Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted normális az anyum...

Szerinted normális az anyum uncsitesója?

Figyelt kérdés
Jah arról van szó ,h anyukámnak az unokatesójának a férje meghalt,és majd lesz a temetés,és ma mamám felhívta anyumat,h uncsitesója mondta,h ne vigyunk virágot temetésre,inkább adjunk pénz,anyum meg mondta,h nem add pénzt,ugyis virágot viszünk.hát mirre kell a pénz?szerintem nem illik kérni pénzt nem?
2010. jún. 1. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi ugyan nem kértük, de apum tesói úgy csinálták hogy egy-egy szál virágot hoztak(urnás temetés volt) és amit koszorúra szántak ideadták nekünk.

Bizony elég jól jött a temetési számla mellé.


nem illik kérni ez igaz.

2010. jún. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha már valaki kér, akkor lehet,hogy tényleg nagy baj van. Gondolj bele,hogy egy temetés 2-400 ezer forint, lehet, hogy nagyon rosszkor jött és tényleg kell a pénz.
2010. jún. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát bocsi,de ők nem szegények,van pénze. de akkor sem illik kérni pénzt,h nehogy vigyunk vrágot.
2010. jún. 2. 00:13
 4/7 anonim ***** válasza:
9%
És kinek lenne az a pénz? Az elhunytnak? Ugyanis a virágot az elhunytnak visszük, nem a hozzátartozóknak. Ez szerintem nagyon ízléstelen anyukád unokatestvére részéről, hogy a saját férje temetésének kapcsán akar pénzt kicsikarni a rokonságból......
2010. jún. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát kérni tényleg nem volt szép,de..van ahol van olyan szokás,hogy a temetésen a virág árát inkább az özvegynek adják.Mi sem tudtunk róla,csak Apukám temetésén a távolról jött rokonok pénz adtak Anyunak,később derült ki,hogy ahonnan Apum származott,ott ez a szokás.Furi volt,de jól jött a pénz.....
2010. jún. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Egy temetés több mint 500000ft.

Egy koporsót se lehet 200000-ből venni.

És akkor a virágok,pap,sírhely,sírkő,szertartás stb...

Errefelé egyre elterjedtebb,hogy egy csál,vagy kis csokor virág,a többit odaadják az özvegynek(egy csokor mondjuk 3-4 ezer,egy koszorú 15ooo.Teház 10-et kap az özvegy,+ a csokor)

Teljesen normális.Az elhunyt nem tud mit kezdeni a koszorúkkal,viszont az ittmaradottaknak gondoskodni kell a sírjáról,eltemetéséről.

Szerintem meg az nem normális,ha egy kamasz meg meri kérdőjelezni egy felnőtt elmebeli képességeit....

Egyébként ha ennyire érzéketlenek vagytok,minek mentek egyáltalán a temetésre?Villogni?

2010. jún. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó:Azért modoráltabban is ki lehetett volna fejteni
2010. aug. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!