Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A többgyerekes apuka egy típus?

A többgyerekes apuka egy típus?

Figyelt kérdés
A Férjem nagyon jó ember, mindent megtesz a lányunkért (1 éves) és értem is. Viszont hát hogy finoman fogalmazzak nem egy házi tündér. Mindent én csinálok itthon, ha megkérem valamire szó nélkül megcsinálja, de kérés nélkül nem. 3-4 gyereket tervezünk, de ha tényleg sikerül, akkor egyedül nem fogom bírni. Nem szeretném most ezzel izélgetni, mert értelmetlen olyan dolog ami még meg sem történt, csak tapasztalatokra lennék kíváncsi aki volt hasonló helyzetben.
2017. nov. 13. 22:02
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
82%
Miért baj, ha meg kell kérni... mert olyan, mintha egy fogyatékossal élne együtt. Anya az egyetlen felnőtt, aki látja, ha van mosatlan, apa meg csak pislog nagyokat, mint egy tehetetlen kölyök, hogy most nem tudja, mit kell csinálni? Kinek van kedve így élni? Egyedül nevelni a gyerekeket és a férjet.
2017. nov. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
89%

Mi abban a sértő a férfira nézve, hogy ha ketten élnek egy lakásban, esetleg ő is vegye észre magától, hogy ott a mosatlan vagy a teregetnivaló?

Az én férjem sem mindenben házi tündér, de az feltűnik neki magától is, hogy be kell rakni egy mosást, vagy megállt a mosógép és teregetni kell. Felnőtt ember, mi lenne, ha egyedül élne? Akkor ki szólna neki?


Szerintem beszéld meg vele, hogy szeretnéd, ha időnként jobban odafigyelne, de az sem a világ vége, ha szólni kell neki és akkor simán mrgcsinálja, amit kérsz.

2017. nov. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Férjem is ilyen a házi munka terén, ami totál nem fair, mert ugyanúgy dolgozunk mind a ketten, kivéve ma :D

Szóval általában indulás előtt 20 perccel ébred, kb. kirohan az ajtón, elmegy dolgozni, mire haza érkezik már fáradt... és különben is pörlekedik, hogy na de nem kórházban élünk, hogy minden nap takarítsunk (takarítás alatt azt érti, hogy eltegye maga után a mosatlant, rendet tegyen maga körül, néha felsöpörjön- mert amúgy gyártja a koszt meg a kupit). Hétvégén úgy kell b..zogatni, hogy figyelj ember vidd ki a tányérod ha reggeliztél, porszívózni is kéne, de nem zavarja hogy én reggel óta pakolok, mosogatok, mosok :D az ágyból nézi végig, ahogy dolgozok. De mindig veszekednem kell vele. Az sem hatja meg, ha lusta disznónak hívom, csak mosolyog és rámhagyja

Amúgy egy áldott jó ember-de ez...

Onnan látom, hogy nézne ki a lakás nélkülem, hogy ha elmegyek egy hosszabb konferenciára haza esek hullán és ott benyögi az ajtóban, hogy bocsika a kupiért.

Legutóbb rászóltam, hogy na azonnal indítson elpakolni,addig meg se lássam, mert nem a cselédje vagyok, hanem egy dolgozó kereső nő....

Ha otthon ülnék egész nap, egy szavam nem lenne.

2017. nov. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
* sajnos olyan, mintha a nagy fiam lenne, nem a férjem :D máskor meg lovag, igazi férfi. De otthon garázda kissrác tud lenni.
2017. nov. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
61%
De amíg csak vigyorgunk meg leszopjuk őket, nem is fognak változni. Minek?
2017. nov. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
68%

Ha leírod, megcsinálja, és ez a lényeg.


A kedvesem mindent megtesz értem, szeret, bókol, meghallgat és segít, bármiben kérem, de a házimunkát magától ritkán csinálja.

De ha megkérem, egyetlen szemrebbenés nélkül takarít, de magától nem veszi észre - pedig élt egyedül elég sokat és akkor sem szaladt lakás :)

2017. nov. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
3gyerekünk van. Az elején ugyanez volt, mindent megcsináltam amire a feleségem megkért. Ma már a napi rendrakás, mosogatás, tanulás a gyerekekkel, fürdetés (csak 1 a másik 2 már egyedül intézi) a kicsi fektetése az enyém. Kérés nélkül. Ez van.
2017. nov. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
15%
25-ös,te aztán nem válogatsz abban hogy hogyan fejezd ki magad....
2017. nov. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
61%

Egy felnőtt férfi már akkor is besegít mindenben, amikor még nincs gyerek. Pl. párom egy ideje nálunk lakik (csak hétköznap, a munkája miatt), és mindig felosztjuk egymás közt, hogy ki mit csinál. Amíg anyu porszívózik, mi elkezdünk főzni, evés után anya tereget, párom mosogat én meg elpakolom a rumlit. Apukám fáradtan esik haza mindig, de azért felkapja még este a felmosór vödröt. Utána persze mindenki csinálja a maga dolgát (tanulás, munka stb)

Ez csak egy példa volt, de szerintem az a normális, ha a munkamegosztás már akkor is működik, amikor még nincs baba. Persze, jó, ha megkéred őt, hogy segítsen, és segít is, de idővel (főleg, ha több gyereket szeretnétek), éreznie kellene magától is, hogy be kell osztani a feladatokat, különben nagyon nehéz lesz egyedül.

2017. nov. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
70%

25-ös ott a pont, igazad van :)

Engem nagyon zavart amikor a páromnak szólni kellett valamiért, hogy csinálja meg. Ez egyáltalán nem ffi-női dolgok kérdése, itt írta valaki, hogy a nőnek az a dolga, hogy... csak szólok, hogy már lemásztunk a fáról.

Szerintem ez annak a kérdése, hogy vki b..lfasz-e vagy sem (bocsi, nem bántásból).

Nekem az exem valami álomvilágban élt, ami akkor rajzolódott ki előttem igazán, amikor együtt éltünk. Valahogy hiányzott belőle a logikus gondolkodás a mindennapokban, holott olyan munkát végez amihez amúgy rengeteg ész és tudás kell. Engem idegesített, hogy ennyire béna, és én nem is lennék képes így élni valakivel, hogy még őt is tutujgassam a gyerekek mellett.

2017. nov. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!