Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt normálisan...

Hogy lehet ezt normálisan megoldani?

Figyelt kérdés
7 hónapos terhes vagyok, egyre többet gondolok a kicsi érkezésére, életére, rendezgetem a baba holmikat... :) Az első babánk, így igen izgatott vagyok. Nagypapám kb 50 km-re lakik tőlünk. Látogatásunk során hangsúlyozta, hogy nagyon szeretne részt venni a dédunoka életében, és reméli ugyanilyen sokszor kijárunk hozzá majd a picivel is. Van náluk kutya, macska, kacsa, liba, tyúk, malac, kis csibe, néha nyuszi is, szóval igazi kincses udvar lehet egy gyerkőc számára, így én pláne szívesen mennék is majd a picivel, viszont itt jön a bökkenő. Mivel állatokkal foglalkoznak egész nap, rohangálnak ki be, egy csepp igényük sincs a tisztaságra... Ugyanazzal a papuccsal bemennek a szobába, amivel előtte a baromfi udvarban mászkáltak, simán lekotorják a pörköltes csontot a szőnyegre a kutyának, a fürdőszoba is hagy kívánni valót maga után enyhén szólva. Pár éve lett egy párja a nagyapámnak, aki még trehányabb... Egy gyereket ha már mászik, totyog stb nyilván nem tudok az ölembe ragasztani, de azt sem szeretném ha ott csúszna mászna a földön. Hogy mindig ők jöjjenek, az a keltetés miatt kivitelezhetetlen, jó pár hónapig otthon kell lenniük éjjel nappal a csibék miatt. Én elbírom viselni azt a pár órát amíg ott vagyunk ebben az állapotban, és a gyereket sem fogom óvni a széltől is, de nem látnám helyesnek így... Hogyan lehet ezt békés úton megoldani? Már kitakarítani sem lehet úgy, hogy ne maradjon mocskos az a szőnyeg!
2010. máj. 28. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
felnőtt anyukád/apukád is abban a házban,az állatok melltt,meg te is voltál ott kisgyerekként sokat, a te gyerekednek sem lesz baja nyugi
2010. máj. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez már tényleg nagyfokú igénytelenség. Nem értem. Az én mamám sem a legtisztább, de a szobáit azért tisztán tartja, nem eteti benn a kutyát, stb.Kérd meg őket, hogy egy kicsit jobban figyeljenek a tisztaságra, a baba miatt. Gondolom megértik.Vagy vigyél magaddal mindig egy vastag plédet, és azt terítsd majd le, ha mászni fog a babád.És legyen nálad törlőkendő is.
2010. máj. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tévedsz. Nem azért ilyenek mert állatokkal foglalkoznak. Állatok mellett is lehet tisztának lenni. Ők ilyenek, maguk... Amúgy meg nem lesz a gyerekednek semmi baja. Én is állatok között nőttem fel és akkor nem lehetett akkor tisztaságot tartani és lám itt vagyok sőt utoljára beteg általánosban voltam. Nem kell túlfélteni.
2010. máj. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Úgy érzem nem parázom túl a dolgot. A nagyszüleim még édesanyám kis tini korában elváltak, papám ezután költözött oda, ahol most is él, anyuval nem sokat törődött. Kb 3-4 éves voltam, amikor anyu felkereste nagypapámat, azóta tényleg minta apa és nagyapa volt! Amíg egyedül élt igényesebb volt, felporszívózott, nem vitt állatot a házba (kivétel a kutya, de az nálunk is van, nem zavar). Amikor pár éve odaköltözött az új párja, akkor kezdtek el komolyabban foglalkozni az állatokkal, és úgy mond eligénytelenedni. Sosem értettem egy nőben hogy nincs annyi, hogy legalább papucsot váltson mielőtt belép a szobába, de nem az én otthonom, gondoltam nincs jogom beleszólni ők hogyan élnek, mit csinálnak! Nem érzem úgy hogy túl reagálnám, mint említettem nem szeretném majd a széltől is óvni, de azért azt sem szeretném, ha a baromfi és macska ürülékes, állatszőrös, sáros, mocskos, mindenféle kaja maradékos szőnyegen mászna a babánk!

Igazad van, nem is úgy gondoltam, hogy az állattatás egyenlő az igénytelenséggel, de mivel egész nap ki-be rohangálnak ők úgy gondolják csak fölösleges hercehurca minden alkalommal lábbelit cserélni, legalább metlakin avagy tálból etetni a kutyát, stb...

2010. máj. 28. 16:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!