Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi baj van az általánosítással...

Mi baj van az általánosítással? Nincs olyan aki a világ összes emberének minden tulajdonságát személyre szabottan lebontja!

Figyelt kérdés

szóval persze, hogy általánosítunk, hiszen a többségre igaz. Kivételek mindenhol vannak tehát nem értem miért kell ezt sértésnek venni. Akinek nem inge, ne vegye magára.

Elnézést ezt azért írtam ki, mert néhány egyénnek szokása ezzel kezdeni a mondandóját. Akaratlanul is elolvasom mikor végigfutok a válaszokon, nem tudok szelektálni a válaszok között.


2010. máj. 27. 19:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Most is általánosítasz,de sebaj,nem vettem ám magamra!
2010. máj. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Vannak durva általánosítások is amik eleve csődöt mondanak a kérdés értelmének.Vagyis felesleges a kérdés ez végett.
2010. máj. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
ja! És ez szerintem nem tartozik a családi kapcsolatokba!
2010. máj. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egy a lényeg,TE se általánosits!!:D
2010. máj. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor elkezdek válaszolni egy kérdésre, mindig az általam tapasztaltakat irom le válaszként. Ez lehet általános, de egyedi is.
2010. máj. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
persze mert nem is lehet nem általánosítani. Pont ezért nem értem mi baj van vele. Nekem semmi de ha elolvassátok akkor rájöttök, hogy ez a bajom hogy sokaknak ezzel bajuk van.
2010. máj. 27. 20:24
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha azt mondom hogy minden pasi h*lye, akkor ugye a férfiak számára ez sértő, és nem feltétlen igaz. azt mondhatom hogy sok pasi h*lye, hiszen ezzel nem pecsételem meg az összes hímneműt.

Azért ne általánosíts, mert ne jelents ki olyan tényt ami nem igaz. Ha máshogy fogalmazod meg is megértik, és igaz is lesz, nem sértő.

2010. máj. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Véletlen rossz helyre raktam a kérdést igaz.
2010. máj. 27. 20:26
 9/13 A kérdező kommentje:
Mostmár értem. Köszönöm a választ!
2010. máj. 27. 20:28
 10/13 anonim ***** válasza:

,,Nincs olyan aki a világ összes emberének minden tulajdonságát személyre szabottan lebontja!"


Na látod,ezért nem kell általánosítani!Nem ismersz személyesen minden egyes embert,így nem is helyénvaló,ha mindenki nevében beszélsz/írsz!Az meg jogos,hogy valaki megsértődik az ilyesmin,Te is megsértődnél,ha valaki teszem azt,azt írná,minden nő ordas ribi.Te is magadra vennéd,még akkor is,ha nem vonatkozna Rád,mert sértő a megfogalmazás.

2010. máj. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!