Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi baj van az általánosítással...

Mi baj van az általánosítással? Nincs olyan aki a világ összes emberének minden tulajdonságát személyre szabottan lebontja!

Figyelt kérdés

szóval persze, hogy általánosítunk, hiszen a többségre igaz. Kivételek mindenhol vannak tehát nem értem miért kell ezt sértésnek venni. Akinek nem inge, ne vegye magára.

Elnézést ezt azért írtam ki, mert néhány egyénnek szokása ezzel kezdeni a mondandóját. Akaratlanul is elolvasom mikor végigfutok a válaszokon, nem tudok szelektálni a válaszok között.


2010. máj. 27. 19:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Tudod, akinek nem inge nem veszi magára, aki magára veszi, az valószínűleg érintett a dologban, nem kell rá reagálni, ha visszaszól (bár én nem bírom ki, hogy ne szóljak vissza, imádok vitatkozni) :)
2010. máj. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Igen,de általánosítani akkor sem szép dolog.Ez olyan szemellenzős látásmódra utal,hogy valaki mindenkit ennek meg annak titulál.Persze ettől még korántsem biztos,hogy a kérdés feltevője szűk látókörű,de az általánosítás akkor is erre enged következtetni.Akár vonatkoznak valakire a leírtak,akár nem.
2010. máj. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha egy adott stilusu, munkabeosztású, felfogású, származású emberről mondassz véleményt magára fogja venni, mivel ő is beletartozik!

Mégis ő honnan a jó büdös fenéből tudja, hogy te nem rá értetted?

2010. máj. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!