Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A többgyerekes apuka egy típus?

A többgyerekes apuka egy típus?

Figyelt kérdés
A Férjem nagyon jó ember, mindent megtesz a lányunkért (1 éves) és értem is. Viszont hát hogy finoman fogalmazzak nem egy házi tündér. Mindent én csinálok itthon, ha megkérem valamire szó nélkül megcsinálja, de kérés nélkül nem. 3-4 gyereket tervezünk, de ha tényleg sikerül, akkor egyedül nem fogom bírni. Nem szeretném most ezzel izélgetni, mert értelmetlen olyan dolog ami még meg sem történt, csak tapasztalatokra lennék kíváncsi aki volt hasonló helyzetben.
2017. nov. 13. 22:02
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
87%

"Én egy olyan családból jöttem, ahol apukám is mosogatott, vásárolt, takarított, ezt tartom normálisnak."

Mi ezzel a gond? A férjed is megcsinálja, ha mondod neki.

Ha mondani kell, akkor már nem segítség?


Én egyébként máshol húznám meg a különbséget.

Ha egy férfi rendszeresen jó lelkiismerettel pihen vagy szórakozik, miközben a felesége házimunkát végez és vélhetőleg fáradt (pl. munkanap este 9-kor), akkor ez baj. És nem azért, mert nem ő mosogat, hanem mert nem mocorog a lelkiismerete, hogy "szegény feleségem ugyanolyan fáradt lehet, mint én, legalább időnként megcsinálom ezt helyette, mert nyilván ugyanúgy vágyna a pihenésre, mint én".

De sok múlik rajtad is. Ha alapvetés nálad, hogy a férjed egy hülye, mert nem találja ki, hogy te milyen szisztéma szerint tartod helyesnek kiteregetni a ruhákat, vagy elrakni az edényeket, és üvöltözöl vele emiatt, akkor hamar le fog szokni arról, hogy segítsen.

2017. nov. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es! 30 éves vagyok, 2.diplomámat csinálom... kérdezz, mielőtt ítelkezel. A családunkban női ágon nehezen jöttek össze a gyerekek, ezért elkezdtük időben és szerencsénkre rögtön sikerült ezért nem tudtam befejezni az iskolát. Szerintem a kérdésemből egyértelműen kivehető, hogy ez nem egy aktuális dolog, hanem szeretnék előre gondolkozni. A 2.gyerek előtt ha minden jól megy (már pedig ez tőlem függ), akkor a diplomám már meg lesz.

Nem vagyok egy kötözködő valaki egyáltalán. Örülök, ha segít. A kérdésemben nem igazán fejtettem ki, hogy mire gondolok. Például 4 gyereket nem lehet egyszerre megfürdetni vagy fektetésnél ha az egyik mondjuk szomjas és közben a másik is nem tudok egyszerre két helyen lenni.

2017. nov. 13. 23:19
 13/34 anonim ***** válasza:
84%
Majd meg fogod látni, hogy a gyerekek önállósítják magukat, illetve megtanulnak várni, különben megbolondulnátok. Mire a legkisebb 1-2 éves lesz, a legnagyobb már megfürdik egyedül. Aki szomjas, szépen kimegy a konyhába, és iszik, vagy ha még nem képes rá, megkéri valamelyik nagytesót, hogy segítsen neki. Nem kell, és nem is lehet mindent a szülőknek csinálniuk, de így is sok energia kell 3-4 gyerekhez.
2017. nov. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
56%
Miért baj hogy csak akkor segít ha megkéred?Ez a "miért nem jut eszébe magától"szöveg szerintem elég lekezelő,sértő,és cseszegető a férfiakra nézve.Állítsd le magadban ezt a házisárkány stílust.Ha férfi lennék,szerintem nem egy olyan nőtől akarnék 4 gyereket aki így gondolkodik rólam...
2017. nov. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem nemhez kötött észrevenni, ha pl.túlcsordul a szemét a kukában...

Kérdező, még szerencsés is vagy, ha kéred, megcsinálja! :) Az a listás módszer nem hülyeség, több gyerek mellett, gondolom, jobban be kell osztani a feladatokat.

2017. nov. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm 13-as, valóban igaz lesz remélem, amit írsz:).

Utolsó előtti, én ezt nem írtam le, hogy "miért nem jut eszébe magától", hanem, hogy "de kérés nélkül nem", pont, hogy amit Te írtál az a sértő. Ha ismernél tudnád, hogy nagyon nem vagyok az a sárkány típus, 10 év alatt valószínüleg észrevette volna és nem akarna 4 gyereket tőlem.

Igen, tényleg szerencsés vagyok, én is úgy gondolom, de sok gyerek mellé még jobban kell a "közös erő".

2017. nov. 13. 23:45
 17/34 anonim ***** válasza:
91%

A házimunka nem férfi vagy női lét kérdése!

A szüleim pl. mindketten végeznek házimunkákat.

Én meg rohadt lusta vagyok, nem csinálok otthon semmit.

Akkor van kitakarítva, ha a férjem kitakarít. Ha nincs kedve, akkor kosz van és kupi. És? Úgyse jön ide senki, nekem meg jó így, nem is nagyon látom mi van körülöttem, egész nap melózok.

2017. nov. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
86%

"De miért kellene annak lennie? Egy férfinak nem ez a feladata, szerepe. Az a mi szerepünk. Érd be azzal, hogyha megkéred, megcsinálja. "


Na ne mondd drága. Tuti nem nő vagy.

2017. nov. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy egészséges felnőtt ember, akár férfi akár nő, képes házimunkát is, és kereső tevékenységet is végezni. A 21. században elég kevés olyan tevékenység maradt, amit a nemek közötti biológiai különbségek lényegesen befolyásolnak. A nemi szerepek nagy része társadalmi megszokás, amivel az egyén vagy egyetért, vagy nem. Nem a középkorban élünk, szabad másképp is gondolkodni, mint az átlag. A lényeg, hogy azok között legyen erről egyetértés, akik összekötik egymással az életüket.

Kérdező, ha úgy érzed, hogy téged ez a kérdés nyugtalanít, akkor egyszerűen beszéld meg a férjeddel nyíltan. Pl. "Pityuka, szívesen vállalnék veled nagy családot, mert jó embernek ismertelek meg, és szeretek veled élni. A jelenlegi teendőimből extrapolálva úgy érzem, hogy ha 3-4 gyereknél tartunk majd, ott már egyre inkább szükségem lesz a segítségedre az otthoni teendőkben, mert egyedül nem fogom bírni. El tudod-e képzelni azt, hogy (így és így:...) megosszuk majd ezeket a munkákat?" Semmi kertelés, csak elmondod neki az aggodalmadat anélkül, hogy bárki és bármi felett ítélkeznél.

2017. nov. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
18%

Örülj neki hogy ha szolsz megcsinálja ,3 gyerekel is bírni fogsz,nekem 3 gyerekem van igaz a 3. gyerek akkor született mikor a másik 2 már nagycsoportos vagy elsős volt.ha szomjas volt tudott inni,ha éhes volt akkor szolt ha rá értem akkor adtam neki rögtön ,vagy várt picit ,

Nem kell most azon agyalni mi lesz később ,akkor megoldod mikor ott lesz 2.vagy 3. Gyerek amugy is te leszel otthon többet velük.

2017. nov. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!