Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet belolem jogasz? Nem...

Lehet belolem jogasz? Nem vagyok olyan mint apu igaz?

Figyelt kérdés

Apa allatorvosnak tanult. De otthagyta az egyetemet es tonkretette az eletet. Teljesen. Elkezdett inni majd 3 anyatol lett kb 6 gyereke. Most 61 eves es lenyegeben hajlektalan. Ejjeliorkent dolgozik de a haz ahol elnek...mint a c*iganyoknal.. Osszedolofelben van. Retkes minden. Hanyinger.

Lopott,bortonben ult,verte anyut...

Nagyon elcseszte az eletet. Mindenki utalja. Es egyetemre jart..igy vegezte.

Annyira felek hogy ilyen leszek....

En szakkozepiskolaban kezdtem majd kis buta fejjel ugy dontottem hogy megyek inkabb fel ev utan szakiskolaba mert a legjobb baratnom ott tanult es vele akartam lenni..anyu meg bele is ment.

Nem erdekelt a szakma es tudtam hogy egyetemre szeretnek menni ezert 2 ev alatt leerettsegiztem majd jelentkeztem jog es allamtudomanyi karra igazsagugyre. Amit nagyon szerettem...Imadtam a nagyvarost,voltak barataim,jokat buliztunk,egyutt tanultunk,kondiztunk,HOK-os voltam...de otthon anyunak nem tetszett. Anyu 63 eves es o mar elni akarja a nyugdijas eveit,nem engem akar tamogatni. Allando orditozasok mentek otthon hogy hagyjam ott az egyetemet es inkabb dolgozzak. De szo szerint minden egyes hetvegen. Otthon egy nyugodt percem nem volt. Ment a kiabalas hogy mennyi penzt viszek el..Januartol ezert elkezdtem dolgozni. Kozben diakhitelt is felvettem...amit nagyon banok.. Heti 3x dolgoztam de az a penz semmire nem volt eleg. Totalisan kikeszultem. Elkezdtem tikkelni,remegni. Az elso felevben meg megtudtam csinalni a vizsgaimat. Maganjog,Eu jog 4es lett. Meg szilveszter este is tanultam....

De aztan a masodik felevben mar nem tudtam elmenni a vizsgaimra...szo szerint mar rettegtem tole hogy beszelnem kell mas elott. Vert a szivem es ajulaskozeli allapotban voltam. Ezt megelegeltem...otthagytam az egyetemet. Elkezdtem most dolgozni egy kinai boltban es igy hogy anyu nem cseszeget kezdek rendbejonni. Nincs nyomas rajtam. Az egyetemi nyomassal nem volt bajom,az otthonival volt leginkabb. Az ordibalasokkal..

Most szeretnek jogasz lenni. Jovore visszaakarok menni. De most masik egyetemre. Pazmanyra es onkoltsegesre. Mar kerestem is maganangoltanart hogy tudjak emeltezni. Es havonta 50.000Ftot felreteszek. Magamnak szeretnem fizetni a kepzest.

20.000ftot pedig a torlesztesre teszek felre. 130.000Ftot keresek.

Ti mit gondoltok?

Nem leszek olyan mint apu igaz? En nem akarom elrontani...

Anyu sokszor mondja hogy olyan vagy mint az apad de nem akarok olyan lenni.

Allitolag apu iszonyu eszes volt. Nagyon jo memoriaja volt. Hamar tanult,de lusta volt.

Anyu ezt latja bennem is...

Nem leszek olyan mint o igaz?

Osszehozhatom ezt igaz?

21/L


2017. nov. 6. 13:17
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem nem szép dolog anyukádtól, hogy apádhoz hasonlít. Az se, hogy nem támogat, persze nem ismerem a körülményeit. De én úgy gondolnám, hogy legalább bántani a nem kéne.


Lehet, hogy hasonlítasz apádra, de te nem ő vagy. Ha anyád ezt sulykolja, akkor szorítsd vele minimálisra a kapcsolatot.


