Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? beleőrülök...

Hogyan tovább? beleőrülök ebbe az állapotba

Figyelt kérdés
Mindig egy önbizalommal teli lánynak tartottam magam aki megállja a helyét mindenhol. De most rákell jönnöm,hogy mégsem. 17éves vagyok 2év múlva érettségizek és fogalmam sincs hogyan tovább. Nemtudom miből tudnék megélni,milyen szakma milyen munkahely lenne számomra az ideális,mert az sajna nem elég hogy szeretem az állatokat. Állatorvosnak nem lennék képes tanulni,elbuknék. 2éve elkezdtem egy szakmát(vendéglátó) de nem szeretnék a szakmában dolgozni ill gyakorlatozni sem! Ezért leérettségizek,de fogalmam sincs hogyan tovább. Egyszerűen nemtudok döntést hozni semmiről. Pedig ez eddig nem igy volt. A szüleim eltartanak,de nekik is van sok adóságuk ill anyagi gondjuk és még én is itt vagyok,félek hogy ha abba hagyom a tanulást elküldenek dolgozni és igazuk is lesz,de még nem állok erre készen(nem azért mert letörik a körmöm ha dolgoznom kell) csak egyszerűen nem. Lehet a beilleszkedéstől félek vagy nemtudom. Tanácsokat szivesen várok. köszi.
2010. máj. 31. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, van pálya választási tanácsadó vagy minden nagyobb városban FIT. Keress fel egy iskola pszichológust és segítenek.
2010. máj. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sztem húzd az időt diákmunkával, abba nem köthetnek bele, és nem is kötelezed el magad. Ha majd megtalálod, mit szeretnél csinálni/továbbtanulni, akkor emellett is folytathatod a diákmunkát, hidd el nem rossz az, ha saját korosztályoddal dolgozol együtt, kifejezetten mókás tud lenni, meg egy idő után megszokja az ember az állandóságot is.


Ha az állatokkal szeretnél dolgozni, több dolog merült fel bennem:

1. állattenyésztő, állattenyésztő mérnök, ezek szép szakmák, elvégezhetők. Hogy elhelyezkedni mennyire lehet benne, nem tudok nyilatkozni

2. pl. kutyakiképző, és kutyapanziós. A megbízhatóakat mindig keresik.

3. ha érdekelnek a lovak, és úgyis a turisztika szakon indultál: lovasoktató vagy lovastúra-vezető, - ehhez persze nem árt alapszinten lovagolni tudni.

A mostani sulid sztem ne hagyd félbe, csináld meg a gyakot. Károdra nem fog válni, és gondolkodási időt is ad.


Nézegess álláshirdetéseket, hogy melyik az, amire jobban szemet vetsz, hátha segít a döntésben.

2010. máj. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, ha ez megnyugtat..

A különbség annyi, hogy én most érettségizem. Bejelöltem 3 szakot.. abból 1, amit igazán érdekel, de sajnos olyan magas a ponthatár, hogy esélytelen. Ezért van egy B terv. :) OKJ-s képzés, mellette javítom az érettségim, nyelvvizsgát szeretnék szerezni..

Ajánlom, hogy te is több lábon állj! :)

Egyébként.. én is tök véletlenül találtam rá az álmomra, úgy érzem megtaláltam benne önmagam, és visszatértem a gyerekkoromhoz.. hisz a kezdetektől fogva érdekelt a jogi szak.. háát.. most küzdök érte. :)

Diákmunkával pedig tényleg tudod húzni az időt, és kitudja, lehet olyan munkát kapsz, ami jól megy majd!

Sok sikert! És nyugalom, még van 2 éved, fel a fejjel! :))

2010. máj. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon szép dolog, hogy két évvel érettségi előtt kezdesz el már azon gondolkodni hogyan tovább. Azt ajánlom első körben én is, hogy vállalj diákmunkát. Rengeteg diákszövetkezet van, ahol mindig van egy csomó alkalmi munka. Egyrészt ráérzel milyen dolgozni, másrészt pedig otthon is leveszed a szüleid válláról a terhet.

