Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen nehéz ezt...

Tényleg ilyen nehéz ezt elfogadni? Enyhülnöm kéne?

Figyelt kérdés
Szüleim 10 hónapja külön élnek. Engem villámcsapásként ért a hír, teljesen magam alatt voltam az első hónapokban, sokszor még most is. Édesapám mostmár szinte minden telefonbeszélgetésünknél hangoztatja, hogy látogassam meg őt, ismerjem meg az új élettársát. Hiába mondom, hogy nem vagyok kíváncsi rá, nem tudja megérteni. Éveken át csalta anyut ezzel a nővel, és azt várják, hogy rögtön a karjaiba rohanjak? Apuval tartom a kapcsolatot, szívesen találkozok is vele, bár úgy érzem rá sem tudok már úgy felnézni ahogy előtte. Azzal, hogy anyut annyi éven keresztül átvágta, kicsit mintha minket is átvert volna tesómmal... Mindketten komolyan elzárkózunk a találkozás elől, ezt még sem tudja megérteni, sokszor vitatkoztunk miatta, azt hiszi anyu hangol minket a találkozás ellen. Mit tehetnék? Engedjek? De miért kéne jópofiznom valakivel, akit legszívesebben "leköpnék"? Ez így erős, és tudom hogy ehhez több minden kellett, nem csak ez a nő, de képtelen lennék nyugodt szívvel egy asztalhoz ülni vele, egyszerűen a gondolattól is rosszul vagyok! Hogyan értessem meg apuval, hogy erre még jó darabig ne számítson? Talán soha... 20/L
2010. máj. 30. 01:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ne aggódj én sem bírnám elviselni az idegen nőt. Magamat ismerve mindenféle ocsmány szavakkal illetném, olyanokkal, ami a legeslegrosszabbul esik neki (nem túl bonyolult kitalálni, hogy mi esik a legszarabbul egy ilyen nőnek), utána úgysem hívnának és nem is kellene mennem, de ez én vagyok, neked nem kell így viselkedned, inkább próbálj megbékélni, apukád is tartja veled a kapcsolatot, ez azért nagy kincs. Menj el hozzájuk, talán kellemesen fogsz csalódni, sosem tudhatod!
2010. máj. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Édesanyám az 5-ből másfél éve tudta, hogy apu csalja... apu vígan eléldegélt "két nő között", révén, hogy vidéken dolgozik, nehéz is lett volna megakadályozni! Próbálták helyre hozni, de végül vita robbant ki a nő és apu között, anyu és apu között, aminek a vége az lett, hogy egy vasárnap este anyu minden cuccát becsomagolta és közölte, hogy oda megy ahova akar, ide többet nem kell visszajönnie. Én ebben őt abszolút megértem, viszont azt tisztáznunk kell, hogy ő SOHA egyetlen egy rossz szóval nem illette azt a nőt... A férfiakat jó darabig szidta ("minden pasi egyforma" stb, és hihetetlenül maga alatt volt, de a nőt soha. A nőnek három pici gyereke van, és férje volt neki is! Nem csak egy családot tettek tönkre, kettőt... ráadásul simán ott hagyta a kölykeit az apánál. Milyen anya az ilyen?? Tisztában vagyok vele, hogy valahol ebben éppúgy hibás volt a nő férje, és anyu is, akár csak az a nő és apu, de azért még is csak ők hozták meg a végső döntést, miszerint kilépnek a családból, az már csak jól jött, hogy anyu kirakta aput. Ha annyira család szeretőek lennének, akkor apu nem hagyott volna el minket 30 év házasság után, a nő nem hagyta volna el LEGALÁBB a gyerekeit! Aztán tudni kell azt is, hogy mi már nem tudjuk fenntartani a nagy családi házat, költöznünk kell, amint eltudjuk adni, valószínű egy lakótelepi lakásba, ami megint hihetetlenül nagy változás lesz. Egyetemisták vagyunk tesómmal mindketten, ami szintén nem kevés pénz sajnos, én ráadásul olyan helyre járok, ahol még diákmunkát sem lehet vállalni igazán... Tesóm még megoldotta Pesten. A nő semminemű anyagi támogatást nem enged felénk, mondván, hogy az biztos anyunál landolna... Ezt apu volt hogy megszegte, és a koleszt, vagy a havi kaja pénzünket a kezembe nyomta egy találkozásnál, néha töltött a telefonunkra pénzt, vagy csak úgy utalt egy kis zsebpénzt, de a nő képes és lenyomozza, számon tartja mennyi pénzt kap, abból mennyi van meg, mit mire költött, és kiverte minden alkalommal a dilit hogy hogy képzeli ezt... Most akkor normális? Első pár hónapban apuval is csak telefonon tartottuk a kapcsolatot, akkor sem beszéltünk túl sokat, aztán amikor kicsit lenyugodtam, elkezdtünk találkozgatni is pár órákra, de én egy smucig, gerinctelen nőt egyáltalán nem akarok megismerni! Legalább is még jó darabig még nem!! Amint ő is hajlandó lesz nyitni olyan téren, hogy hagyja hogy apu támogasson minket amennyire szeretne (nem amennyire mi szeretnénk!), akár anyagilag is, és nem csap hisztit belőle, talán én is megfontolom a dolgot!
2010. máj. 30. 12:01
 13/17 Gyenes Tamás Nűnű válasza:
Anyudnál azért nem árt kitudakolni, hogy fogadná a közeledésedet apud új párja iránt.
2010. máj. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha egyetemisták vagytok,akkor még jár a gyermektartásidíj mindkettőtöknek!
2010. máj. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Épp ezt akartam írni, a leírtak alapján anyukád forduljon bírósághoz, és fentiekre hivatkozva kérje a legmagasabb tartásdíj megállapítását, egyetemistákra (ha nappalin végzi, jár)az kettőtökre 40 %. Lehet, hogy azok után már nem is kell majd neki apukád. Aki 3 kisgyereket el tud hagyni, két családot szétrombolni, aki nem engedi egy apának, hogy támogassa agyerekeit....Te tényleg komolyan kérdezted, hogy találkozz-e vele?! Eszedbe ne jusson!!! Kerülni az ilyet, mint a bubopestist!!! Ezt a stílust lehet, hogy apukád is hamar megunja, és otthagyja a nőt. Hallottam már ilyet, nem egyet. Lakva már nem biztos, hogy annyira izgis a dolog.
2010. máj. 31. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Azonnal kérjen anyukád gyerektartást!!!

