettel állt elő - pl. rántott hús helyett/mellé süt natúr húsit is csak nekem, így a prézlit máris lespóroltam, köretnek salátát kérek, édességnek gyümölcsöt. Rászoktattam őt a gyümölcs-natúr joghurt keverékre, most már ő is eszi... bár a sütijeinek azért nem tudok ellenállni).


Szóval ne utasítsd el, hanem vedd rá, hogy a te szájízed szerint bűvészkedjen.


Sok szerencsét.


35N

2010. jún. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy próbálok új dolgokkal előrukkolni amik nem hízlalnak. De olyankor mindig leszól, hogy azt nem így kell, meg hogy az úgy nem jó! Mindent úgy főzzek ahogy ő mert az a tökéletes! A pici elég válogatós, nem nagyom eszi anyós főztjét (hála Istennek), mindig mondja " milyen finnyás ez a gyerek" stb. És egy háztartásban élünk, most építkezünk. Már nem sok van hátra.
2010. jún. 2. 12:45
 16/24 anonim ***** válasza:
52%
Ne haragudj, tényleg hatalmas tuskó vagy. Értelmes nő nem mond olyat, hogy "Nem akarok tehén lenni, mint ő meg a család többi tagja!" meg nem használ ilyen "zabáltasson" és egyéb mondatokat. Hol voltál amikor a kulturáltságot osztogatták? Úristen...lesül a pofámról a bőr, komolyan..nő létedre így viselkedni...
2010. jún. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
32%

ma 13:23:

Te meg a "faszt is selyemkendővel fogja" típus lehetsz. Tudod ezt nem az anyósának mondja, hanem ide írja névtelenül, és én nagyon meg tudom érteni a helyzetét, habár nekem saját anyám az aki ezt csinálja. 195 centivel olyan 95 kiló vagyok, mégis etiópnak nevez, és addig nem hagy békén, amíg rosszullétig nem zabálom magamat. Ez akkor a legrosszabb, mikor térdsérülésem volt, és pár hónapig nem tudtam futni, meg persze otthon voltam, mert amúgy egyetemre járok, ezért általában másik városban vagyok. És persze ő és apám nagyon el vannak hízva, hozzájuk képest én valóban sovány vagyok. Csak azt nem tudják megérteni, hogy nekem a 80-85 kiló lenne a normális.

2010. jún. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
44%

ma 13:23:

Ja és nem tudod hogyan viselkedik, szerintem ha ő tapló mert névtelen kérdésében ilyet leírt, akkor te is az vagy, mert segítőkész válaszadás helyett csak lefikázod.

2010. jún. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a páromat zabáltatja. Hiába próbálok diétásan főzni, meg futásra bírni őt, édességet megvonni, stb, amikor az anyjáéknál vagyunk, hetente 2-3 alkalommal tuti megtömi minden sz*rral, meg édességgel este 9-kor. És ha rászólok kedvesen a páromra, hogy nem kéne, akkor anyós van megsértődve. Miért nem érti, hogy a fia érdeke, hogy lefogyjon??
2010. jún. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Mirol akarod leszoktatni, hogy etessen vagy hogy ne etessen?
2010. jún. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!