Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy elengedjenek a barátommal nyaralni?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok. Hívott,mennyek vele meg a szüleivel görörgországba.Hogy vegyem rá a szüleimet? A volt barátnője,aki annyi idős volt mint én, őt tavaly elengedték vele.Kérlek, segítsetek, nagyon fontos, nagyon szeretném!
2008. okt. 21. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát tudod az az igazság,hogy én a te korodban nemhogy nyaralni a fiummal, de még discoba se mehettem.Tudom mindig változik a világ, de én sem engedném a gyerekem ilyen fiatalon el a barátjával,hiába vannak ott a szülei.Félteném.

Elhiszem hogy mennél szívesen,talán ezzel kezd a szüleidnél is,hogy mennyire szeretnél,és hogy bízzanak benned,nem lesz baj,stb, de amúgy számíthatsz arra hogy elengednek?Sokmindentől is függ ám,mióta vagytok együtt, a szüleid mit tudnak a kapcsolatról stb.Az az igazság ám hogy ígérgethetsz fűt-fát nekik, sajnos ha féltenek ls nem akarnak akkor úgysem engednek,mert végülis nem a szomszédba mennél.A lényeg hogy légy őszinte és fogadd el akárhogy is döntenek,ők a szüleid,és ők a felelősek érted.lehet hogy túlkombinálom, de mondom én nem engednélek.

2008. okt. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Egy éve hogy együtt vagyunk , a szüleim szeretik, kedvelik őt.nyár elején már hívott, akkor anyukám csak azért nem ment bele,mert hogy rossz lett az évvégim. most teljesen jóltanulok, egy szavuk nem lehet,nincs is szó sok napról, csak egy párról, de mégis olyan érzésem van, hogy nemfognak elengedni:(
2008. okt. 21. 20:43
 3/12 A kérdező kommentje:
szeretnék még válaszokat! előre is köszi
2008. okt. 21. 20:44
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Február, hol a nyár?"

komolyan már most aggódsz azért hogy mi lesz veled nyáron?... fúúúú addig még sok viz lefolyik a Dunán, talán még el is engednek...:)

tavaly ilyenkor nem is mertem közös sátorozásra gondolni a barátommal, azt hittem nem engednek majd el, végül 2x is voltam, tény az, hogy nem vagyok 14...de mégis annyira féltem h nem engednek el.

Mondjuk ha őszinte vagyok én sem engedném el a lányomat a barátjával akármilyen aranyos, max úgy ha szülői felügyelet alatt vagytok, az azért mégis más. És azért be kell látnod, akkor is ha nem tetszik, hogy még csak 14 vagy. Engem ha idén nem engednek akkor is elmegyek a barátommal, hisz vagyok már 18...senki semmit nem tehet...

próbálj minél jobban tanulni, tégy igéreteket és tartsd is be őket, akkor talán elengednek:)

Remélem sikerül:D puszi

2008. okt. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszi:)amugy jövöhéten mennénk:) persze ottlesznek a barátom szülei is,mindenképp "felügyelet" alatt lennénk:)
2008. okt. 21. 21:04
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Én 17 évesen mentem elöször a barátommal nyaralni, igaz akkor felügyelet nélkül, de nagyon nehezen engedték meg, pedig akkor már több mint egy éve együtt voltam.

Szerintem minél előbb ülj le velük megbeszélni, van egy olyan érzésem, hogy ez nem lesz egy túl egyszerű menet. Ha régebben vagy együtt a barátoddal, akkor érvelj azzal, hogy mennyi idős a kapcsolat, és, hogy érettek vagytok már erre.

Érvelj azzal, hogy külföldre mennétek, és neked ez nagy lehetőség, hogy világot láss

Érvelj a szülői felügyelettel. Esetleg be is mutathatod egymásnak a két szülőt, hátha úgy megnyugszanak.

A volt barátnőjét ne mond. Minden szülő másként neveli a gyerekét, őket ez nem fogja meghatni.

Egyébként nem elkeseriteni akarlak, de a 14 éves lányomat én se engedném el a barátjával nyaralni, még szülői felügyelettel se. Pedig még most se vagyok olyan öreg, 20 éves vagyok. Persze azért próbálkozni lehet, sok sikert mindenesetre.

2008. okt. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :(
2008. okt. 21. 22:00
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
esetleg ha a barátod szülei beszélnének anyuddal, persze miután te is kicsit érveltél, meggyőzhetnék ők is ha már más nincs h télleg vigyáznak rád stb
2008. okt. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát tudod,a 14 éves lányomat én sem engedném még el egy fiúval közös nyaralásra.Eléggé laza erkölcsűek lehetnek a fiúd szülei is,ha ebbe beleegyeznek.Szerintem neked még egyenlőre a sulira kellene koncentrálnod,és nem a fiúzásra.

Ezzel kicsit még ráérnél.

2008. okt. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
Mivel a fiú szüleivel mész, így a szüleinek kellene elkérni téged a te szüleidtől. Szerintem ez lenne a legjobb, de ez annyira tán nem is gond ha már 1 éve jártok.
2008. okt. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!