Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondta neki, hogy apa?...

Miért mondta neki, hogy apa? Azt hiszi, hogy ő az apukája?

Figyelt kérdés

Tegnap átjött hozzám egy régi jó barátom és a 4 éves lányom játszani akart velünk, leültünk vele játszani. Később amikor ment volna haza, a lányom nem akarta, hogy elmenjen ezért itt maradt addig ameddig le nem feküdt aludni, de amikor mondta, hogy most már tényleg megy a gyerek elengedte és azt mondta neki, hogy "szia apa" és megpuszilta. Ő meg csak nézett és pár másodpercig elgondolkozott utána pedig kiment a szobából és elment.

Az igazi apjával nem nagyon tartjuk a kapcsolatot...azt sem tudja mi van velünk, de engem sem érdekel, hogy vele mi van. Most először mondta neki, hogy apa. Szerintetek azt hiszi, hogy ő az apja vagy csak szeretné?


2010. máj. 28. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Valószínű hiányzik neki egy apuka,és ezért azt szeretné. és mit szólt a "párod"? vagy nem vagytok párkapcsolatbanM
2010. máj. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Érdekes eset...


Szerintem a gyerek nagyon álmos volt, és talán igazán kiváncsi az apjára, és a puszi, mivel eléggé közeli kaqpcsolatot jelent, arra gondolhatott hogy talán. Ha egyszeri eset volt, ne beszélj még vele erről. Ha máskor megtörténik beszélj vele, magyarázd el szépen a dolgokat neki, érthetően, ahogy egy 4 éves feltudja fogni. Mesében is láthatta esetleg és felvetődött benne a gondolat...

2010. máj. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hallja innen-onnan, hogy egy apa hogyan viselkedik, és eljátszotta, hogy neki is van.Nem csodálkoznék, ha az oviban is elmondaná, hogy van apukája.
2010. máj. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszi, hogy ő az apukája, hiszen biztos nem utaltál ilyesmire, míg ott volt nálatok a barátod. Viszont az elköszönés módja azt mutatja, hogy nagyon-nagyon hiányzik neki az APA!
2010. máj. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szeretné....a lányom 8 hónapos volt,amikor az apukájával szétválltunk. a bölcsi, az ovi volt a fordulópont, amikor elkezdte pedzegetni,hogy az övé mért nem él velünk.

A jelenlegi páromat a második találkozásukkor "leapázta" és fogta a kezét.

persze,hogy szükségük van arra,hogy legyen egy apafigurájuk. A barátod kisugárzásában lehett valami amitől a gyerkőc ösztönösen biztonságban érezhette magát és ezért szaladhatott ki a száján.a picik hiperézékenyek és lehet a barátodban valami,amire neki nagy szüksége lenne.

Az idő minket igazolt, a lányom végülis úgy oldotta meg a problémát saját magától,hogy az igaz apját hívja apának, a páromat pedig "gondviselő apukám"-nak

mert ahhoz ő a lányom ragaszkodott, hogy a "ki is vagy te nekem?" kérdés tisztázásakor, az "apa szó benne legyen a megfogalmazásban :)

2010. máj. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Megutdom érteni a kislányt. Én apukámat 5 éves koromban láttam utoljára (10 éve elég hosszú idő) Mikor anyukámnak lett egy barátja olyan 6 éves koromban szinte rögtön apának hívtam. De sajna szétmentek és most van valakije meg egy gyönyörű 6 hónapos hugicám. Majd ha a lányzó nagyobb lesz kinövi ezt (én is kinőttem), de a 3-4-5 éves kor az amikor leginkább van a gyermeknek egy apukára és egy anyukára. És valószínű, hogy az oviban hallhatta ahogy mások beszélgetnek a szüleikről és amikor a kicsikért nem anyukájuk megy hanem apukájuk. Valószínű megakarja tapasztalni (én is mindig erre vágytam de most már nem). Mayura
2010. máj. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!