Vagy akár te magad!!!

Nem értem, miért hagyjátok, hogy apukád semmivel se támogasson titeket! Ez a KÖTELESSÉGE.

Látom, te tovább4ra se érted és az új nő ellen fújsz, de lrtsd meg: apukád csalta anyukádat 5 éven át, ahzudott nektek folyamatosan, majd választott egy új nút helyettetek, a családja helyett. És ő nem támogat titeket. Ehhez az új núnek nem sok köze van, nem tart pisztolyt apukád fejéhez, apukád azért van még mindig vele, mert ez neki jó, jobb, mint veletek!

Szóval ne a nőt gyűlöld, nem erőszakolta meg apukádat...

2010. máj. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Én csak annyit mondtam, hogy képtelen lennék egy asztalhoz ülni vele és bájcsevegni, amikor legszívesebben rá sem néznék. Nem vagyok kíváncsi a főztjére, a sztorijaira, az életére, a bájvigyorára, semmijére. Anyu elengedte aput, beletörődött, a helyzethez képest elég jó viszonyban is vannak, még nem mondták ki a válást! Ezért nem akart bírósághoz fordulni, apu biztosított minket, hogy támogatni fog lehetőségéhez mérten. Mondom, egyáltalán nem zsugori, ha titokban tud, akkor mindig küld vagy ad pénzt, ráadásul nem is keveset, annak ellenére hogy tudja ebből balhé lesz azzal a nővel. Persze a nő azt szeretné, ha azt a fizetést is inkább rá, vagy az ő gyerekeinek szánt apróságokra költené, ebben apu nem annyira partner, ha egyszer az ő gyerekei is rászorulnak, miért tartsa el egyedül másét, ha egyszer nekik is van apjuk?! Ezért, illetve talán a békés helyzet miatt nem utálom aput, ő még is csak mellettem volt mindig, és van is, ha szükségem van rá, támogat, míg ettől a nőtől soha egy jó szót sem kaptam, de még azt se, hogy jól van, nesze karácsonyi ajándék, mert te vagy a párom gyermeke... Még ekkor sem akart semmiféle apró ajándékot venni APU PÉNZÉBŐL nekünk, mert az biztos nem is hozzánk kerülne... Egyszerűen nem tudom ép ésszel felfogni az önzőségét, zsugoriságát. Igen, azért a mai napig dühös vagy mindkettőjükre, hogy ennyi időn keresztül átvágtak ilyen sok gyanútlan embert, nem csak minket, egy másik családot is tönkre vágtak! De a nőre alapjáraton nem csak ezért nem vagyok kíváncsi! Ha ő hajlandó lenne kicsit nyitni, nem úgy állna hozzánk mint valami parazitákhoz, akkor lehet én, illetve tesóm is szívesebben nyitna, és menne el hozzájuk mondjuk egy vacsorára!
2010. máj. 31. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!