Amúgy én jogot végeztem, szerintem megoldható az egyetem mellett a munka, csak mondjuk olyan melo kene, ahol vizsgaidőszakban elengednek. Kitartás!

2017. nov. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
80%
Nem leszel.
2017. nov. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
40%
Hanyadjára akarod még kiírni?
2017. nov. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
5%
HÖK. Jobb ember nem leszel tőle az biztos.
2017. nov. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim válasza:
93%

Szia Kérdező!


1., Anyád egy ro.h.a.d.é.k. Az a minimum, hogy ha a saját életét elqrta, akkor a gyerekét presszionálja egy jobb élet felé, amit kizárólag tanulással lehet elérni.

2., Szakítsd meg az egész családoddal a kapcsolatot, sajnos itt csak magadra számíthatsz. Neked kell előteremtened rá a pénzt, de mindenképpen tanulj!!

3., Nem, nem leszel olyan mint apád, vagy anyád, legyen öntudatod, és tegyél meg mindent azért, hogy talpra állj, és irányba tedd magadat. Ez nehéz lesz, gyötrelmes, és lemondásokkal teli pár év, viszont utána már csak rajtad múlik, hogy mennyit fogsz keresni amivel felhozhatod magad egy kellemesen jó életszínvonalra.

4.,Senkire ne hallgass a céljaid elérésének érdekében, tűzz ki lépésről lépésre a célokat, és valósítsd meg! Na hagíd hogy anyád vagy bármelyik lébec g.e.c.i belepofázzon, mert ha rájuk hallgatsz a te életed is olyan sz.a.r lesz mint az övék!!!!!!

Kitartást kívánok hozzá, és hajrááá!!!!! 36/f

2017. nov. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Rajtad múlik, hogy hogyan ės hol vėgzed. Ha van kitartás ės akaraterőd (nehėz lesz) akkor munka mellett is elvėgezheted az egyetemet. Szar nėlkülözős ėvek lesznek lehet, akár kevesebb buli blabla, de túl lehet jutni így is. Visszagondolva pedig nem fog vėszesnek hangzani. Pár ėv szar, de utána egy jobb ėlet remėnye.

Vagy tinglitangli módon csinálgatni ezt azt ami mondjuk jó de olyan jövő ahogy adja. Lesz is, nem is. Csakis rajtad áll melyiket szeretnėd jobban ės tudsz e áldozatot is vállalni ėrte.

2017. nov. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
76%

Ne haragudj, de az anyád semmivel sem jobb, mint apád. Csak egy elmebeteg mondja a gyerekének, hogy ne tanuljon, inkább vállaljon valami putri melót.

Szerintem te nem vagy olyan, mint az apád. Egyébként az, hogy valaki otthagy egy egyetemet, még nem kell, hogy tönkretegye az életét. Én 2 egyetemet hagytam ott, mégsem ment tönkre az életem, megtaláltam a hivatásom, és jól keresek. Pláne nem verek senkit és nem mentem börtönbe. Apád egyetem-otthagyásos története csak szar, harmatgyenge kifogás egy lusta, szar ember viselt dolgaira.

Nyugodj meg, sokan végzik a jogi egyetemet levelezőn, pl. én a Pázmányra jártam, ott csak szombaton kellett suliba menni, tehát abszolút végezhető volt munka mellett. (Csak én otthagytam :D)

Ne add fel,meg fogod tudni csinálni, ennek semmi köze ahhoz, hogy az apád milyen volt. A kérdésed alapján is látszik, hogy te más ember vagy. Hajrá, kitartás!

2017. nov. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Annak, ahogy apád végezte,semmi köze az egyetemhez, sokkal inkább az alkoholizmusához. Neked meg kéne egy jó pszichológus, vagy legalább egy önismereti csoport, és az, hogy elköltözz anyádtól, a saját érdekedben.
2017. nov. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
76%
Vótmá
2017. nov. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag ugyanazt leírhatnám, mint #5.

Annyival kiegészítve, hogy azért hosszú út vezet oda, hogy valaki egy alkoholista roncs legyen, és minimális akaraterővel elkerülhető.

2017. nov. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!