Aztán pedig a továbbtanulás. Az tényleg nehéz dolog, mert aki még biztosra is tudja mi akar lenni, az sem tudja igazából mit vállal, vagy milyen az a szak, csak elkezdi, mert érdekli. Én azt mondom lődd be mik azok a tantárgyak, amik érdekelnek. Ha állatok, akkor lehet biológia, földrajz. Nézz körül hova kellenek ezek a tantárgyak, hol felvételi tárgyak ezek. Aztán jelölj be minél több szakot. Nagyot nem lehet véteni, ha aköré a tárgy köré csoportosítod az általad választott szakokat, amit szeretsz. És ha van benned kellő kitartás, végig is tudod csinálni.

De elmondom a saját példám. Engem igazából egy tárgy sem érdekelt különösebben, mindegyiket megtanultam, mindegyikből 5ös voltam, de nem tudtam rámondani semmire sem, hogy annyira nagyon érdekel, azt viszont tudtam, hogy inkább reál, mint humán beállítottságú vagyok. Így ki tudtam lőni egy csomó szakot. Felmértem a képességeim, hogy mi az, ami biztosan menne. Igazából mindig is pszichológus akartam lenni, de tudtam, hogy annyira nem érdekel a biológia és az elméleti háttere, hogy azt tanuljam 3-4 éven keresztül. Így döntöttem egy tök más szak mellett, ahol inkább reál tárgyak kellenek. És bár első évben annyira nem érdekelt ez sem, de egyre inkább megszerettem és mára odáig jutottam, hogy egyszerűen imádom.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha rajongsz valamiért, az még nem feltétlenül jelenti azt, hogy azzal is kell elhelyezkedned. Az csak egy kiindulópont, ami segíthet. De lehet, hogy az jön majd be neked, ha az megmarad hobbinak és mellé választasz egy olyan szakot, amit el tudsz végezni.

Remélem sikerül jó döntést hoznod!

22L

2010. máj. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én még akkor is igy voltam mikor felvételi jelentkezést kellett beadni...nagy könyv előttem,és annyit tudtam,hogy humán dolgok nem érdekelnek,továbbtanulni meg mindenképp kell...

igy bejelöltem 3 műszakis kart,majd lesz valami...leérettségiztem,belezugtam egy pasiba,miatta sorrendváltoztatás,felvettek oda ahol a pasi tanult,most államvizsgázok (pasi már rég nincs meg)

már 2 éve itt voltam mire rájöttem mi is érdekel igazán...szintén műszaki,de nem kapcsolódik a mostanihoz,de már ezt nem hagytam itt,bennevolt sok energia...majd szeptembertől


mit veszitettem? semmit...van lassan egy használható diplomám,diákként keresek annyit amiből megélek,szeptembertől meg tanulom azt ami érdekel igazán

22 vagyok,lehet 2 év mulva megint gondolok egyete,és még midnig nincs meg a tökéletes "mi is elszek ha nagy leszek",de nem számit,amig jol érzem magam,van melóm


nyugi,majd eljön az ideje h eltudod dönteni mi akarsz lenni



(anyám erre 40 évesen jött rá mikor megynyitotta a saját boltját)

2010. jún. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekemis ugyan ez a helyzet állt fent. 17évesen csak álltam bámultam h úristen,lassan felnövök,döntéseket kell hozni.Betojtam az érettségitől is. pedig felesleges volt.simán megvolt.aztán választani kellett.Ott lesz a muszály! Nézegettem a híres neves KÉK könyvet amiben fősulik,sulik és képzések vanak.Elolvastam neten minden szakmáróm ami úgy tetszett hangzásra hogy mi mit csinál.Mivel fősulira nem volt elég pontomcsak fizetősre vettek vna fell,így fizet a halál,nameg miből?? Nos egy felsőfokú szakképzést választottam,ez a diploma és az okj közt van.ugyann azt tanulom mint turizmusvendéglátáson a fősulisok,csak 2évbe sűrítve a 3,5helyett így 2X annyi vizsgám is van majdnem vizsgaidőszakban. Ez a vendéglátó szakmenedzser.Tudom h a szakma halott itthon,nade nem kötelező ám itthon maradni!!Ha vanismerős, kint,beszélsz nyelvet menj ki külfölfre! Nézd meg a felsőfokú szakképzések többi szakát is.Igaz nem diploma,de lesz egy felsőfokú végzettséged nem "csak" egy okj,de én mjad még 1 okjt elvégzek utána az biztos!! Én ennyit tudok tanácsolni remélem segitettem.

21L

2010. jún. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm jók a tanácsok:)
2010. jún. 1. 18:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!