Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után lakás kiadása...

Válás után lakás kiadása albérlőnek?

Figyelt kérdés

Pár éve elváltunk a feleségemmel van egy közös lakásunk fele-fele arányban.Én elköltöztem a rezsit az exnejem intézte mivel ő használta én csak a fele lakás után járó adót fizettem.Időközben elköltözött külföldre most üresen áll az ingatlan.

A kérdésem,ha netán ki akarja adni albérletbe azt a beleegyezésem nélkül is megteheti?



2017. okt. 13. 18:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Engedélyed nélkül csak a saját részét adhatná ki, ha külön választható a lakás, egyébként nem.


De ha beleegyezel, akkor a bérleti díj fele neked jár.

2017. okt. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Eladni, elfelezni a pénzt. Miért jó neked, hogy egy lakásban áll a pénz, amit sosem fogsz látni?
2017. okt. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Én hiába akarom eladni,ha az exem nem akarja kifizetni meg nem tud.

Kimentek a gyerekkel külföldre és,ha nem jön össze legyen hová hazajönni.

2017. okt. 13. 19:41
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem akarok AZ a válaszoló lenni, de ilyen esetekre van a bíróság. Ha nem tud kifizetni, akkor el kell adni. Ha nem hajlandó eladni, akkor a bíróság adatja el, de olcsóbban jöttök ki, ha a perköltséget megússzátok.

Ez így igazságos, mindenki megkapja a maga részét és megy a dolgára.

2017. okt. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen,de ezzel a gyerekemet kitenném az utcára.
2017. okt. 13. 19:52
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Miért, az anyjuk nem tud albérletbe menni?
2017. okt. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%

"Időközben elköltözött külföldre most üresen áll az ingatlan."

"Igen,de ezzel a gyerekemet kitenném az utcára."


Most akkor mi van? Értem, hogy rossz színben kell feltüntetni az exet, de kicsit következetesebben kamuzz. Egyébként miért kéne kifizetnie téged? Te is kifizetheted őt. Vagy simán eladjátok valakinek a lakást és felezitek az összeget. Nem bonyolult. Lehet a bíróságon is hülyéskedni, majd elárverezik a lakást aprópénzért, és akkor aztán mindenki k_urva jól jár.

A gyerek meg miért kerülne utcára? Nincs neki apja véletlenül, akihez mehetne?

2017. okt. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ha netán hazajönnének,mert valami oknál fogva nem jön össze a munka és közben eladjuk a lakást akkor a gyereknek nincs hova menni.

Hozzám nem tud jönni,mert a párommal ketten élünk 1 szobás lakásban.

Utána meg hallgatom az exem,hogy milyen szemét vagyok,mert a gyerek feje felől kivettem a tetőt.

Igazából váláskor abban egyeztünk meg,hogy nem fizetek gyerektartást cserébe a lakás részemet a gyerekre iratom.

Csak ezt a bíró nem engedte.

És most van egy fél lakás a nevemen amivel semmire nem megyek.

2017. okt. 13. 20:24
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

De mennél, el kell adni és kész. Vagy szép szóval, vagy máshogy. Ha nem akarod, akkor maradjatok továbbra is az egy szobában. Most bűntudatban tartanak hogy "nem lesz hova mennie a gyereknek", csak ez nem igaz. Az anyja kibérel egy lakást a részéből és máris van hova mennie, ti meg elszabadultok az egy szobából. Persze hogy tiltakozik az ex, neki nagyon kényelmes a teljes lakás ingyen, amiből sosem látsz majd egy fillért sem.

De mindenki úgy él, ahogy akar.

2017. okt. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
ma 20:29 +1,kérdező ne lgyél madár.
2017. okt. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!