Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekotthonban nevelkedő...

Gyermekotthonban nevelkedő gyermeknek hogyan tudnánk segíteni?

Figyelt kérdés

Párom gyermekotthonban nőt fel, és van egy kislány akivel tartja még a kapcsolatot. Az a helyzet, hogy az egyik nevelő szerintünk nem úgy viselkedik vele ahogy azt igazából kéne. Legutóbb jelezte, hogy hétvégére szeretne átjönni hozzánk. Ma volt sebpénz osztás, és közölték vele, hogy majd mi adunk neki ha már átjön. :/ De hallottunk olyat is, hogy az egyik nevelő megengedte, hogy nála legyen a telefonja a másik meg erre elvette, és földhöz vágta... :/ Vagy a ruhapénzből nem kap ruhát, lyukas nadrágokban mászkál... stb. Hosszú sora van, és mivel párom is ott nőt fel, tudja, hogy sajnos nem a 13 éves kislány fantáziája lehet élénk :/

A kérdésem az, hogy mivel rokoni kapcsolatban nem vagyunk a lánnyal, így szavunk se lehet, és se számon kérni se tenni nem nagyon tudunk semmit. Nincs vajon valami megoldás erre? Lehetnénk a kislány pártfogói? Hogy igen is számon kérhetjük, hogy hova megy el a ruhapénz ha nem kap ruhát. (számlát persze akárki kérhet akárki nevére...) és lám kapott ruhát, itt a számla... :/ Szóval? Ötletek?



2017. nov. 10. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
legyetek a nevelőszülei. Akkor nálatok van ti gondoskodtok róla az állam fizet valamennyit havonta.
2017. nov. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem fogadhatjuk örökbe, mert a szülei nem mondanak le róla, nem tudom pontosan, hogy mi oka van. Másrészről van egy 6 hónapos kisfiúnk aki körül elég sok a tennivaló.
2017. nov. 10. 19:23
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
A nevelőszülőséghez viszont el kell végezni egy tanfolyamot.
2017. nov. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A nevelöszülö nem fogadja örökbe a gyereket, csak befogadja és neveli. (Cserébe kap érte némi anyagi juttatást is, elötte azonban el kell végeznie egy tanfolyamot)
2017. nov. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen szemét hozzászólásokat minek írogattok? Érdemben válaszolni nem vagytok képesek de fröcsögtök. Ti hány emberen segítettetek? Nézzetek már magatokba...
2017. nov. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%

Teljes mértékben igaza van a 7-es válaszolónak!


Én személy szerint beszélnék az otthon vezetőjével akinek a szava a legtöbbet számít a nevelők körében hogy azért nézzen utána hogy mi zajlik ott, és hogy tényleg mit lehet tenni. Eleve ha egy szülő így bánik a gyerekével akkor a gyámügy eléggé rájuk szállhat, és ugyanígy kellene foglalkozniuk akkor is ha az otthonban vannak hasonló problémák.

Másrészt azt viszont nem értem amit írtál erről hogy nem fogadhatjátok örökbe mert a szülei nem mondanak le róla, akkor nem értem miért van otthonban a gyerek. Nyilván otthonba az kerül akiről a szülei nem tudnak gondoskodni és úgymond otthonba kényszerül a gyerek, de ettől független örökbe fogadhatnátok ha tényleg arra kerülne a sor és vállaljátok és az ő igazi szülei is ugyanúgy tarthatnák a kapcsolatot. De mint írtad nem akarjátok így örökbe fogadni, viszont mégis segítenétek.

legtisztább szerintem az lenne ha beszélnétek a szüleivel hogy van-e valamilyen lehetőség rá hogy segítsenek rajta ha tényleg ilyen problémák vannak bent, meg én azért felkeresném a gyámügyet is ezzel kapcsolatban hogy ott ők erre mit mondanak, meg mennyire van nekik közük ehhez.

A párod aki ott nőtt fel ugye ismeri a helyet, és csak tud valakit akivel ott lehet beszélni arról hogy ti jogosan mit tehettek ezzel.

2017. nov. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Nem vinnyogunk, és nem játszuk a széplelket. Egyébként meg sem fordult a fejemben, hogy ilyen kommenteket is fogok kapni :/ Csak segíteni akarunk, és pont.
2017. nov. 10. 21:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!